Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

....dwóch sezonów stosuje zasadę, która chyba jest najlepsza: wyjmuje aku (jak trzeba doładuje na wiosnę) i święty spokój ze wszystkim....

Amen :) Jestem posiadaczem Kawy o której mowa w tym wątku. Jedną zimę aku pozostawiłem w motocyklu, który stał w blaszanym, nieogrzewanym garażu. Zero problemów z odpaleniem. Na drugą zimę aku zabrałem do domu, jakie było moje zdziwienie jak na wiosnę chciałem to aku podładować i okazało się, że jest pełne.

Mam tylko nadzieję, że pytający o wymianę płynu chłodzącego nie wpadł na szalony pomysł aby ten spuścić z układu i tak pozostawić moto na zimę .

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że pytający o wymianę płynu chłodzącego nie wpadł na szalony pomysł aby ten spuścić z układu i tak pozostawić moto na zimę .

 

A czemu to szkodzi?

Nie "czemu" ale po co to robić. Czytając pytania, które zadaje Ołpi widać, że obsługi motocykla dopiero się uczy. A moja wypowiedz miała za zadanie uświadomić mu, że taka czynność ( gdyby ją wykonał) jest pozbawiona sensu.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobie bo po co płacić za zimowy płyn, jeśli można opróżnić układ i z bani, moto kupiłem dwa tyg temu i niewiem co ktoś tam wlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyjmuje aku, doładowuje dopiero wtedy jak nie ma siły zakręcić rozrusznikiem, nie odpalam bez potrzeby i też problemów nie miewam. Tyle, że ja czasami w zimie śmigam więc sprzęt więcej jak 3 miesiące nie stoi.

 

Akumulator trzymany w ciepłym miejscu lepiej znosi bezczynne stanie. Zimno ma to do siebie, że dosłownie wysysa energię z akumulatora. Prawdopodobnie każdy zdąrzył zauważyć, że akumulatory od telefonu itp. potrafią odzyskać mały procent energi od trzymania w bardzo ciepłym miejscu.

 

A czemu to szkodzi?

 

Wnętrze układu zardzewieje bez płynu, po za tym uszczelniacz pompy nie utlenia się i tak samo gumowe węże będą się utleniały/parciały tylko z zewnątrz a nie z obu stron. To są powolne procesy ale w 15 letnich maszynach widać skutki.

 

P.S Ołpi - rozchodzi się o to, że nie poleca się takiego zabiegu :wink: Jeśli masz jakiś tam płyn chłodniczy, to go zostaw. Jeśli pływa tam woda to wymień na dowolny płyn do aluminiowych chłodnic.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze układu zardzewieje bez płynu, po za tym uszczelniacz pompy nie utlenia się i tak samo gumowe węże będą się utleniały/parciały tylko z zewnątrz a nie z obu stron. To są powolne procesy ale w 15 letnich maszynach widać skutki.

No niestety silnik mam wyjęty z ramy więc nie mam jak zalać. Może przed mrozami uda się go zrobić i złożyć wszystko do kupy.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....gumowe węże będą się utleniały/parciały tylko z zewnątrz a nie z obu stron. To są powolne procesy ale w 15 letnich maszynach widać skutki.

Chyba nie są to aż tak powolne procesy bo jak dobrze pamiętam serwisówka Ninji 250r zaleca wymianę węży w układzie chłodzenia co 3 lata. Domyślam się, producent moto dmucha na zimne ale warto to mieć na uwadze przy innych przeglądach Kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam budowy twojego silnika ale czy nie możesz do miejsc, gdzie podłączone są przewody od chłodnicy, podłączyć kawałki takich przewodów, ( lub inne rurki gumowe o odpowiedniej średnicy) takie np. po 10 cm długości, je zaślepić i zalać silnik.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteście tacu dokładni to sprawdzcie tą dość grubą śrubę żeby ona nie korodowała.

 

Nie mam spinki w Kawie na łańcuchu napędowym , dlaczego ? chciałbym go zdjąć i umyć i widze że nici z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...