Skocz do zawartości

Dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Wcześniej pisałem czy wybrać crossa czy ścigawkę ale jednak zdecydowałem sie na crossa. Już byłem bardzo bliski pozyskania yamahy xt 125. Interesuje mnie motor nie starszy niż 4 letni ale...

 

Yamaha ta jest z rocznika 2006, tyle tylko ze jest to czterosuw i ma zaledwie 12 koni. Dwusuwy są mocniejsze tylko że starsze. Na przykład Yamaha dt 80 ma 15 lub 16 koni tylko ze jest ze starszego rocznika.

 

A może kupić tylko mocniejszy silnik do mojej dt 50.(rama mojej dt 50 jest od dt 80)

 

Proszę pomóżccie mi bo nie wiem co zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ci ktos ma tutaj pomoc :/ musisz sie okreslic

zawsze mozesz kupic nowszy rocznik i do D*** trzeba uwazac

 

czterosuw ciagnie z dolu, dwusuw jak sie wkreci na obroty to dzida: ) sam musisz wybrac co ci odpowiada

 

na obu bedziesz sie toczyl ale ja bym bral ta xt

Edytowane przez personPILA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock:

Nie kupuj 125 czterosuwa, bo będziesz żałował. Miałem dr 125 4T - słabe to to było, że coś strasznego.

 

 

Zgadzam sie :) i hamulce prawie nie hamują lol :)

 

a co do tematu :

 

napisz ile masz kasy do wydania :P

i czy wolisz cross ( typowy ) czy enduro ( homologacja )

 

Bo nie widzę sensu wrzucać mocniejszego silnika do 50 cmm

 

pozdrawiam :( :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapmonij szybko o XT 125 - 4T w tak małej pojemności dają małą przyjemnoiść z jazdy. Dodatkowo taka XT to tak naprawdę nie wiadomo do czego jest - w teren za słaba, na asfalcie za wolna.

Jak masz już doświadczenie po DT 50 to celuj w jakąś ćwiartkę - sprzęty spokojnie kupisz młodsze niż 4 lata, ale fundusze też będą musiały być większe.

Jeżeli jednak fundusze będą ograniczone, to zamiast XT kup DT, ceny są podobne a różnice kolosalne! Sam przed sezonem miałem do wyboru XT 125 i DT 125 - po przejażdzce jednym i drugim zapomniałem o XT i kupiłem DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty się tego rocznika tak uczepiłeś... ? Jak masz kasę, to kup 3 lata starszy i zób porządny przegłąd z wymianami (nawet tłoka) i będziesz miał moto jak ta lala...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie modele DT 125 wyszły bodajże w 2006 r.

 

Któreś z Twoich założeń musi się zmienić, bo nie kupisz 4 letniej dobrej DT 125 motocyklu do 7000. W tej cenie ustrzelisz moto z 2001-02 - tylko pamiętaj, że rocznik to sprawa poboczna bo liczy się stan techniczny!!

 

Na Allegro stoi teraz ładna DT 125 R z 2005 roku za 11000 zł - sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...