Skocz do zawartości

M1800R ( VZR1800R , M109R ) - temat zbiorczy


maq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na chwilę jeszcze wrócę do ustawki...

UWAGA, ośrodek www.julia.bydgoszcz.pl NIEAKTUALNY !!! Szukamy dalej...

 

Witam.Ja tak z innej beczki:)Nie jeżdżę VZR -em ale mój ziomal który ma taką maszynę często ze mną jeżdzi.Moto ma rok czasu do nowości.Mówi że ta skrzynia tak właśnie pracuje,bo pytałem jak mu biegi wchodzą.Poza tym czasem jak z nim jadę to słysze.Pozdrawiam. Jestem"poważnym człowiekiem" :biggrin: :buttrock:

No wiem, że podobno tak pracuje. Ale jakoś tak mnie boli jak słyszę i czuję to twarde wejście np. dwójki.

Czytałem o tej metodzie z dokręcaniem i odkręcaniem czegoś tam pod pokrywką ale niestety manualnie nie nadaję się do takich robót. Przy okazji serwisu pogadam na ten temat.

Nie wierzę jednak, że uda się to zlikwidować. Może trochę zmniejszyć.

Po przejchaniu kilkudziesięciu kilometrów zauważyłem, że można wyczuć moment obrotowy przy którym nie jest to tak głosne. Szkoda tylko, że to raczej dolny zakres obrotów ok. 2000 - 3000.

Jednak jak chcę go trochę przeciągnąć na biegu i zmianę robię wyżej to wtedy jest beznadziejnie.

Miałem nawet moment, że jak zbyt lekko wrzuciłem dwójkę to nie wskoczyła tylko zagrała na zembatce i został jałowy.

To jest tak jakbym wrzucał bez sprzegła.

Wiem, że skrzynia nie ma synchronizacji ale też mam doświadczenie z kilkunastoma Yamahami i Hondami i nigdzie tak kiepsko to się nie działo.

Jedynka wchodzi OK, nie rzuca moto i jest spoko. Dwójka do dupy, teszta biegów ze względu na inne przełożenie może być ok, chociaż też odbiega od konkurencji.

Jednym słowem wnerwia mnie to i już.

No ale co zrobić. Trza się przyzwyczaić albo sprzedać moto.

Sprzęt na dotarciu. Może jak w sezonie zrobię kilka tysiaków w trasie to trochę się poukłada? Zobaczymy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na chwilę jeszcze wrócę do ustawki...

UWAGA, ośrodek www.julia.bydgoszcz.pl NIEAKTUALNY !!! Szukamy dalej...

No wiem, że podobno tak pracuje. Ale jakoś tak mnie boli jak słyszę i czuję to twarde wejście np. dwójki.

Czytałem o tej metodzie z dokręcaniem i odkręcaniem czegoś tam pod pokrywką ale niestety manualnie nie nadaję się do takich robót. Przy okazji serwisu pogadam na ten temat.

Nie wierzę jednak, że uda się to zlikwidować. Może trochę zmniejszyć.

Po przejchaniu kilkudziesięciu kilometrów zauważyłem, że można wyczuć moment obrotowy przy którym nie jest to tak głosne. Szkoda tylko, że to raczej dolny zakres obrotów ok. 2000 - 3000.

Jednak jak chcę go trochę przeciągnąć na biegu i zmianę robię wyżej to wtedy jest beznadziejnie.

Miałem nawet moment, że jak zbyt lekko wrzuciłem dwójkę to nie wskoczyła tylko zagrała na zembatce i został jałowy.

To jest tak jakbym wrzucał bez sprzegła.

Wiem, że skrzynia nie ma synchronizacji ale też mam doświadczenie z kilkunastoma Yamahami i Hondami i nigdzie tak kiepsko to się nie działo.

Jedynka wchodzi OK, nie rzuca moto i jest spoko. Dwójka do dupy, teszta biegów ze względu na inne przełożenie może być ok, chociaż też odbiega od konkurencji.

Jednym słowem wnerwia mnie to i już.

No ale co zrobić. Trza się przyzwyczaić albo sprzedać moto.

Sprzęt na dotarciu. Może jak w sezonie zrobię kilka tysiaków w trasie to trochę się poukłada? Zobaczymy.

Pozdr.

 

 

Jeżdżę moim intruzem teraz będzie 3 sezon,poczatki też miałem okropne z drugim biegiem,gdy latałem po mieście to bolały mnie palce od ciągłej zmiany biegów.Teraz spoko,to kwestia przyzwyczajenia,każdy bieg kręcę,jeśli nie rozrabiam, :icon_razz: do 5000 i wchodzi normalnie.

 

pozdro

 

 

:cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Też mam tak ze skrzynią w swoim motorze.Da się jednak dojść do wprawy.Np.przy szybkim przyspieszaniu od 1 do 5 barzdo ale naprawde bardzo szybko wbijam biegi z bardzo krótkim wysprzęglaniem.Wchodzą wtedy bardzo pewnie i prawie bezdżwięcznie.Jeśli cały temat ograniczy się tylko do długiego gazu z powolna resztą to zdarza się"orkiestra"trybów.To jest wkurzające ale można się wyćwikać.Nie wiem czy to tarcze się sklejaja czy olej jakiś trefny.regulowałem sprzęgło.Bez zmian.

 

Tak na marginesie:podobno Hondy mają takie "jedwabiste" skrzynie. Pozdrowienia dla wszystkich Intruderowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

DARIADAL już wcześnie ci pisałem że jest to opisane w tym temacie ale chyba nie czytałeś jakoś tego, dałem również serwisówke!

Wiem, czytałem. Napisałem jednak, ze jedyne co mogę zrobić to wymienić olej na ten co polecasz- to już postanowione. Grzebanie w trybach niestety to nie ja. Napewno coś bym zepsuł i do końca życia płakał :banghead:

 

 

Mam jeszcze takie nietypowe pytanie:

 

Czy ktoś z forumowiczów pływa na desce windsufingowej???

Tak jak pisałem wcześniej, dwa dni temu wybrałem się na rundę po obwodnicy Trójmiejskiej przy minus 4 stopniach. Ubrałem co tylko możliwe. Kalesonki, spodnie ze skóry, nakolanniki, itd itp. Pomogło ale nie na tyle żeby zrobić więcej niż 50 km longiem z dużą prędkością.

Ze względu na to, że czasami popływam sobie na desce windsurfingowej, mam swoją piankę. Zastanawiam się czy po za środowiskiem wodnym będzie grzała również np. na moto.

Pianka jest bardzo dopasowana więc podejżewam, ze założył bym na nią jeszcze skóry.

Czy ktoś tego próbował????

 

 

Jeszcze jedno.

 

Znam kobietę, tłumacza przysięgłego j.angielskiego. Mam chcęć zlecić jej tłumaczenie na j.polski serwisówki, któą dostałem od "sq9jkt"

Jest to kilkadziesiąt stron w PDF-ie. Skoro za przetłumaczenie dokumentów moto bierze 120 zł,- to za to pewnie krzyknie między 500 a 1'000 zł,- DROGO!!!

Jednak gdyby znalazło się np. 10 chętnych po 100 zł,- to zaczyna nas stać na ten zabieg.

Co o tym sądzicie??? Może w ramach orientacji w temacie, chcętnych proszę o info na priva. Podajcie numer telefonu i jasną deklarację.

A może ktoś ma wersję w j.polskim i ma ochotę podzielić się kopiami???

 

Pozdr.

Edytowane przez Dariadal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem. Napisałem jednak, ze jedyne co mogę zrobić to wymienić olej na ten co polecasz- to już postanowione. Grzebanie w trybach niestety to nie ja. Napewno coś bym zepsuł i do końca życia płakał :banghead:

Mam jeszcze takie nietypowe pytanie:

 

Czy ktoś z forumowiczów pływa na desce windsufingowej???

Tak jak pisałem wcześniej, dwa dni temu wybrałem się na rundę po obwodnicy Trójmiejskiej przy minus 4 stopniach. Ubrałem co tylko możliwe. Kalesonki, spodnie ze skóry, nakolanniki, itd itp. Pomogło ale nie na tyle żeby zrobić więcej niż 50 km longiem z dużą prędkością.

Ze względu na to, że czasami popływam sobie na desce windsurfingowej, mam swoją piankę. Zastanawiam się czy po za środowiskiem wodnym będzie grzała również np. na moto.

Pianka jest bardzo dopasowana więc podejżewam, ze założył bym na nią jeszcze skóry.

Czy ktoś tego próbował????

Jeszcze jedno.

 

Witam

Pływam na desce, pianka jest obcisła i bębdie krempowała, uciskała Ciebie, słabsze krążenie krwi

Myślałem o tym, ale nie próbowałem.

Mam znacznie lepszy pomysł ogrzewana kamizelka. Oryginalna fabryczna droga 800zł

Wystarczy kupić mate grzewczą na siedzenie samochodowe koszt ok..30zł wszyć żepy lub zamek i jest kamizelka, no i podłączyć do akumilatora :crossy: .

Na nogi mam pomysł tylko muszę go zrealizować.

 

Pozdrawiam

 

P.S. w poprzednim moto miałem grzany fotel, BAJKA ciepłe jajka. :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej. BOULEVARD robisz jakiś błąd cytując wypowiedzi innych forumowiczów. Coś robisz nie tak. Ja później już nie mogę cytować Twoich wypowiedzi.

 

 

 

Grzebałem trochę w Allegro. Znalazłem fajnego VZR-a. Podam link bo może ktoś chce sobie kupić coś takiego. Mało jest ofert z naprawdę fajnymi egzempl.

 

http://moto.allegro.pl/item533130415_intru...rany_2007r.html

 

Pozdr.

 

Edytowane przez Dariadal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcie na tym zdjęciu nie jest orginalne,piszę tak bo wydałem 1500,00 pln na orginalne.Mocowanie jest zupełnie inne,wygląd również.Jak co zapraszam na www.motocyklisci.com.pl do zakładki galeria lub klubowicze.

 

pozdro.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcie na tym zdjęciu nie jest orginalne,piszę tak bo wydałem 1500,00 pln na orginalne.Mocowanie jest zupełnie inne,wygląd również.Jak co zapraszam na www.motocyklisci.com.pl do zakładki galeria lub klubowicze.

 

pozdro.

 

:cool:

Może w ramach miejscówki Waszego klubu zaproponujecie jakąś ciekawą miejscówkę na Intruzownie III o której mowa na stronie: http://forum.intruderpolska.pl/viewtopic.php?t=1315

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla chętnych - mam instrukcje w pdfie po polsku. Chetnych proszę o maila na adres: [email protected]. Wyślę po weekendzie.

Witam

Wrzuć na rapida i podaj linka to będzie można ściągać i nie będziesz musiał każdemu z osobna wysyłać. Oczywiście jestem zainteresowany pl bo posiadam instrukcje i serwisówke do vzr po angielsku, jeśli byś potrzebował serwisówke to dałem w tym temacie i z rapida można pobrać

 

Edytowane przez sq9jkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...