Skocz do zawartości

cieknący gwint zacisku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniałem sobie ostatnio przewody na stalowe no i standardowo trzeba było odpowietrzać. Jednak teraz niestety ale poci mi się gwint tej kalamitki do odpowietrzania w zaciskach. Nie jest niedokręcona ani gwint przekręcony bo siłowo tego nie dokręcałem. Co zrobić w takiej sytuacji? uszczelniać? kupić i wymienić kalamitki? jak uszczelniać to czy teflon będzie odpowiedni? jeżeli nie to czym?

 

 

na początku myślałem że to resztki płynu które zostały w tej dziurce kalamitki..jednak zauważyłem że gdy zakładam ten gumowy kapturek i "wciskając" powietrze do środka ucieka ono przy gwincie. Jest to widoczne bo robią się tam bąbelki. Układ się nie zapowietrza, bynajmniej tak mi się zdaje bo klamka ma swoją twardość.

 

co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniałem sobie ostatnio przewody na stalowe no i standardowo trzeba było odpowietrzać. Jednak teraz niestety ale poci mi się gwint tej kalamitki do odpowietrzania w zaciskach. Nie jest niedokręcona ani gwint przekręcony bo siłowo tego nie dokręcałem. Co zrobić w takiej sytuacji? uszczelniać? kupić i wymienić kalamitki? jak uszczelniać to czy teflon będzie odpowiedni? jeżeli nie to czym?

na początku myślałem że to resztki płynu które zostały w tej dziurce kalamitki..jednak zauważyłem że gdy zakładam ten gumowy kapturek i "wciskając" powietrze do środka ucieka ono przy gwincie. Jest to widoczne bo robią się tam bąbelki. Układ się nie zapowietrza, bynajmniej tak mi się zdaje bo klamka ma swoją twardość.

 

co zrobić?

 

Cześć miałem to samo kiedyś w zaciskach brembo w Cagivie. Działo się tak jak u Ciebie. Nic z tym nie robiłem bo akurat zima nadeszła niedługo po tym jak wymieniałem płyn także motor postał trochę (2 tygodnie) nie używany. Po tym samo sie to jakoś uszczelniło. Nie wiem jak to sie stało do końca a ciekło trochę na bank z gwintu. Pewni w niczym Ci to nie pomoże ale tak se myślę, że się podzielę moim doświadczeniem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bigrazz: każda sugestia jest cenna:) jednak wiadomo są to heble i wszelkie wycieki nie są mile widziane :/

 

 

EDIT

 

Odpowietrzniki wykręciłem oraz przeczyściłem drucianą końcówką bo był trochę zaśniedziały. Jeżeli to nie pomoże....zostanie mi kupić nowe kalimatki.

Edytowane przez tomektychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odpowietrzniki wymienione na nowe. Jednak sytuacja nie do końca się rozwiązała...dzieje się podobnie. Nakładając ten gumowy kapturek wyciska płyn gwintem. Co w takim wypadku zrobić? nie jeździłem jeszcze od czasu zmiany ponieważ chłodnicy nie mam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odprowadzić motocykl do serwisu i nie brać się za wymiany i naprawy elementów w motocyklu od których zależy Twoje zdrowie a czasami nawet życie. Pomysłowy Dobromir by sobie poradził ale tylko w filmie.

Nawet ja Ci napiszę krok po kroku co masz zrobić to i tak nie ma pewności czy o czymś nie zapomnisz w trakcie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w mojej byłej rc24- tyle tylko ze mi wilgotny pozostawał gwint odpowietrznika od siłownika sprzegłowego. Nowy odpowietrznik tez nie załatwił sprawy - czy po prosty te gniazda w zaciskach i siłownikach sie wyrabiają ???? Kiedyś Adam radził zeby kupić specjalną taśmę teflonową (brązową)-ale ni w ząb takiej nie mogłem dostać.

Są jescze inne sposoby na takie wycieki?Tak z ciekaowsci pytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po gwincie będzie ciekło jak odpowietrznik jest poluzowany i to jest normalne bo płyn przedostaje się nie tylko przez środkowy otwór ale i poprzez nitkę gwintu. Wystarczy dokręcić i prysnąć sprayem do mycia tarcz hamulcowych aby usunąć resztki płynu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...