Skocz do zawartości

Gaznik Keihin MX Fcr 41mm


str_18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamontowany taki gaznik w DRZ 400E. Nie moge sie doszukac w necie jakie ustawienia ma ten gaznik. Jezeli ma ktos takowy to czy moglby mi podac troche informacji o nim ile srubke od skladu mieszanki wykrecic itd. Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz chyba gaźnik przeszczepiony z jakiegoś innego sprzęta, bo w DR-Z powinien być FCR39.

Na thumpertalku wynalazłem żeby śrubę od mieszanki wykręcić jakieś 2 obroty.

 

178 main jet

200 main air jet

emn needle

clip 3

40 pilot jet

100 pilot air jet

2 turns fuel screw

 

 

Zresztą sam zobacz i porównaj dysze w twoim gaźniku z tymi z listy w poście

http://www.thumpertalk.com/forum/showthrea...cr+41+pilot+jet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie zdaje ze ja mam keihin FCR 41mm a nie keihin MX Fcr 41mm. I teraz moje pytanie czy ustawienia sa inne? Dostalem od kolegi wyzej pare danych

178 main jet

200 main air jet

emn needle

clip 3

40 pilot jet

100 pilot air jet

2 turns fuel screw

 

Czy takie same bedzie w FCR 41 mm bez MX? Szukam i znalesc nie moge

 

 

Fotki mojego gaziora http://bikepics.com/pictures/1302967/

http://bikepics.com/pictures/1302969/

http://bikepics.com/pictures/1302970/

 

Ma chyba automatyczne ssanie bo nie ma dzwigienki. Sam juz nie wiem czy to MX czy nie MX.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcem zrobic taki myk z tym gaznikiem. Mechanik doradzil mi aby odlaczyc pompke przyspieszajaca poniewaz duzo paliwa leje. Iglica jest na najnizszym punkcie juz. Jeszcze nie podlaczylem gaznika ale chcem sie zapytac co o tym myslicie. Jest ktos chetny na zamiane gaznika FCR 41 na FCR 39? Dodam ze gaznik jest sprawny w 100% tylko ze moja drz nie przepala az tyle paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcem zrobic taki myk z tym gaznikiem. Mechanik doradzil mi aby odlaczyc pompke przyspieszajaca poniewaz duzo paliwa leje. Iglica jest na najnizszym punkcie juz. Jeszcze nie podlaczylem gaznika ale chcem sie zapytac co o tym myslicie. Jest ktos chetny na zamiane gaznika FCR 41 na FCR 39? Dodam ze gaznik jest sprawny w 100% tylko ze moja drz nie przepala az tyle paliwa.

 

 

 

Moim osobistym zdaniem odłączanie pompki jest nie trafione... Pompka pracuje tylko przy gwałtownym dodaniu gazu i ruchach manetką ... Jeśli regulacje iglicą nie dają skutku to wrócił bym z iglicami tam gdzie było, zanotował aktualny poziom w pływakach i obniżył eksperymentalnie aż będzie działać poprawnie. W ogóle to jaki problem z tym gaźnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim osobistym zdaniem odłączanie pompki jest nie trafione... Pompka pracuje tylko przy gwałtownym dodaniu gazu i ruchach manetką ... Jeśli regulacje iglicą nie dają skutku to wrócił bym z iglicami tam gdzie było, zanotował aktualny poziom w pływakach i obniżył eksperymentalnie aż będzie działać poprawnie. W ogóle to jaki problem z tym gaźnikiem?

 

Strasznie duzo pali. Mechanik doradzil mi odlaczyc pompke wczesniej gaznik zostal wyczyszczony i wyregulowany 2 obrotu sruba od skladu mieszanki. Odpalilem moto bez pompki i wydaje sie dobrze wkreca sie pieknie bez zadnych strzalow z obrotow schodzi dobrze lecz nie mialem okazji sie przejechac z powodu braku linki sprzegla. Pompka dawala dawke odrazu po odkreceniu manetki. Sikala paliwem prawie na 1metr. Dodam ze iglica jest juz na najnizszym polozeniu.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem okazje uwaznie przejzec gaznik. Rowniez bez pompki przyspieszajacej duzo pali. Swieca czarna. Iglica jest na najwyzszym ząbku czyli spalanie powinno byc najmniejsze a tak nie jest :(. Sprawdzilem dysze glowna i jest oznaczona cyferka 160. Kolega zaproponowal wstawic dysze glowna 150 to dobre rozwiazanie?. Iglica dlugosc 14,6 a sr. u gory 3, dolu 2 nie wiem czy ma to duze znaczenie ale mam jeszcze jakies literki z iglicy OCEMR. Srubka skladu mieszanki wykrecona na 2 obroty. Pomozcie bo paliwo znika w oczach a do tego nie jest tanie.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek trzeba ocenić stan tego gaźnika.

Śruba składu wykrec jeszcze 0,5 obrotu;)

Do tego trzeba sprawdzić jaki jest stan paliwa w komorze pływakowej. Odłaczenie pompki mija sie z sensem. Dysze trzeba sobie kupic od wielkosci 130 do 150 i sprawdzać:biggrin: Zreszta duzo pali tzn. ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek trzeba ocenić stan tego gaźnika.

Śruba składu wykrec jeszcze 0,5 obrotu;)

Do tego trzeba sprawdzić jaki jest stan paliwa w komorze pływakowej. Odłaczenie pompki mija sie z sensem. Dysze trzeba sobie kupic od wielkosci 130 do 150 i sprawdzać:icon_biggrin: Zreszta duzo pali tzn. ile ?

 

Nie mam licznika ale tak na oko z kolega ustalilismy ze przejchalem jakies 30km. Zalalem paliwo do baku i do tego samego miejsca wlalem prawie 3l. Takze na 100km wychodzi jakies 9l. Nowa swieca byla mocno zakopcona. Nie wiem czy da sie jeszcze wykrecic srubke od mieszanki. Raczej to nie zmniejszy spalania :)

 

Stan gaznika jest wporzadku. Pare dni temu czyszczony. Zadnych uszczerbkow na dyszach, iglicy. Poprostu musze jakos go wyregulowac. Sprzedawca mowil ze gaznik jest od dakarowki.

 

 

Zapomnialem zapytac. Przez dysze wolnych obrotow tez moze byc takie spalanie?

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zawory ssące podparte..?

 

Pozdrawiam

 

Zaworow nie slychac zeby cos bylo zle poza tym w zimie byly sprawdzane przez sprzedawce i sa w normie. Z silnika nie wydobywaja sie niepokojace dzwieki. Poprzedni wlasciciel jezdzil tym motocyklem z taka dawka jaka jest nie wiem skad bral kase na wache :buttrock: a wiec problem jest w gazniku. Slyszalem ze duza dawka paliwa grozi wypaleniem tłoka czy to prawda?

 

 

Dla chetnych sprzedam ten gaznik lub zamienie na seryjny fcr 39 i miec z glowy te regulacje. Nie sprzedaje albo zamieniam ze wzgledu na to ze cos jest z nim nie tak poprostu zaczyna mnie to wkurzac.

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...