Skocz do zawartości

złe proporcje oleju i paliwa


finalcell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo oleju:

- będzie mocniej dymić

-nie przepalony olej może zbierać się w tłumiku

 

Za mało oleju:

- łozyska na wale nie będą smarowane, a co za tym idzie szybko się zużyją

- Większe tarcie na styku tłok, cylinder prowadzi do zatarcia.

 

 

Tomek G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzenie, czyli takie strzelanie z tłumika?

Jeżeli masz na myśli to, to tak.

Nie spalony olej łączy sie z sadząco zapycha tłumik, w pewnym momencie jest tyle tego syfu że silniku musi to wypchnąć robiąc takie jak to ująłeś pierdnięcie.

 

Tomek G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiązek masz niewiele wioększośc wyczytasz w internecie albo z praktyki....

 

generalnie nie musisz dozować co do ml ale lepiej zachować dokładność.........należy pamiętać że lepiej za dużo niż za mało.........generalnie każdy silnik reaguje innaczej ja do swojej mtx raz na stacji wskutek zapatrzenia na pewne walory wlałem pól litra mixolu na 3l benzyny(proporcja 1:6 wychodzi) wymieszałem i jechać jechała tylko wielka chmura straszny muł i kapiący olej z tłumika........ale wyjeździłem cały bak i nigdy mi nie staneła strzelać też nie strzelało tylko ten dym :banghead:

 

większośc olejów do kosiarek to wlewa sie pewną dawke na 5l benzyny pisze wszystko na opakowaniu...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Jak wyżej - ksiązkę trudno znaleźć. Jak dasz za dużo oleju to od razu nie będzie świrował silnik, tylko po dłuższym uzytkowaniu z taką ilością oleju.jesli silnik kicha to świeca może być trefna, olej zakleja elektrody i czasem iskra nie ma przejścia. Oczyść siwecę albo wypal ją, a najlepiej wymień na nową jak możesz.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlałem pól litra mixolu na 3l benzyny(proporcja 1:6 wychodzi) wymieszałem i jechać jechała tylko wielka chmura straszny muł i kapiący olej z tłumika........ale wyjeździłem cały bak i nigdy mi nie staneła strzelać też nie strzelało tylko ten dym :banghead:

 

 

no nie dziwie sie ze tak chodziła,a po za tym szkoda lac ten olej do dwusuwa (jeszcze szybkoobrtowego) :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powalcze ze świecą też jutro zobaczymy czy komfort pracy sie poprawi

a jak myślicie czy będzie zauwarzalna różnica między olejami typu castrol 2t a makita ? czy przy pompie wody to różnicy wielkiej nie zrobi a zależy mi na przebiegu -_- bo droga była

a co do tego pierdzenia to pojawiło sie to zaraz po zimie tagże w silnikach 4t i nie ustąpiło chociaż jest delikatniejsze

 

ps. a co do książki to ostatnio musiałem oddać sprzęt do serwiu, ustawiali luz zaworowy a chciał bym sam to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powalcze ze świecą też jutro zobaczymy czy komfort pracy sie poprawi

a jak myślicie czy będzie zauwarzalna różnica między olejami typu castrol 2t a makita ? czy przy pompie wody to różnicy wielkiej nie zrobi a zależy mi na przebiegu -_- bo droga była

a co do tego pierdzenia to pojawiło sie to zaraz po zimie tagże w silnikach 4t i nie ustąpiło chociaż jest delikatniejsze

 

 

A jak po zimie się pojawiło to pewnie wilgoć w elektryce albo woda/wilgoć w gaźniku/układzie zasilania.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...