Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie jesteś za duży :) ja miałem 181/70 i mieściłem się tam na słowo honoru.

Ja swój miałem równo rok. Teraz z perspektywy czasu to sądzę, że to jest sprzęt dobry do oswojenia się z motocyklem jako pojazdem i nauczenia się nawyków do poruszania na drodze.

Ale jako sprzęt do nauki, rozumianej jako, nauka awaryjnego hamowania, mocnych złożeń, generalnie zabawa na placu, to to jest słaby pomysł. Człowiek nie pozna swoich limitów na placu, bo się boi o owiewki. Na winkle na seryjnych kapcach nawet nie ma co startować. Od taki fajny, przede wszystkim ładny mały motocykl, mało pali, dobry na miasto, ale jakbym miał drugi raz zaczynać od zera, to na pewno kupiłbym golasa 500'tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie skierowane może bardziej męskiej części użytkowników- jak duzi jesteście…. Chodzi mi o to że ja mam 187 i ok. 95 kg i jak tylko wchodziłem do salonu przy pierwszym pytaniu o Ninję250 od razu padała odpowiedź że to zdecydowanie nie dla mnie, najchętniej mnie sadzali na 600 a nawet i litrach a to już wnerwiało mnie totalnie.

A i przy okazji jak długo już jeździcie swoimi ninjami

Najlepiej, jeśli przymierzysz sie do kilku motocykli.

 

Na winkle na seryjnych kapcach nawet nie ma co startować.

 

Wczoraj na torze w Starym Kisielinie udało mi sie powtórzyć "wynik" sprzed miesiąca - 3 mm do końca opony. Oczywiście cały czas mam seryjne. Trzymają dopiero po rozgrzaniu, więc pierwsze kółko trzeba spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Co ile wymienia sie olej ? Dotychczas żyłem w przeświadczeniu że co 6kkm. Zaglądam do instrukcji a tam jak byk że co 12kkm lub po roku. Albo mam złą instrukcję, albo zrobili mnie w ... przy przeglądzie na 6kkm. Jak w końcu jest, bo dziś 18kkm zbliży sie jeszcze bardziej :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo mówili w ASO, że co 6 a w instrukcji co 12. Osobiście uznałem, że nie żal mi 120zł i robię co 6 ale nie trzymam się tego zbyt ściśle i czasami dobijam do 8000km. Profilaktycznie za każdym razem stary filtr robi wypad (wbrew pozorom nie zawsze musi być wymieniany w niektórych motocyklach i skuterach).

Mówię tutaj o przypadku wymian na pełny motocyklowy syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świerzakiem na forum (przepraszam).Kilka dni temu nabyłem takową Ninje '08r, oto pierwsza sejsa jesli można oczywiście

http://bikepics.com/members/junpl/08ninja250r/ dodam że jest sprowadzona i z lekkim ślizgiem na prawą stronę.

Ma przejechane 9500km jak myślicie jakich usterek mogę się spodziwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój i ciesz się jazdą. Do puki nie będziesz tankował na byle stacji i robił to co zaleca instrukcja użytkownika/serwisówka to będzie jeździć.

Ale jeśli strasznie bardzo chcesz wiedzieć to STP działa, najczęściej w samochodach o przebiegu ponad 300'000KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...