Skocz do zawartości

HOMOLOGACJA OPON


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli było to oczyszczalnia :wink:

 

Zastanawia mnie fakt dotyczący homologacji opon. Gdybym wyjechał na kostkach na drogę publiczą prawdopodobnie mógłbym się zetknąć z policją - co wtedy ??? - Miał ktoś podobną sytuację ??

 

I czy opony typu enduro mają homologację ??? Mówiąc opony enduro mam na myśli np.

 

Mitas E-09 ( wygląda terenowo )

 

http://allegro.pl/item356067766_opona_endu..._130_80_17.html

 

Mitas e-07 ( już bardziej szosowo- no ale słyszałem że mogli by się doczepić )

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...6333ac12ab.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e7b31d1b35.html

 

http://www.mitasreifen.de/enduro/e07-f-r.jpg

 

Jakie kryteria musi posiadać opona enduro aby można było nią spokojnie poruszać się po drogach publicznych ??

 

pozdrawiam

 

Inferno

Edytowane przez InfernoRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mitasa C-02 i byłem na przeglądzie i choć pan diagnosta sprawdzał to i owo to o oponach nie wspomniał nic. Opony nie mogą mieć stałych metalowych części o to głównie chodzi.

 

Na kostce też się da jeździć asfaltem co prawda wolniej i mniej się składając ale można w ulewie też sprawdzałem czasem czuć było że się ślizga ale dało się jechać pomimo że to była moja praktycznie pierwsza jazda enduro 600ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkie opony są homologowane bo jak inaczej zostały by dopuszczone do ruchu? a homologacja to może być na zawody np mają ją Pirelli Scorpion F.I.M ale to już jest śćiśle określone wysokość bierznika itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130/80-17

 

Wrzuciłem sobie mitasa E-07 ( fotki w pierwszym poście )

 

Rafael : No ale terenowe opony " kostki " nie są produkowane na asfalt - a co za tym idzie nie wiem czy są dopuszczone do ruchu :wink:

Edytowane przez InfernoRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz śmigać po asfalcie na tych kostkach

 

Ja oryginalnie miałem z przodu kostkę dużo bardziej terenową i 18 000 prześmigała na asfalcie, teraz mam Pirelli Scorpion i muszę powiedzieć że pomimo dużo bardziej asfaltowej rzeźby bieżnika jest dużo mniej przyczepna niż tamta kostka, i ogółem gorzej mi sie na niej jeździ.

 

I jeszcze jedno, skoro wkładają seryjnie kostki do motorów enduro które mają homologacje, to opony chyba też ją mają

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalnie miałem z przodu kostkę dużo bardziej terenową i 18 000 prześmigała na

:O?

 

moze mi doradzicie...

kupilem enduro 125 na kolach SM 17' i nie wiem czy kupic opony kostki i zawiezc tylko zeby wymienili, czy kupic uzywane całe koła od DT 125 i je tam wrzucic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:O?

 

moze mi doradzicie...

kupilem enduro 125 na kolach SM 17' i nie wiem czy kupic opony kostki i zawiezc tylko zeby wymienili, czy kupic uzywane całe koła od DT 125 i je tam wrzucic?

 

 

No to jeśli chcesz cały czas śmigać na kostkach to nie widzę potrzeby kupowania felg od DT :flesje:

 

Zmienisz sobie sam albo w wulkanizacji Ci zmienią za 15 zł :wink:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na tyle mitasa c-02 i przegląd przeszedł bezproblemowo i nawet pytałem pana diagnosty jak się sprawa ma to powiedział że gliny ewentualnie mogą się doczepić jak wyjadę z pola na asfalt i zanieczyszczę błockiem jezdnie. Miałem nawet ostatnio kontrole to sprawdzali OC, numery ramy i prawo jazdy i czepili się tylko braku lusterka, zagrozili że następnym razem zabiorą dowód ale obiecałem że zamontuje :icon_exclaim:. A to że na oponce stoi jak byk napisane "do not use to highway" czy cos w tym stylu to 2ga sprawa.

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle jest napis

"not for highway use" lub coś w ten deseń

 

Ja oryginalnie miałem z przodu kostkę dużo bardziej terenową i 18 000 prześmigała na asfalcie, teraz mam Pirelli Scorpion i muszę powiedzieć że pomimo dużo bardziej asfaltowej rzeźby bieżnika jest dużo mniej przyczepna niż tamta kostka, i ogółem gorzej mi sie na niej jeździ.

 

na kostkach po asfalcie, ładny kamikadze :icon_exclaim:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...