Skocz do zawartości

Napinacz łańcuszka rozrządu


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich 2oo

 

ok jakiegoś czasu zaczęło mi coś cyklicznie cykać po rozgrzaniu silnika na luzie (po dodaniu gazu dźwięk milknie)....

są to najprawdopodobniej objawy łańcuszka rozrządu...

moje pytanie: jak naciągnąć łańcuszek rozrządu...??? odkręciłem pokrywkę i dostałem się do jakiejś śruby ze spiralą (FOTKA)

http://www.wrzuta.pl/obraz/zMktc7So3t/napinacz

i nie wiem co dalej....

 

czy aby coś sprawdzić muszę zdjąć cały napinacz (tzn odkręcić jeszcze te dwa imbusy FOTO) i wtedy coś kręcić....

 

jeśli kręcić to o ile obrotów i w którą stronę no i jak sprawdzić potem po odpaleniu motocykla, że jest to dobrze zrobione (po prostu dźwięki powinny umilknąć czy jak???)

 

POMÓŻCIE

 

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś cyka po rozgrzaniu silnika to może są to zawory a nie napinacz?????????

Co do napinacza to wykręć go całego i obejżyj dokładnie, popatrz czy ma luzy. Co do montażu to lekko wkręć srodkową srubę ta ze spręzynką, następnie włóż i przykręć napinacz 2 śrubami i dopiero dokręć centralną śrube...

U mnie napinacz brzęczał przy schodzeniu z wysokich obrotów...Największy hałas miałem ok 6,5 do 5 tysi obrotów i hałas był niezależnie od temperatury silnika....

Ja bym sprawdził luzy zaworowe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś cyka po rozgrzaniu silnika to może są to zawory a nie napinacz?????????

Co do napinacza to wykręć go całego i obejżyj dokładnie, popatrz czy ma luzy. Co do montażu to lekko wkręć srodkową srubę ta ze spręzynką, następnie włóż i przykręć napinacz 2 śrubami i dopiero dokręć centralną śrube...

U mnie napinacz brzęczał przy schodzeniu z wysokich obrotów...Największy hałas miałem ok 6,5 do 5 tysi obrotów i hałas był niezależnie od temperatury silnika....

Ja bym sprawdził luzy zaworowe...

 

Pozdrawiam

 

Widziałes napinacz w GS-ie? Centralnej śruby sie nie dokręca , zrobi to za ciebie spręzyna spiralna. Jak sam bedziesz wyręczał spręzyne to najkrótsza droga do uszkodzenia slizgów łancucha. To nie jest napinacz zapadkowy tylko srubowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli kręcić to o ile obrotów i w którą stronę no i jak sprawdzić potem po odpaleniu motocykla, że jest to dobrze zrobione (po prostu dźwięki powinny umilknąć czy jak???)

 

krecac sruba w prawo naciagasz lancuszek, ale zeby sprawdzic czy jest dobrze naciagniety to wypadaloby chyba zajrzec pod pokrywe zaworow...

to cykanie pojawia sie np jak zaczyna schodzic z obrotow? jesli lancuch jest za luzny to powinien dzwonic w momencie gdy nie jest naprezony. czyli na luzie i przy schodzeniu z obrotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podepnę, nie będę zakładał nowego tematu, ja się szykuję do wymiany rozrządu, wiecie może jakie są mniej więcej koszty wymiany razem z zakupem rozrządu ?

ostatnio pojawił się u mnie jeszcze taki problem że moto mi gaśnie jak spada z obrotów, najpierw było to przy schodzeniu z wysokich obrotów przy mocniejszym hamowaniu, teraz też czasem przy normalnym zatrzymywaniu się jeżeli nie dodam gazu to moto mi gaśnie, dodam że zawory i gaźniki są do regulacji, czy to może być wina tego czy może czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...