Skocz do zawartości

W czym latać w lecie/ kurtka i spodnie na upał - typu mesh


Rekomendowane odpowiedzi

Tez nie polecam spodni retbike'a, faktycznie kleja sie do nog oraz czlowiek cholernie sie poci a wywietrzniki tylko wieja zimnym powietrzem po spoconej nodze...

 

Spodnie na lato? Najczesciej smigam w zwyklych jeansach ze wzgledu, ze wygodnie mi sie w nich chodzi w robocie... (no i maja fajny kroj:P).

 

Posiadam tez jeansy hein gericke z ochraniaczami na kolanach i biodrach oraz ze wzmocnieniem z kevlaru... Bardzo fajne na lato, wygodnie w nich sie chodzi ale jednak ochraniacze mi na dluzsza mete przeszkadzaja w pracy... Za spodnie zaplacilem okolo 200zl w nieistniejacym juz sklepie hein gericke...

Jesli chodzi o buty to sidi vertigo maja fajna wentylacje ale w momencie postoju jest hardkor jak w kazdych butach :icon_mrgreen: Ja je w pracy zmieniam na adidaski (wstyd sie przyznac ale w adidaskach tez czesto jezdze ;))

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam w jeansach..pod spodem ochraniacze na kolana (mocowane do nogi - nie do jeansow)... i na biodra jakies pianki... kombinowalem nad przerobeiniem jeansow pod ochraniacze i kupic do tego ochraniacze - w kalkulacjach wyszlo ze lepiej kupic spodnie mottowear... tzn musze je jeszcze obmacac tj. jakie tam sa ochraniacze... koszt dobrych ochraniaczy (wkładek) na kolana i biodra to cos kolo 150-200 pln.. nie mam tu na mysli jakis pseudo pianek ktore moze uspokajaja psychicznie ze jednak jakis tam ochraniacz jest.

jesli chodzi o buty do jeansow to tu moge polecic (zdazyly sie porozoklejac po pol roku) szajsowate probikery active.. ewentualnie podobne butki flm. Probikery poki co rewelacyjnie daja rade... jesli chodzi o pocenie itd...a gdzie sie rozkleilo to sie zakleilo i jest ok... od butow za 80 pln nie moge wymagac cudow.. a i glebe w nich zaliczylem - troche sie poobcieraly ale noga cala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi mialem okazje poprzymierzać spodnie firmy Mottowear i szczerze powiem, że...

.. szału nie zrobiły. Protektory dziwnie leża na kolanach ( wiem wiem, podobno sie dopasują). Niby podszyte kevlarem, ale mając je na 4 literach nie poczułem się komfortowo- bezpiecznie.

Ja kupilem spodnie z protektorami ( szyte na siatce) do tego spodnie wojskowe i ochraniacze na kolanach ( które zawsze mozna sciagnąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodni ktore w lecie kleja sie do nog to wlasciwie nie ma roznicy czy sa ze skory czy z textyliow. Odpowiednia bielizna rozwiazuje ten problem.

Polecam Rukka'e.

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym numerze motocykla są zareklamowane spodnie nitro, dośc ciekawie wyglądają, czy ktoś się orientuje gdzie w internecie można znaleźć takie spodnie albo stronę Nitro? Szukam szukam i nie mogę znaleźć :lalag:

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spodni ktore w lecie kleja sie do nog to wlasciwie nie ma roznicy czy sa ze skory czy z textyliow. Odpowiednia bielizna rozwiazuje ten problem.Polecam Rukka'e.

nie zgodze sie- moje spodnie skórzane maja taka dziurkowaną podszewke i sa przyjazne dla skóry-nie kleją sie do niej i nie powoduja ze nogi sie tak pocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma idealnej metody, ja mam probikera model summer jak sama nazwa wskazuje niby na lato, niby bo jak temperatura oscyluje ponad 30 to jajka sie gotują. Są na udach dwa zamki z wentylacją, dają sporo, ale jak sie jedzie :biggrin:

W spodnie można wsadzić na kolana i biodra Prosafe II CE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mi w upale jest w samych gatkach gorąco, a co dopiero w kurtce, czy w spodniach. Dlatego czy to są rodzaju summer czy nie to i tak będzie gorąco. Jedynie mogą różnić się systemem wentylacji która świetne daje efekty podczas jazdy, ale podczas postoju to niewiele daje. Leje się wtedy z człowieka niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja śmigam w kompleciku skórzanym (skóra + goretex) bo jakoś bardziej do mnie przemawia (odnośnie bezpieczenstwa) i polecam pod strój założyć bieliznę termoaktywną. Naprawdę sporo daje. A w temp. ponad 30*C to nawet w zwykłych jeansach człowiek sie może zapocić :D

 

Pozdrawiam, malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

mam mało kilometrów za sobą ,ale używam tekstylnych spodenek RIDER cena 320 zł posiadają rozpinane boki nogawek i super wentylację na jesień mają dodatkową podpinkę ocieplającą (ostatnio jeździłem wieczorem i bez ocieplacza było za chłodno) myślę że do 25 stopni można śmiało polecić powyżej nic nie pomoże.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że pare osób pisze o bieliznie termoaktywnej, że jest rewelacyjna. To w lato pod spodnie mam załozyć termoaktywne kalesony czy co?

Ja w piątek dostałem koszulkę z coolmax'u i powiem, że różnica jest i to wielka (akurat u mnie) :wink:

Tak jak dzisiaj jest gorąco, więc założyłem tą koszulkę na to kurtkę z membraną Sympatex i jest :)

 

Kupiłem u niego taką:

http://www.allegro.pl/item196226786_hit_pr...u_hannah_m.html

 

Zamawiać, będę jeszcze sobie bokserki i koszulkę na długi rękaw+kalesony :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze rozwiazanie na lato to krotkie spodenki :crossy: do tego solidne ochraniacze kolan + ochraniacze bioder i kosci ogonowej w postaci galotow z tkaniny coolmax (np firmy forcefield). ochrona konczyn rewelacyjna i do tego bardzo przewiewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek dostałem koszulkę z coolmax'u i powiem, że różnica jest i to wielka (akurat u mnie) :icon_mrgreen:

Tak jak dzisiaj jest gorąco, więc założyłem tą koszulkę na to kurtkę z membraną Sympatex i jest :clap:

 

Kupiłem u niego taką:

http://www.allegro.pl/item196226786_hit_pr...u_hannah_m.html

 

Zamawiać, będę jeszcze sobie bokserki i koszulkę na długi rękaw+kalesony :biggrin:

Ale to dziala tak, ze jak jest ~30 stopni to zakladasz pod kurtale i jest Ci chlodnawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dziala tak, ze jak jest ~30 stopni to zakladasz pod kurtale i jest Ci chlodnawo?

Ogólnie to działa tak, że jak się pocisz to ta koszulka bardzo szybko wchłania pot i go odparowuje... :crossy:

Ostatnio jeździłem jak było coś koło 30st. i fakt spociłem się, ale nic nie śmierdziało...

Nie widać nawet, że jest mokra i tego nie czujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...