Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to Panowie widzę że z tą prędkością maxymalną to jestem cienki Bolek,ale 225 beż szyby to już musi być naprawdę kosmos z wiatrem. No cóż ja jeszczę spróbuję coś dodać do tych moich 195 jak tylko będzie okazja. Tak czy inaczej motocykl naprawdę rwie do przodu, nawet przy 180 jak się dołoży gazu to ciągnie jak diabli.

Ja mam seryjne moto, bez fajerwerków, więc pewnie 220 nie osiągnę ale zobaczymy ile się da. :bigrazz:

 

Bez żadnych dodatków z gps-em mój znajomy poleciał 223. Takze powodzenia!!!

 

 

Bez żadnych dodatków z gps-em mój znajomy poleciał 223. Takze powodzenia!!!

 

mam pytanko czy ktos moze polecic jakies zauafne miejsce gdzie:

 

1. pochromuje aluminiowe elementy moje go opracia.

2. pomaluje/pochromuje czarne elementy plastikowe w okolicach silnika.

 

Oczywiscie zalezy mi i jak nam wszytskim na jakosci:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu martwi mnie zachowanie sprzęgła - chyba sprzęgła. Problemem jest delikatne ruszanie nierozgrzanym sprzętem. Motocykl zachowuje się jakby sprzęgło wielokrotnie puszczało i łapało czego efektem jest ruszanie stylem kangura co nie jest ani przyjemne ani efektowne.

 

Znajomy miał taki problem w samochodzie (za mocny silnik dla wielotarczowego sprzęgła), stąd przypuszczam, że to sprzęgło, tylko że on miał problem cały czas a ja tylko na zimnym silniku.

 

Czy sprzęgło, lub sterowanie sprzęgłem ma jakiś związek z temperaturą? Czy ktoś się spotkał z podobnym zachowaniem?

A na jakim oleju jezdzisz? ja mialem podobnie na motulu i choc to dobry olej to jednak castrol jest mysle lepszy ale i tak inaczej sie jezdzi na zimnym silniku bojednak cylindry nierozgrzane iszarpie -pamietaj ze jest to silnik "wolnoobrotowy w porownaniu do np hajki ktora ruszasz z 2 3ch tysiecy obrotow-naturalna tez rzecza jest ze z rozgrzanego silnika sie rusza lepiej no i oczywiscie cieply olej tez ma na to wplyw -pozdrawiam z Tychow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power commander, filtry K&N, wydech standard,

 

Ktoś Ci tak doradził, czy sam to robiłeś?

 

nie jestem specjalistą ale było tak najpierw K&N bo mniejsze koszta użytkowania przy przebiegach jakie robię potem był Power commander (żal było nie wziąć w takiej promocji:)) i hamownia. Można jeszcze dołożyć osiągów wymieniając wydech ale fabryczny bardzo mi się podoba - a ha i jeszcze zapomniałem dodać, że mam owiewkę :)

Edytowane przez Dzidek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ja mam takie pytanie: czy próbowaliście jechać szybko na swoim VZR? I ile wyciągnęliście? Ja dziś jechałem 195km/h ale niestety dogoniłem samochody i musiałem odpuścić. Ciekawy jestem ile faktycznie pójdzie, bo w danych technicznych pisze tylko że pow. 200km/h.

 

Zamknąłem licznik.

Autban,równo,lekki wiatr w plecy.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim oleju jezdzisz? ja mialem podobnie na motulu i choc to dobry olej to jednak castrol jest mysle lepszy ale i tak inaczej sie jezdzi na zimnym silniku bojednak cylindry nierozgrzane iszarpie -pamietaj ze jest to silnik "wolnoobrotowy w porownaniu do np hajki ktora ruszasz z 2 3ch tysiecy obrotow-naturalna tez rzecza jest ze z rozgrzanego silnika sie rusza lepiej no i oczywiscie cieply olej tez ma na to wplyw -pozdrawiam z Tychow

 

Cześć,

 

Jeżdżę na takim oleju jaki mi w ASO Suzi-Moto wlali, nie mam pojęcia co to.... Wiem, że lepiej się jeździ na ciepłym, ale jak o 6 rano zadudnią wydechy pod domem to chcę się jak najszybciej gdzieś usunąć żeby rodziny nie denerwować :icon_mrgreen: I chcę to zrobić delikatnie, bez gazu i strzału ze sprzęgła. I wtedy maszyna mi kangurem skacze...

 

Dzięki i również pozdrowienia.

 

EDIT: Sprzęt stoi w ASO z innego powodu, ale mechanik stwierdził, że miałem rozregulowane sprzęgło, jak mi oddadzą to sprawdzę czy jest lepiej i regulacja wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknąłem licznik.

Autban,równo,lekki wiatr w plecy.

 

:cool:

 

 

Kurde, to dla mnie wyzwanie, więc jak będę leciał A4 to sprawdzę ile mój da radę. Tylko chyba muszę trochę na siłowni poćwiczyć żeby mnie nie zwiało z moto :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy .. Mam pytanie co do wydechow ? czy ktos juz zakladal te Vancy do wersji EUROPEJSKIEJ naszego VZR1800 z sonda lambda (docelowo robione na rynek USA) ? jakie macie doswiatczenia ... jak brzmia ? i jak to wplywa na spalanie i osiagi... czy zakladaliscie ... jakies power comandery czy sie obylo...bez niego ? a moze inne do tego filtry powietrza ?

 

nizej zamieszczam link to wydechow... wielkie dzieki.... :-)

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-VANCE-H...%3A1|240%3A1318

 

i czekam na odp.. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nizej zamieszczam link to wydechow... wielkie dzieki.... :-)

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-VANCE-H...%3A1|240%3A1318

 

i czekam na odp.. :-)

Zamówiłem i czekam ;) , za ok. 3 tygodnie powinny być na miejscu.... Z tego, co słyszałem, nie mają wyjścia na sondę, ale spokojnie można ją pominąć.... Co do brzmienia, myślę że odsłuchiwanie na youtube nie ma sensu - po prostu zaufałem V&H..... Więcej info, jak dopłyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy .. Mam pytanie co do wydechow ? czy ktos juz zakladal te Vancy do wersji EUROPEJSKIEJ naszego VZR1800 z sonda lambda (docelowo robione na rynek USA) ? jakie macie doswiatczenia ... jak brzmia ? i jak to wplywa na spalanie i osiagi... czy zakladaliscie ... jakies power comandery czy sie obylo...bez niego ? a moze inne do tego filtry powietrza ?

 

nizej zamieszczam link to wydechow... wielkie dzieki.... :-)

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-VANCE-H...%3A1|240%3A1318

 

i czekam na odp.. :-)

Witam

Kuba dyńke ci rozwali w trasie :) Tak na poważnie to ja robiłem prube na pustych wydechach i powiem ci że to nie dla mnie tym się nieda jechać w trase nadaje się tylko na zloty! jest straszny grzmot z kominów a mnie takie coś nie odpowiada, ten motor pięknie pracuje na orginalnych kominach, kolega ma do sprzedania te kominy które chcesz kupić wraz z comanderem, też się napalił jak szczerbaty na suchary ale jak poleciał w trase to zmienił zdanie :eek: nie szło się z gościem dogadać z godzine zanim doszedł do siebie. jest coś lepsze od comandera jeśli chcesz rozblokować maszyne, mój idzie 230 bez przerubek i go odcina, ciekaw jestem jak zapodam to cudo o którym ci mówiłem telefonicznie i wtedy opisze jakie odczucia i parametry v-max

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem za pomocą głowy, że sobie nabędę drogą kupna tankbag i trochę mniej będę w plecaku woził, ale okazuje się, że to nie takie proste.

 

Przymierzyłem taki jeden od znajomego, który turystykiem jeździ i na intruzowym szerokim, płaskim baku wyglądał tak jakoś marnie. Nie wzbudzał zaufania, że zaraz nie spadnie.

 

Czy ktoś z VZR-owych kierowników używa i może polecić uczciwego tankbaga?

 

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem za pomocą głowy, że sobie nabędę drogą kupna tankbag i trochę mniej będę w plecaku woził, ale okazuje się, że to nie takie proste.

 

Przymierzyłem taki jeden od znajomego, który turystykiem jeździ i na intruzowym szerokim, płaskim baku wyglądał tak jakoś marnie. Nie wzbudzał zaufania, że zaraz nie spadnie.

 

Czy ktoś z VZR-owych kierowników używa i może polecić uczciwego tankbaga?

 

Podziękował.

 

Witam.

Ja używam takiej:

METRO - 55zł

zdjęcie torby

Z tym że to jest mała torebka a i tak po skosie wchodzi :icon_rolleyes:

Z każda większą będzie problem i może zasłaniać licznik.

Faktycznie cos by sie przydało na przód gdyż jak ostatnio jechaliśmy z Żoną i spakowaliśmy sie na tył to przód prawie w powietrzu jechał :icon_mrgreen:

Zdjęcie - mało widać :(

Zdjęcie - lepiej widać :)

Zdjęcie - lepiej widać :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Zmucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naczytałem się na zagranicznym forum i w niedzielę postanowiłem rozwiercić oryginalne wydechy , dżwięk suuuuper o to chodziło , przez zeszły rok jezdziłem jak cichociemny he he.Mało tego wczoraj pojechałem do zaprzyjażnionego servisu bo słyszałem coś o wgrywaniu nowej mapy i kasowaniu błedów ,

efekt odczuwalny naprawdę warto , motorek zrobił się elastyczniejszy na 5 i bardziej zrywny , opowiadał mi jeszcze o innym ustawieniu rozrządu , narazie się wstrzymałem bo muszę zasięgnąć więcej opini na temat przestawiania rozrządu, może ktoś się orientuje

 

pozdrawiam wSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szacowne Grono VZR Ovners Group.

Nazywam się Adam jestem z Wrocławia.

Kupiłem vzr od kolegi który go sprowadził i rozebrał do tuninngu i malowania, niestety życie pokrzyżowało mu plany. Moto jest w kartonach lecz kompletne. Poproszę o serwisówkę jak to dobrze złożyć do kupy. Grzech żeby stał w garażu. Proszę o wszelkie info. Wprawdzie na wcześniejszych wpisach problem był omawiany lecz nie mogę znaleźć serwisówek. Pozdrawiam Adam tel 504261601 lub [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...