Skocz do zawartości

Wszystko o KTM EXC 400/450/520/525


Rekomendowane odpowiedzi

też mi sie tak wydaje dlatego jade go obejżeć w weekend - jeżeli coś przyuważycie na fotkach to piszcie zawsze mozna coś przeoczyć - z góry dzieki

Widzę, że jeszcze stoi na otomoto - coś z nim było nie teges, czy jednak nie pojechałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jaka srednice maja tarcze w exc z rocznika 00 - 07 ( generalnie 400,450 ,520,525 na RFS ) , jaka grubosc owej tarczy i rozstaw srub.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to u was jest/było z pompką przyspieszacza?

u mnie pompka wstrzkuje wahę jak tylko zacznę, nawet delikatnie odkręcac manetkę,

znajomy który ma sx 450 rfs ma tak, ze pompka przy powolnym odkreacniu nie podaje wcale a zaczyna podawac od 1/4 obrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to u was jest/było z pompką przyspieszacza?

u mnie pompka wstrzkuje wahę jak tylko zacznę, nawet delikatnie odkręcac manetkę,

znajomy który ma sx 450 rfs ma tak, ze pompka przy powolnym odkreacniu nie podaje wcale a zaczyna podawac od 1/4 obrotu

Sprawnie działająca pompka w EXC działa tak jak u ciebie czyli podaję od początku już przy dość powolnym ruchu gazem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ponawiam pytanie , ma ktos exc "pod reka" i sprawdzi mi rozstaw srub w przedniej tarczy hamulcowej ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci podac wymiary, ale dopiero w sobote, predzej nie dam rady.

 

Teraz moje zapytanie:

 

Jaka opone załozyc na tył do 520 ? 70 % drogi szutrowe,25% tor i podjazdy na zwirowni, 5% błoto czyli musi to byc raczej opona enduro.

Michelin AC 10 ?

Michelin Enduro Competition III ?

Michelin M12XC ? [ to chyba raczej do MX ?]

Pirelli Scorpion [ tutaj nie wiem dokładnie jaki model]

 

Oczekuje dobrej przyczepnosci na wszystkich rodzajach terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci podac wymiary, ale dopiero w sobote, predzej nie dam rady.

 

Teraz moje zapytanie:

 

Jaka opone załozyc na tył do 520 ? 70 % drogi szutrowe,25% tor i podjazdy na zwirowni, 5% błoto czyli musi to byc raczej opona enduro.

Michelin AC 10 ?

Michelin Enduro Competition III ?

Michelin M12XC ? [ to chyba raczej do MX ?]

Pirelli Scorpion [ tutaj nie wiem dokładnie jaki model]

 

Oczekuje dobrej przyczepnosci na wszystkich rodzajach terenu.

Biorąc pod uwagę w jakim terenie jeździsz to:

Michelin AC 10- do twoich wymagań jest OK

Michelin Enduro Competition III- jest to bardzo dobra opona, jednak przy twoim terenie będzie bardzo szybko się zużywać i jest to opona bardziej w ciężki teren

Michelin M12XC- do twoich wymagań OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych,

chciałbym swojemu sztrucelkowi zafundować regenerację tylnego zawiasu.

Komu warto to zlecić? Macie może jakieś doświadczenie z kimś, kto świadczy takie usługi?

Oczywiście w rozsądnych pieniążkach.

Dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy ktoś z Was orientuje się w oznaczeniach sprężyn?

Chyba nadałaby mi się troszkę twardsza od serii.

Do wymiany mam również górne łożysko w/w amortyzatora.

Pchać się w oryginał za jakieś ~160 zł (samo łożysko) czy próbować cały zestaw AllBallsa za 89,- ?

Pozdro525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych,

chciałbym swojemu sztrucelkowi zafundować regenerację tylnego zawiasu.

Komu warto to zlecić? Macie może jakieś doświadczenie z kimś, kto świadczy takie usługi?

Oczywiście w rozsądnych pieniążkach.

Dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy ktoś z Was orientuje się w oznaczeniach sprężyn?

Chyba nadałaby mi się troszkę twardsza od serii.

Do wymiany mam również górne łożysko w/w amortyzatora.

Pchać się w oryginał za jakieś ~160 zł (samo łożysko) czy próbować cały zestaw AllBallsa za 89,- ?

Pozdro525

Masz 3 rodzaję sprężyn, miekka(60-70kg), średnia(70-80kg), twarda (80-90kg). Standardowo założona jest średnia. Na sprężynie masz oznaczenie, musisz je zczytać i będzie wiadomo którą masz.

Łożysko możesz kupić z Allballs-a jednak licz się z tym że wytrzyma dużo krócej od oryginału.

Standardowy serwis tylnego zawiasu czyli wymiana uszczelniacza, wymiana oleju + nabicie gazem kosztuję od 300zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowiedziec?

Jest szansa że może pasować bo KTM mimo że zmienia kształt tłumików końcowych to w większości przypadków są one zamienne. Na 100% nie podpowiem bo organoleptycznie nie sprawdzałem w twoim konkretnym modelu. Poproś sprzedawcę o zwymiarowanie tłumika, szerokość na wejściu, długość całkowita, rozstaw mocowań itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 rodzaję sprężyn, miekka(60-70kg), średnia(70-80kg), twarda (80-90kg). Standardowo założona jest średnia. Na sprężynie masz oznaczenie, musisz je zczytać i będzie wiadomo którą masz.

Łożysko możesz kupić z Allballs-a jednak licz się z tym że wytrzyma dużo krócej od oryginału.

 

Standardowy serwis tylnego zawiasu czyli wymiana uszczelniacza, wymiana oleju + nabicie gazem kosztuję od 300zł w górę.

 

Z ceną serwisu tylnego zawiasu się liczyłem i na taką kwotę gdzieś to szacuję - chodzi mi o to, czy ktoś z Was może polecić konkretną osobę, której można wysłać amortyzator i nie obawiać się, że wróci w gorszym stanie.

Sprawa z łożyskiem do przemyślenia - dolny AllBalls dostał luzu po ~2 miesiącach, ale nawet wg serwisówki luz na tym elemencie to norma. Wolałbym, żeby góra wytrzymała znacznie dłużej.

Myślałem, że jest większa rozpiętość wśród sprężyn.

W takim razie, jeśli tył motocykla mi 'siadł' i jest pluszowy - w jaki sposób go utwardzić? Czy w/w serwis może coś pomóc? Olej stracił właściwości? Za mało gazu? Skręcić odpowiednio sprężynę (ale bez przesady, bo przecież odpowiada za SAG)? Przykręcić kompresję?

 

Dzięki za tak szybką odpowiedź oraz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...