Skocz do zawartości

Okulary przeciwsłoneczne


Rekomendowane odpowiedzi

No niestety dobrze słyszałeś. Polaryzacyjne nie sprawdzają się z niektórymi wizjerami (np. AGV) - u mnie wychodzą właśnie tęczowe kolorki, niezależnie od marki okularów

 

Kolory biorą się z NAPRĘŻĘŃ w wizjerze.

Niewidoczne normalnie naprężęnia wewnętrzne w materiale przezroczystym (np. szkle, plastiku itp) dają właśnie takie efekty jak się na nie patrzy przez filtry polaryzacyjne (czyli np. okulary polaryzacyjne). W taki sposób bada się jakość szkieł okularowych a także wizjerów. Nie powinny mieć naprężeń a więc nie powinny dawać kolorków - to jest jedno z kryteriów testu jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupil wizjer, okulary moga uwierac, jesli bedziesz szukal to poszukaj takich ktore zauszniki maja wykonane z gumy lub wymien na gumowe, druga sprawa to bezpieczenstwo, z tego wzgledu pokusil bym sie u kupno przeciewslonecznych ochronnych - z uvexa itp. do wyboru do koloru rowniez z polaryzacja, antifogiem i innymi bajerami

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłabiasz mnie... idź sobie do salonu optycznego, przymierz dowolne okulary polaryzacyjne, i przestań pier... jak potłuczony

jsz

 

 

 

 

No niestety dobrze słyszałeś. Polaryzacyjne nie sprawdzają się z niektórymi wizjerami (np. AGV) - u mnie wychodzą właśnie tęczowe kolorki, niezależnie od marki okularów

 

 

i jednak miałem racje :D

 

ale szybki niechce bo jak bede zmieniac kask to juz tej szybki nie dopasuje.

wiec lepszym rozwiazaniem beda okulary, i moglbym ich uzywac tez w aucie i na spacerach, a w kasku nie pojade autem bo ma przyciemniana szybke.

 

po za tym slyszalem ze przyciemniane szybki nie maja homologacji i policja za nie sciga motocyklistów.

prawdaż to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jednak miałem racje :D

 

ale szybki niechce bo jak bede zmieniac kask to juz tej szybki nie dopasuje.

wiec lepszym rozwiazaniem beda okulary, i moglbym ich uzywac tez w aucie i na spacerach, a w kasku nie pojade autem bo ma przyciemniana szybke.

 

po za tym slyszalem ze przyciemniane szybki nie maja homologacji i policja za nie sciga motocyklistów.

prawdaż to?

 

nie, nie miales racji - okulary polaryzacyjne nie powodują że widzimy wszystko w kolorach tęczy, ten efekt wywyoluja wlasnie niektore wizjery w polaczeniu z takimi goglami

 

 

jesli chodzi o przyciemniane wizjery to: TAK! przyciemniane szybki sa najczestszym powodem zatrzyman motocyklistow przez policje!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejeździłem cały sezon na szybce AGV tzw. "lusterko" srebrne - iridium silver, nie zostałem zatrzymany przez policję ;)

 

co do okularków, jak znajdziecie jakieś fajne/ciekawe, dajcie znać (jakiś link etc.), również jestem zainteresowany czymś takim.

znudziło mi się zmieniać szybkę noc/dzień, słońce/deszcz.

okularki to jednak najprostsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

 

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Szukam okularów pod kask. Jako że nie mam blendy a czasem trzeba jechać pod słońce. Szukam właśnie takich. Tylko że słyszałem że te polaryzacyjne powodują że widzimy wszystko w kolorach tęczy a chciałbym tego uniknąć. Co mi doradzaćie? Bo już szukałem podobnych tematów i nic nie znalazłem

 

najlepsze dla Ciebie będą takie z napisem "gucci"

 

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejeździłem cały sezon na szybce AGV tzw. "lusterko" srebrne - iridium silver, nie zostałem zatrzymany przez policję ;)

 

co do okularków, jak znajdziecie jakieś fajne/ciekawe, dajcie znać (jakiś link etc.), również jestem zainteresowany czymś takim.

znudziło mi się zmieniać szybkę noc/dzień, słońce/deszcz.

okularki to jednak najprostsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.

 

Myślę ze kask z wewnętrzna blenda przeciwsłoneczną, to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że okulary jeśli nie mają antifoga parują bardzo szybko szczególnie w czasie powolnej jazdy pomiędzy stojącymi puchami. A ciągłe uchylanie wizjera drażni. Chyba, że kask nie ma antifoga to wtedy nie ma znaczenia :]

 

Duży wybór polarów od tanich plastików po lepsze szkiełka jest w sklepach wędkarskich jak np. Krokodyl u nas.

Edytowane przez swienty77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zakładam pod AGV moje zeppeliny, które głównie ubieram w samochodzie i nic mnie nie uciska i osobiście polecam, gdyż są raczej tanie i taki typowy wąski, sportowy model nie przeszkadza.

Zresztą latem w czasie upałów przyjemnie otworzyć wizjer i jechać z okularami na nosie bez obawy że jakaś osa nam wpadnie w oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...