Skocz do zawartości

pasazer na gazie...


tas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I teraz zagwozdka: czy w przypadku jazdy motocyklem z wózkiem nietrzeźwego trzeba przewozić w wózku, czy też można go posadzić w siodle? ;)

Idąc dalej... czy może jechac w tym wózku przodem do przodu czy przodem do tyłu? Jadąc przodem do przodu może zwymiotowac a pęd wiatru może uniemożliwic mu swobodne wydalanie i biedak narażony jest na zaksztuszenie własnymi wymiocinami. :biggrin: :biggrin: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to:

Są goście co jak nie wypiją to ich telepie jak przy młocie pneumatycznym a jak strzelą po 3 browce to układają 25 piętrową wieżę z kart za jednym podejściem. I w jakim stanie wolelibyście ich wieźć jako plecaka? :icon_mrgreen: :)

(tym co zaraz mnie zjedzą mówię, że ja w żadnym)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, uczucie łagodzącego czy uspokajającego wpływu na organizm, to już któraś z kolei faza zaawansowanego alkoholizmu. Gośc ma wtedy taki łeb, że może morze wódy wypic, ale kolejna faza jest taka, że 1-2 kieliszki powalają i bez wódy nie można już normalnie funkcjonowac. I jak w tej pierwszej fazie 25-cio piętrowy domek z kart może ułożyc, to w kolejnej nie podniesie kiliszka do ust nie rozlewając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz zagwozdka: czy w przypadku jazdy motocyklem z wózkiem nietrzeźwego trzeba przewozić w wózku, czy też można go posadzić w siodle? ;)

 

Ustawa nie mówi o tym dokładnie...kwestia interpretacji, albo Twojej albo pana władzy....Kto będzie miał racje? Nie przyjmiesz mandatu i będziesz walczył w grodzkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD

 

Art. 45. 1. Zabrania się:

1) kierowania pojazdem, prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu,

[...]

2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

[...]

2) przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku,

"

 

"Art. 129. 1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.

2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

[...]

3) żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu,"

 

O pasażerze podczas kontroli trzeźwości w prawie o ruchu drogowym ani widu ani słychu... Chyba nie mają prawa - chyba że istnieje uzasadnione podejrzenie że pasażer z tyłu mógł kierować motocyklem (jak ma dłgie ręce :clap: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORD

 

Art. 45. 1. Zabrania się:

1) kierowania pojazdem, prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu,

[...]

2. Kierującemu pojazdem zabrania się:

[...]

2) przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku,

"

 

"Art. 129. 1. Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji.

2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

[...]

3) żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu,"

 

O pasażerze podczas kontroli trzeźwości w prawie o ruchu drogowym ani widu ani słychu... Chyba nie mają prawa - chyba że istnieje uzasadnione podejrzenie że pasażer z tyłu mógł kierować motocyklem (jak ma dłgie ręce :icon_twisted: )

Jak to ani widu ani słychu?

Art 45 pkt 2 ust 2 (...) albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku,

Jeśli jest zakaz przewożenia nietrzeźwego pasażera z tyłu, to w przypadku podejrzenia że jest po spożyciu, mogą go sprawdzic. Wprawdzie nie jest to napisane wprost, ale tak wynika z interpretacji tych punktów. No, chyba że się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest próg uznania pasażera za nietrzeżwego ??taki sam jak kierowcy ?? jezu masakra.............rozumiem że chodzi o bezpieczeństwo ale tzn że wioze kumpla po 2 piwach to zapłace 150 ( 2 piwa to już jest ponad ten ustawowy próg u większości osób :D ) straszne.........koleś siedzi normalnie gada nie zatacza sie zachowuje jakieś 90% sprawności psychomotorycznej i dostane za niego mandat...........extra :icon_mrgreen:

 

ja zależy kogo........nawalonych jak świnia nie woże w trosce o ich bezpieczeństwo pomijając żyganie to raz zgubiłem kumpla i konsekwencja nie były przyjemne (niby prędkoąśc niewielka i bez policji sie obyło ale poharatał sie ostro zresztą na głowie miał TIGERA i wszystko jasne :buttrock: )Koleś spał na siedząco nie trzymał sie niczego wjechałem w dziure i poczułem jak jego nogi mijają mój kask :crossy:

 

natomiast po 2-3 piwkach często :clap:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja zależy kogo........nawalonych jak świnia nie woże w trosce o ich bezpieczeństwo pomijając żyganie to raz zgubiłem kumpla i konsekwencja nie były przyjemne (niby prędkoąśc niewielka i bez policji sie obyło ale poharatał sie ostro zresztą na głowie miał TIGERA i wszystko jasne :buttrock: )Koleś spał na siedząco nie trzymał sie niczego wjechałem w dziure i poczułem jak jego nogi mijają mój kask :crossy:

 

natomiast po 2-3 piwkach często :clap:

Co Wy w tej Zduńskiej Woli wyrabiacie? :D No tak, PKP zabrało pośpieszne północ-południe parę lat temu i teraz nie ma czym dowozić na imprezy- hehe. No nieźle, nieźle :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, uczucie łagodzącego czy uspokajającego wpływu na organizm, to już któraś z kolei faza zaawansowanego alkoholizmu.

 

to teraz w której fazie jesteś, skoro jeszcze pamiętasz tą uspokajającą? ;-)

 

czy ktoś wypił jedno czy 10 piw nie zmienia faktu że jest po spożyciu. życie mi miłe i nie będe ryzykował ani swoim ani czyimś...

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac 150 PLN + 1 pkt.

a co z pasażerem ?

 

nic idzie piechotą :icon_mrgreen: to jest analogicznie jak z samochodem wsiadacie w 10 w malucha zatrzymuje was policja i tych 6 wysiada bez żadnych konsekwencji a kierowca płaci 600 .........to samo z pasami pasażer ma niezapięte nic mu nie zrobią a kierowca płaci...

 

Co Wy w tej Zduńskiej Woli wyrabiacie? biggrin.gif No tak, PKP zabrało pośpieszne północ-południe parę lat temu i teraz nie ma czym dowozić na imprezy- hehe. No nieźle, nieźle bigrazz.gif

 

a nawet nie wiem bo ja korzystam tylko z relacji ZDW =łodź hehe :buttrock: po prostu mój pojazd za 5 zł przejeżdza 30km w związku z czym wielu lubi z niego korzystać :buttrock: żadne inne moto w życiu już takie fajne nie będzie :buttrock:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...