Skocz do zawartości

Traktowanie motocyklistów przez np Policję w EU


Kjujik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar wybrac sie na mala wycieczke po U.E i nie wiem na co zwrocic uwage aby nie narobic sobie problemow z policja w innych krajach!!!

..mam dorobiona tablice rej u nas przechodzi nikt sie nie czepia a tam????

..jak jest z rozbijaniem namiotow w przypadkowych miejscach itp.

 

 

CZEKAM NA RADY dziekuje!!!!

Jeszua: Wiadomość Bzyka miast kasować mogłeś przenieść. Mam nadzieję że teraz temat jest w dobrym dziale

 

Czekamy na rady - wyjazd 3 czerwca do ww. państewek.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ech szkoda gadac niektorym sie zdaje .............. i nie wiadomo czym jeszcze ale szkoda gadac ...no jasne niech temat bedzie tu gdzie nikt nie zaglada!!!

 

czekamy na wiadomosci co by uchronic sie przed baranami!!1

Edytowane przez TOMASZ MILEWSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuje wszystkim za duza ilosc przydatnych rad......rozumiem ze nikt nigdy za granica nie byl , a nawet jak byl to policjanta nie widzial na oczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a co dopiero z nim rozmawial!!!!!!!!!!!!!!!!

W Austrii widziałem jednego i nawet się z nim przywitałem: KLIK :wink:

 

Poza tym miałem jedną kontrolę ale sprawdzili tylko dokumenty i pojechaliśmy dalej. Zależy wszystko jaki kraj ale zasada jest taka, że na zachód od Polski jest dużo mniej policmajstrów czających się w krzakach. Raczej mają fotoradary od tego (czasem dwustronne). Nie ma normalnie z kim pogadać- no z nikim żywym :biggrin:

 

Na dziko bym nie radził sie rozbijać bo można się rozbić w granicach jakiegoś PN (i nie wiedzieć) a kary w alpejskich krajach są ogromne za takie wybryki. U nas można wybłagać a u nich jak nie wolno to nie wolno. Z rejestracją trudno powiedzieć ale jak licho wygląda to mogą być problemy przy ewentualnej kontroli. Tyle wiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji rozbijanie się "na dziko" jest kategorycznie zabronione- susza i groźba wywołania pożaru więc karzą za takie występki zaś w Norwegi można sie rozbic w dowolnym miejscu pod warunkiem, że nie bedzie to bliżej niż chyba 100 albo 200m. od domostw (nie pamietam teraz dokładnie) jednak w większości wszyscy się rozbijaja w miejscach do tego przeznaczonych; w Grecji rok ktemu 2x rozbiliśmy sie na plaży i nie było problemu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w zeszłym roku byliśmy w Słoweni i pytaliśmy chłopców radarowców o jakieś pole namiotowe i schronisko i stwierdzili że nie ma a babeczka ze stacji paliw jakoś wiedziała!!!!!!!!!!! uratowała sytuacje bo już była 22 a my nadal byliśmy bez noclegu i policja ma pomagać ................. a tak to było ich widać tylko w czechach przy granicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Litwie jak jest 90km/h po za terenem zabudowanym to ma byc 90 i ani deka wiecej 50km/h w miescie i tez ani deka wiecej. Nigdzie nie przekraczac szybkosci bo policja wyjezdza niewiadomo skad i haltuje bardzo wysokimi mandatami 1500L tj ok 1500 plz. Uwazac tez nalezy na nietrzezwych kierowcow. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wróciłem z rundki po europie i miałem przyjemność ze stróżami 3 razy. 1- Węgry, zatrzymali akurat hurtowo parę aut i mnie ,ja na to po Polsku, Dzień dobry, co się stało?(aby pokazać że ja nie stąd), zerknęli na tablice i kazali jechać. 2- Bośnia, mała wiocha, Policja rep. Srpskiej. tylko kontrola, podziękowali i wszystko. 3- Straż miejska w Czechach, niechcący wjechałem na Pesi zona. I mi tłuką że tu ta zona a ja mu że nie rozymiem ,jaka zona (zona siedzi za mną :buttrock: ) zakazu nie było to jadę, poza tym ja nie stąd i jadę do domu i zabłądziłem i nie wiem jak wyjechać (nawigacji chyba nie zauważyli) itd trele morele, że zakazu nie ma a zony to ja nie wiem co to itp. W końcu machnęli ręką i kazali jechać :banghead: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w Żlinie na Morawach mundurowy ze Straży Miejskiej? (Mestska Policie) pokazał mi drogę na zlot, nawet ruszył dupę Skodą i pojechał kawałek żeby mi pokazać jak tam dojechać. Miejscowe chłopaki na zlocie skomentowali to krótko - PO TO WŁAŚNIE SĄ!

A motocykl mam mało regulaminowy :icon_eek:

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się z diametralnie różnymi opiniami ;) Dlatego swojego wyjca już wymieniłem na seryjnego i w alpy można lecieć ;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócił,wrócił ale relacji z wyjazdu to chyba nie było.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...