Skocz do zawartości

Pianka uszczelniająca


fabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyraźnie mówi się że nadaje się to jako tymczasowa naprawa. Lepiej psiknąć ten wynalazek i leciec dalej niż zostawiać moto.

 

A do detkowych opon to raczej nic nie da rady. Jak dętka pęknie to czasem rozrywa ją na strzępy a zaden spray nie jest tak magiczny any ją poskładać. A jeśli jest tylko dziurka w dętce to polecam klej do dętek + łatki (czarno-pomarańczowe :biggrin: ) = pompka. 30-40 minut roboty i jadziesz dalej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest soś takiego do detek ale jeśli wpuścisz taką piankę do koła bezdętkowego to opona już się nie nadaje do naptawy a jeśli znajdziesz wulkanizatora który ci mówi że naprawi ci taką oponę to uciekaj z tamtąd jak najszybciej bo to oszust i naciągacz albo po prostu dyletant co mniej więcej na jedno wychodzi. pianka to ostateczność a w zasadzie każde uszkodzenie - przebicie opony równa się koniec jej życia. jak już wcześniej pisałem opony motocyklowe w szczególniości w ścigach nie nadają się do naprawy jeśli już chcesz ryzykować to moża zakołować tylną oponę ale wtedy raczej wolna turystyczna jazda zero palenia gumy i latania nakole. zreszą jak poszukasz na allegro to znajdziaesz sporo ogłoszeń tanio nowa opona z niewielką dzurką nadaje sie do naprawy przywieziona z zagranicy teraz spytaj się samego siebie dlaczego za granicą nie naprawiją takich opon?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o takich extremalnych przypadkach... ja nawiązywałem do tego co napisał fabi, żeby wzmocnić "robociznę" wulkanizatora tą pianką... słyszałem (w firmie w której wymieniałem oponkę po użyciu tej pianki), że taka guma jest później do wyrzucenia. Wiem w każdym razie, że wstrzykujesz piankę, która w jakiś sposób reaguje chemicznie z gumą i wulkanizuje/zatyka dziurkę a reszta zamienia się w ciecz.

Jeden kolega wspominał mi nawet, że ponoć do jakichś motocykli (o ile dobrze pamiętam Honda Gold Wing- ale nie daję głowy) producent daje na wyposażeniu taką "dojazdówkę".

Nie mam pojęcia czy się to nadaje do kół dętkowych.

 

Suma sumarum, na dłuższy wypad warto zabrać ze sobą, ale nie polegać na tym za bardzo i czem prędzej oponkę wymienić :biggrin:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi. W PL mówią ze da się spoko zrobić taką oponkę. No i wulkanizator nie przejmuje sie naprawianiem opony która była już naprawiana 1 raz. Bo to Polska...

 

w UK opony z pianką w ogóle nie będą próbowac naprawić. Tak samo z łatanymi oponami - jeśli juz byla wczesniej kołkowana to niechętnie zrobią jeśli będziesz bardoz nalegał, jełśi była kołkowana 2 razy to nie zorbią w ogóle. Wulkanizacja ponosi odpowiedzialność za naprawę czyli Twoje życie i raczej nie będą sie pchać w gó*no naprawiając oponę 3 czy 5 raz.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechalem do wulkanizatora ktory robil mi wczesniej wspomniana opone podzielilem sie z nim obawami odnosnie tej pianki i oto co uslyszalem.(wulkanizator z pulawskiej/wwa polecany na tym forum)

 

Porzadna markowa pianka zalatwi panu sprawe na amen nie ma sie czego obawiac smialo wstrzyknac zrobi sie warstwa ochronna i oponka bedzie hasac do konca swej technicznej zywotnosci.Warunek taki ze ma byc markowa bo niemarkowe to nadaja sie o kant dupy potluc jedynie. Dodatkowo gdy powiedzialem ze cos tam slyszalem ze nie nalezy na tym jezdzic bo ingeruje w strukture opony itd to mi powiedzial zebym glupot nie rozpowiadal bo to historia jak motocyklisci z zylka na szyi.

 

 

no i badz tu madry i pisz wiersze :P

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup "markową" (ciekawe co miał na myśli) piankę i przeczytaj co pisze producent. Bo ja na dwóch etykietach przeczytałem, że to jest tylko "dojazdówka", obie pianki oscylowały w okolicach 25zł ale nie mam pojęcia czy były markowe, nie znam się na firmach piankowych :rolleyes:

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak jest z kołami dętkowymi ?? stosuje sie to do tego typu kół ??

 

Dętkę można zabezpieczyć zawczasu. Środek nazywa się Tirol. Wlewasz go do dętki i staje się ona niemal nie do przebicia. Swego czasu Dominik Szymański bardzo polecał. Przytaczał sytuację w której opona rozerwała się na skałach a z dętki nie uszło powietrze.

 

Z takiej dętki można potem spuszczać powietrze i pompować ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Sorry za odgrzanie tematu, ale to dosc wazne dla mnie. Czy ktos kiedys stosowal taki srodek? Czy to w ogole jest gdzies do dostania?

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianke mam, nie stosowalem jeszcze i obym nie mial okazji... Kusi mnie zastosowanie tego srodka o nazwie Tirol.

Wujek google nic o tym nie wie, pomyslalem ze moze ktos stosowal.

Chodzi o srodek ktory dziala prewencyjnie.

 

Wybieramy sie do PL wkrotce i rozwazam najlepsza (najlzejsza) opcje.

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw i mozesz byc spokojny, ze jak złapiesz gwoździa to wrócisz do domu

Wszelkie ścierwo lane do opony to marketingowy bełkot.

http://akcesoriamotocyklowe.pl/narzedzia-do-opon/1633-zestaw-naprawczy-do-opon-bezdetkowych-duzy.html

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie musze kupowac, bo mam. Problemem bedzie dla mnie podniesienie moto i zdjecie kola, stad kombinacje. Co do zestawu, to brakuje mi tam talku ( ja ze starej szkoly) oraz plastikowych ochraniaczy felg przydatnych przy zdejmowaniu opony. Specjalny klej? A coz to za specjal ? :)

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...