Skocz do zawartości

Peugeot 406 Coupe 3.0 v6


88kamyczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem przed zakupem Peugeota 406 3.0 v6 1998rok skrzynia automat.

 

Jakie są Wasze opinie na temat tego auta? Po zakupie myślę o założeniu do niego instalacji sekwencyjnej gazu.

(wiem że automat to nie jest dobra opcja)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem przed zakupem Peugeota 406 3.0 v6 1998rok skrzynia automat.

 

Jakie są Wasze opinie na temat tego auta? Po zakupie myślę o założeniu do niego instalacji sekwencyjnej gazu.

(wiem że automat to nie jest dobra opcja)

 

Z góry dzięki

 

Piękny samochód, ale powiedz mi jedno, czy Ty na pewno przemysłałeś sytuację pod względem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to iż silnik w układnie V jest kosztowniejszy w serwisie czy 3.0motor ze skrzynią w automacie dużo pali?

 

Wiesz chodzi mi o to czy ktoś kupił podobne auto z tym silnikiem zamontował gaz i pojeździł 2 miesiące bo później padł silnik.. to mnie najbardziej przeraża. Ja wiem że silniki benzynowe nie lubią gazu, ale są takie co potrafią i jeżdzą na nim bez awarii, a są takie co pojeździsz góra 3 miesiące i kaplica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma lagune z tym silnikiem tyle że to model 12V również z automatem. Cieknie mu pompa wody i nowa kosztuje 700 zł (bo to jakaś specjalna jest w automacie)

 

Na zachodnich ebayach cena oscyluje ok. 500 E :P

 

Jazda całkiem przyjemna, silnik fajnie mruczy, a spalanie (przynajmniej w wersji 12 zaworowej) nie przeraża, przy normalnej jeździe oscyluje wokół 12 - 13 litrów. Ale spokojnie można zejść do 11 w mieście.

 

A gaz... moje zdanie jest takie że jak mnie nie stać na paliwo do danego auta to mnie nie stać na to auto. Są mniejsze silniki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sobie niedawno kupil. Jedyn co mi sie we wnetrzu podoba to nocne podswietlenie deski. Nie podonaja mi sie zegary, duze przyciski na kokpicie, skora tez niezbyt...

Te trzy litry specjanie mocne nie sa tez. Choc w tym malym autku daja sobie rade.

Linia nadwozia super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 V6 automat w peżocie...

Odpuść sobie. 407 coupe to piękny samochód. I tu zalety się kończą. W robocie jeżdżę czasem 407 SW (czyli kombiakiem) w tej samej specyfikacji. Najczęściej jeżdżę nim do serwisu. Pieprzy się wszystko, a przede wszystkim elektryka i elektronika. No i paliwożerne kurwiszcze jak nie wiem... A co do osiągów - z tego co pamiętam ok. 220 kuców, "dzięki" automatowi zmulone do potęgi. Nawet mały, magiczny przycisk "S" przy lewarku biegów nie pomaga...

Raczej porażka.

 

ucio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak francuskie samochody zostaną ładnymi francuskimi gównami... trudnoo takie życie ;)

 

nooo wielkie dzięki chłopaki za pomoc, stawiam po browarku ;) ;) :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

Zdrówka życzę :icon_mrgreen:

 

Oj, nie , nie, nie :notworthy: Żadne gówna, tylko akurat z tym modelem nie trafiłeś. Powtarzam po raz wtóry, moja rodzinka od zawsze ujeżdża Renaulty i gwarantuję, że to bardzo dobre samochody :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88kamyczek Jesli chcesz cos nietuzinkowego, to moze Alfa Romeo Spider 3.0 V6 :notworthy:

Naczy jeszcze bardziej skomplikowanego, paliwozernego i awaryjnego ;)

 

Z zasady takie samochody sa baaardzo drogie w eksploatcji, sadze ze budzet mlodego czlowieka nie jest w stanie temu sprostac. No chyba ze kamyczek "Kulczyk" ma w dowodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczy jeszcze bardziej skomplikowanego, paliwozernego i awaryjnego ;)

 

No nie moge :notworthy: Nie powtarzaj plotek, bo tak sie rodza mity.

 

No ponizej 15/100 nie zejdzie, ale to 3litry 230 koni. Raz sie wysypaly lopatki pompy wodnej, raz pekla obudowa alternatora. Widzialem te silniki z pzrebiegami 400tys km gotowe zrobic nastepne tyle bez wysylku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie moge ;) Nie powtarzaj plotek, bo tak sie rodza mity.

 

No ponizej 15/100 nie zejdzie, ale to 3litry 230 koni. Raz sie wysypaly lopatki pompy wodnej, raz pekla obudowa alternatora. Widzialem te silniki z pzrebiegami 400tys km gotowe zrobic nastepne tyle bez wysylku.

Zaraz sie okaze ze Alfa to bezawaryjne auto .... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rr pieprszysz az milo .....

sam oceniasz francuzkie auta, tworzac mity na podstawie jednego egzemplarza , ew jakiejs opinni w internecie....

a jak ktos wrzucil na alfe to mu wytykasz blad ktory sam popełniasz

406 to bardzo dobry samochodzilk i bedzie ekonomiczny, to doss dobra konstrukacja ktora pali abrdzo malo gazoliny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rr pieprszysz az milo .....

sam oceniasz francuzkie auta, tworzac mity na podstawie jednego egzemplarza , ew jakiejs opinni w internecie....

 

Nie zapedzaj sie tak. Zadnych mitow nie tworze, tym bardziej nie powtarzam opinii z neta. Jesli jakis w swiom poscie powtorzylem, to mi go zacytuj. Napisalem za to co o aucie sadze osobiscie. Tymczasem o Alfa Romeo moge troche powiedziec, bo pracowalem w pierwszym w Poslce ASO Alfa Romeo.

 

PS. Pisze sie francuskie.

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie rozgladam za 406 coupe dla dziewczyny. V6 odpada. W polsce mało kogo stac na utrzymanie i tankowanie takiego potworka. Francuskie auta wcale nie sa gowniane - mitów krąży pełno i ten jest jaknajbardziej błedny. Dajcie mi przykład innej marki która daje np w wyposażeniu seryjnym 4 airbagi, abs, elektryke i 12 letnia gwarancje na korozje.. mowie tutaj o renault. Wszystko w rozsądnej cenie. Zawieszenia może za miękkie ale silniczki rewelacja. Szukam czegoś typu megane coupe albo wlasnie 406 pininfarina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...