Skocz do zawartości

Cewka zapłonowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Póki masz zainstalowany rezystor w obwodzie zasilania cewek możesz stosować cewki "niskoomowe". Rezystor zmniejsza natężenie prądu przepływającego przez tranzystory mocy do bezpiecznej wartości. Można zastosować cewki "wysokoomowe" o rezystancji min. 3 omy, wówczas rezystor można usunąć z instalacji.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To i ja sie podepnę pod temat. Jakis czas temu kupiłem silniczek z Hondy Cb 750 four najprawdopodobniej model K6 lub F1 - jak rozszyfrowałem z numerów silnika. Chciałbym go sprawdzić w tym sezonie, czy odpala, mam zatem pytanie wlasnie o cewki. Jakie moge do niego podpiąc? Czy ktos mógłby mi cos polecić? Z czego będa pasowały cewki zaplonowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

126p pod zapłon przerywaczowy

jakby ktoś miał ostatni model (platistikowe) pod zapłon przerywaczowy do malczana to jestem zainteresowany (potrzebuje także do swojej fourki)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepnę pod temat. Jakis czas temu kupiłem silniczek z Hondy Cb 750 four najprawdopodobniej model K6 lub F1 - jak rozszyfrowałem z numerów silnika. Chciałbym go sprawdzić w tym sezonie, czy odpala, mam zatem pytanie wlasnie o cewki. Jakie moge do niego podpiąc? Czy ktos mógłby mi cos polecić? Z czego będa pasowały cewki zaplonowe?

 

z małego fiuta 126p stary model

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy! Nie myślałem, że to takie proste będzie. Jutro odwiedzę zaprzyjaźniony szrot. Może coś znajde!

P.S.Ale rozumiem że bede potrzebował dwie cewki? Maluchy były dwu cylindrowe, wiec musze kupic dwie cewki?

Edytowane przez tato81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maluchu jest cewka dwubiegunowa więc w sumie potrzebujesz dwóch cewek

jedna "obsługuje" cylindry nr. 1 i 4 a druga 2 i 3

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...