Skocz do zawartości

PROWADZENIE CROSSA CHODNIKIEM


NaczelnyFilozof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie prawo zezwala, nie jestem pewien czy przy ostatniej nowelizacji tej ustawy te artykuły nie zostały zmienione, ale do nie dawna jeszcze spotyakło sie iż zatrzymywano pijanych rowerzystów nawet jeśli prowadzili rower, nie jechali na nim, ponieważ w moc któregoś tam artykułu popełniali oni przestępstwo "Prowadzili pojazd" , ot taka mała luka prawna i niestety nie wiem czy została dotenczas już załatana.

 

Według PoRD Art. 2 pkt 18) "za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl" więc pchając motocykl czy rower jesteś pieszym. I zawsze możesz mówić, że nie prowadzisz tyko pchasz, więc jesteś pieszym w rozumieniu ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma wyrok w zawieszeniu za prowadzenie roweru po pijaku. Prawda była taka że po pracy wypiliśmy parę piwek i z buta do domu. 4 nad ranem była, nikomu nie przeszkadzaliśmy, wracaliśmy spacerkiem. Zatrzymała policja, sprawdzili dok. i pech chciał że kumpel prowadził rower. Alkomat, wytrzeźwiała i finisz w sądzie.. Nie lubię policji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myk polega w tym że możźesz se go pchać chodnikiem.........problem tkwi w tym że właśnie policja może poprosić ciebie o dokument potwierdzający że ten pojazd jest twoją własnością .....i jeśli go nie posiadasz (bardziej prawdopodobne ) to możesz być podejrzany o kradzież i będą ciebie ciągać.........

 

reasumując wniosek jest prosty......musisz być trzeżwy i możesz prowadzić ale musisz mieć jakiś dowód właśności pojazdu (choćby dowód rejestracyjny z nieważnym przeglądem i nieważnym OC i umowe kupna sprzedaży)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(choćby dowód rejestracyjny z nieważnym przeglądem i nieważnym OC i umowe kupna sprzedaży)

za coś takiego to masz fundusz gwarancyjny na karku

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie przepraszam mój bład.........nie możesz posiadać moto z dokumentami które ma homologacje drogową nie mając OC ......nawet jeśli niejeździ musisz płacić ........

 

dzięki za zwrócenie uwagi :bigrazz:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc musze opłacic OC na cr ramy i silnika tak?? i wowczas moge sobie prowadzic moto przez ulicę .. mam sąsiada ktory juz nie lubi mnie mocno "z zazdrosci" poniewaz cały dzien ustawiam , reguluje, testuje moto na podworku a czasami na ulicy i często odwiedzają mnie słuzby niemilewidziane:)

 

Więc musze opłacic OC na cr ramy i silnika tak?? i wowczas moge sobie prowadzic moto przez ulicę .. mam sąsiada ktory juz nie lubi mnie mocno "z zazdrosci" poniewaz cały dzien ustawiam , reguluje, testuje moto na podworku a czasami na ulicy i często odwiedzają mnie słuzby niemilewidziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak jaki to konkretnie moto ?? masz jakiś dokument od niego ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz mial zadnych kwitow to chyba logiczne, ze motocykl zostal gdzies skradziony. To chyba jest jasne jas slonce. Jezeli kupujesz taka sztuke to w oczach prawa jestes paserem ( pomagasz zlodziejowi - karalne bardziej niz zlodziejstwo )

 

Gdyby Tobie ktos zwinal sprzet ryczalbys jak bobr i bylaby tragedia, sorry kolego ale tego sie nie robi. Mozesz kupic sprzet jaki chcesz tylko licz sie z tym, ze jak bedziesz prowadzil moto bez jakichkolwiek kwitow to zwracasz na siebie wieksza uwage niz gdy jedziesz. Kontrola i jada z Toba jak z dzika swinia na zakrecie. Moto na parking i do wyjasnienia. W wypadku gdy cos nie pasi nie wydadza sprzeta, a jak znajdzie sie wlasciciel, to chyba jasne, ze jemu oddadza.

 

:clap:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz mial zadnych kwitow to chyba logiczne, ze motocykl zostal gdzies skradziony. To chyba jest jasne jas slonce. Jezeli kupujesz taka sztuke to w oczach prawa jestes paserem ( pomagasz zlodziejowi - karalne bardziej niz zlodziejstwo )

 

To jest logika mendy i złodzieja a normalny człowiek nie zalicza się do zadnej z tych kategorii.

 

Osoba mająca moto które nie podlega rejestracji posiada umowę jego kupna w szufladzie w domu (kupowanie na gębe nie jest zbyt powszechne w dzisiajszych czasach). Przecież jak ktoś idzie polatać to nie będzie woził ze sobą umowy! A jeśli policja ma jakieś wątpliwości może sobie ten papierek sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest logika mendy i złodzieja a normalny człowiek nie zalicza się do zadnej z tych kategorii.

 

Osoba mająca moto które nie podlega rejestracji posiada umowę jego kupna w szufladzie w domu (kupowanie na gębe nie jest zbyt powszechne w dzisiajszych czasach). Przecież jak ktoś idzie polatać to nie będzie woził ze sobą umowy! A jeśli policja ma jakieś wątpliwości może sobie ten papierek sprawdzić.

 

umowe kupna - sprzedazy mozesz sobie w toalecie powiesic, tyle samo warta co papier toaletowy ( tylko, ze ten jest i przyjamniejszy i pozyteczniejszy )

 

Na motocykl ktory nie ma homologacji producent rowniez wystawia papiery i te masz rowniez obowiazek przedstawic.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na motocykl ktory nie ma homologacji producent rowniez wystawia papiery i te masz rowniez obowiazek przedstawic.

to wytłumacz mi który dokument świadczy o tym kto jest posiadaczem motocykla? Jeden z wystawionych przez fabryke, czy ten co wisi u Ciebie koło papieru toaletowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowe kupna - sprzedazy mozesz sobie w toalecie powiesic, tyle samo warta co papier toaletowy ( tylko, ze ten jest i przyjamniejszy i pozyteczniejszy )

 

Na motocykl ktory nie ma homologacji producent rowniez wystawia papiery i te masz rowniez obowiazek przedstawic.

ciekawe, niech sie odezwą te osobe które na crossa mają coś więcej niż tylko umowe k-s , bo ja nie posiadam nic więcej, ani też nie znam nikogo kto by miał cokolwiek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wytłumacz mi który dokument świadczy o tym kto jest posiadaczem motocykla? Jeden z wystawionych przez fabryke, czy ten co wisi u Ciebie koło papieru toaletowego?

 

 

Betriebserlaubnis lub jego odpowiedniki np. amerykanski Titel. jezeli w PL nie dostaje sie nic poza K-S to sorry.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisemna umowa K-S jest dokumentem stwierdzającym właściciela danego przedmiotu, nieważne czy to jest motocykl, komputer czy drabina i kupujący powinien zgłosić ją w urzędzie skarbowym i jeżeli wartość przedmiotu umowy w chwili jej zawierania przekracza 1000zł powinien uiścić stosowny podatek PCC (podatek od czynności cywilno prawnych w tym wypadku przeniesienie własności przedmiotu umowy ze sprzedającego na kupującego) I oprócz tego nie są wymagane inne dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...