Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Te gmole nie są ochronnymi wręcz przeciwnie, przy tym mocowaniu zrobią więcej szkody niż ślizg i klejenie plastików wraz z malowaniem baku, zauważ że przykręcone są za pomocą mizernych blaszek i nie w tym miejscu gdzie powinny być, jak będziesz miał wywrotkę czego nie życzę poleci ci boczna osłona zbiornik na płyn i chłodnica wraz z mocowaniem i wentylatorem a uwierz mi wolał bym malować cały bok niż wymieniać te rzeczy. Powinieneś zrobić mocowanie na blachach min 8mm i ułożyć tak aby przy odgięciu nie uszkodziły chłodnicy i baku (bardziej pionowo tak jak oryginał) teraz nawet przewrotka na postoju może uszkodzić boczek z chłodnicą. W oryginale jest to dobrze ustawione ale i tak ma jedną wadę a mianowicie blachy mocujące choć są krótkie to mają tylko 6mm i nie był bym tak pewien ich wytrzymałości

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu martwi mnie zachowanie sprzęgła - chyba sprzęgła. Problemem jest delikatne ruszanie nierozgrzanym sprzętem. Motocykl zachowuje się jakby sprzęgło wielokrotnie puszczało i łapało czego efektem jest ruszanie stylem kangura co nie jest ani przyjemne ani efektowne.

 

Znajomy miał taki problem w samochodzie (za mocny silnik dla wielotarczowego sprzęgła), stąd przypuszczam, że to sprzęgło, tylko że on miał problem cały czas a ja tylko na zimnym silniku.

 

Czy sprzęgło, lub sterowanie sprzęgłem ma jakiś związek z temperaturą? Czy ktoś się spotkał z podobnym zachowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ja mam takie pytanie: czy próbowaliście jechać szybko na swoim VZR? I ile wyciągnęliście? Ja dziś jechałem 195km/h ale niestety dogoniłem samochody i musiałem odpuścić. Ciekawy jestem ile faktycznie pójdzie, bo w danych technicznych pisze tylko że pow. 200km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ja mam takie pytanie: czy próbowaliście jechać szybko na swoim VZR? I ile wyciągnęliście? Ja dziś jechałem 195km/h ale niestety dogoniłem samochody i musiałem odpuścić. Ciekawy jestem ile faktycznie pójdzie, bo w danych technicznych pisze tylko że pow. 200km/h.

 

 

Witam koledzy

 

Ja na swojej maszynie jak narazie wyciągnąłem 205 km/h i powiem ze trzeba mięć nerwy ze stali bo przy tej prędkości musiałem mocno się trzymać żeby wiatr mnie nie zdmuchnął. W moim przypadku jeżdżę bez szyby czy owiewki i napór jest tak mocny że boję się jeszcze bardziej rozpędzić (ale to kwestia czasu :biggrin: ).

Wyczytałem że max prędkość podawana przez producenta to 215 km/h

 

Pozdrawiam i udanych prób bicia prędkości :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prędkość licznikowa,a liczniki zawsze mają błąd.Przy tej szybkości ok 6-10%.Prędkość rzeczywistą może zmierzyć foto albo suszarka.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

223 km/h - poszłaby wiecej ale odpuścilem - power comander zamontowany i puste wydechy które podobno mimo wszystko spowalniają.

 

215 km/h z GPS-a

220 - 225 km/h z licznika trudno dokładnie odczytać bo nie można oderwać oczu od drogi :)

 

Zauważyłem, że jeśli pojechać dłużej z dużą stałą prędkością różnice wskazań pomiędzy licznikiem i gps-em maleją... (power commander, filtry K&N, wydech standard, kierunkowskazy Raw Design :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 km/h z GPS-a

220 - 225 km/h z licznika trudno dokładnie odczytać bo nie można oderwać oczu od drogi :)

 

Zauważyłem, że jeśli pojechać dłużej z dużą stałą prędkością różnice wskazań pomiędzy licznikiem i gps-em maleją... (power commander, filtry K&N, wydech standard, kierunkowskazy Raw Design :) )

 

Tych kierunków RAW DESIGN to Ci C H O L E R N I E zazdroszczę. Cezka na swoje już 3 tygodnie:-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a ja mam takie pytanie: czy próbowaliście jechać szybko na swoim VZR? I ile wyciągnęliście? Ja dziś jechałem 195km/h ale niestety dogoniłem samochody i musiałem odpuścić. Ciekawy jestem ile faktycznie pójdzie, bo w danych technicznych pisze tylko że pow. 200km/h.

 

225 km/h na seryjnym VZR z przebiegiem 3'000 mil. Jechałem tak przez 95 km autostrady. Spalił mi ponad 11 litrów paliwa/ 100 km. Całą drogę leżałem na zbiorniku a zakwasy na szyi miałem przez trzy dni po tym "spacerze".

 

Przy jeżdzie ok. 120 - 130 km/h pali mi 15 litrów na 150 mil przebiegu, czyli coś ponad 6l./100 km.

 

 

Szukam do VZR tylniej tarczy hamulcowej. Najlepiej nówkę ale może też być używka ale w perfekcyjnym stanie. W razie czego proszę o kontakt na PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie widzę że z tą prędkością maxymalną to jestem cienki Bolek,ale 225 beż szyby to już musi być naprawdę kosmos z wiatrem. No cóż ja jeszczę spróbuję coś dodać do tych moich 195 jak tylko będzie okazja. Tak czy inaczej motocykl naprawdę rwie do przodu, nawet przy 180 jak się dołoży gazu to ciągnie jak diabli.

Ja mam seryjne moto, bez fajerwerków, więc pewnie 220 nie osiągnę ale zobaczymy ile się da. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temperatura ma wpływ na sprzęgło ale jeszcze więszy wpływ ma zimny olej, to co opisujesz jest początkiem końca sprzęgła i powinieneś to jak najszybciej zrobić aby uniknąć kosztów, wlać czerwony olej i cieszyć się jazdą :) na all było sprzęgło za 400zł ale w tej chwili nie widze, zapytaj w serwisie ile kosztuje sprzęgło i zmieniaj czym prędzej, tylko pamiętaj to nie jest wueska więc nie oddawaj do paploka !! więcej opisałem jakiś czas temu w znanym ci temacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...