Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Ej... takie rozpoczęcie sezonu, jakieś pikniki i parady po mieście, to jest obowiązkowa sprawa czy raczej to imprezy dla oszołomów? Jestem nowy w sprawach motocyklowych i nie wiem :) wybiera się ktoś dziś na Bemowo?

 

Z resztą nie ważne. Dziś mało nie wpadłem pod autobus, gdyby nie zahamował to z moto i ze mnie została by wielka plama na ulicy. W lusterku nic, głowę obróciłem za mało, zmieniam pas a tu autobus wyrósł znikąd i nagle... co za wstyd, co za szczęście i co za głupota z mojej strony. W samym centrum miasta, wręcz korek, ruch jak w godzinach szczytu. Nie dziwne, że później się słyszy że motocykliści to debile, jak widzą takie zachowanie jak dziś zaprezentowałem. Swoją drogą, po co te lusterka, nic w nich nie widać... Zauważyłem, że motocyklem łatwiej przeskoczyć na inny pas i się wpakować między samochody niż puszką, jakoś motorem samo się prosi o jechanie slalomem. Szczerze mówiąc mam przed oczami scenę, co by się stało jakby on nie wyhamował, albo gdybym już w ogóle nie odbił tylko rąbnął. Mam stracha, żeby wsiąść i pojeździć. Ledwo do domu wróciłem. Nawet mi przemknęło przez myśl, że nie dorosłem jeszcze do moturu i żeby go sprzedać...co ja stan... :banghead:

 

Miał ktoś z Was przygody tego typu, jakieś niebezpieczne?

Edytowane przez radek_250r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam...średnio...codziennie :wink: Lepiej szybko siadaj na fure i pojedź trasę którą znasz bo Cię strach zeżre, Im dłużej czekasz tym trudniej się przełamać. Mówię całkiem poważnie.

 

A co do bemowa, byłem w rodzinnych stronach i opowiedziałem kilka słów w temacie działu "Warszawa" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was przygody tego typu, jakieś niebezpieczne?

Wczoraj rano jechałem do roboty. Za wiaduktem są światła. Dotychczas było tak, że wszyscy stali na czerwonym, ja ich wymijałem z prawej strony, ustawiając sie na Pole Position. Wczoraj zapaliło sie zielone, zanim zdążyłem to zrobić. Na wprost wysepka. Wbiłem sie na chama przed auto, nie dając kierunku, cud że gość przyhamował. Chwile później, patrze z lewej wolne, to zmieniłem pas, okazało sie ze koles właśnie przyspieszał.

Cały ranek roztrzęsiony, doszedłem do wniosku ze wbijanie sie na pierwszego miedzy auta jest ok, pod warunkiem, że się ma pewność, że sie zdąży. Zmieniam pasy też jakby z większą rezerwą.

Najważniejsze wyciągać wnioski i nie robic 2 razy tych samych błędów... co jest trudne, jak sie już jedzie a decyzje trzeba podejmować szybciej niż idąc chodnikiem ;-)

A dziś miałem wycieczkę po lokalnych obiektach sakralnych. Drewnianych. Sie okazuje, że są w okolicy ludzie, którzy prostują i podnoszą kościoły coby wymienić posadzkę jak i tacy, którzy mają wszystkich głęboko, bo w środku są ciekawe obrazki i ludki tak i tak przyjdą.

 

Alt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacji kiedy to ja spowodowałam zagrożenia nie miałam,jednak kiedy to inni byli zagrożeniem dla mnie już kilka :icon_evil: wyprzedzanie na czołowe,zdąże włączyć sie do ruchu itd wczoraj lecieliśmy sobie i na droge wyskoczyl pies kumpel po hamplach,pies odskoczył i wbił sie centralnie pod moje moto,ale widząc co sie dzieje wyhamowałam i reszta ekipy jadąca za nami też,pies cały i zdrowy oddalił sie w niezane :icon_biggrin: .

Kobiety z natury są aniołami, ale kiedy połamie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że mi przednie klocki leciutko trą o tarcze.

Czym to może być spowodowane? Czy jak przeczyszczę tłoczki tak z zewnątrz ( tj bez zlewania płynu hamulcowego) to to coś pomoże, czy muszę raczej zlać płyn rozebrać wszystko i przeczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i mi doradzisz(doradzicie).

 

Wymienili mi w garażu świetlówkę i nareszcie mam widno... ale to też spowodowało, ze zauważyłem kilka plamek na miejscu gdzie stoi moja mała. To są takie zaschnięte szaro-brudne plamy ok. 2-3 cm średnicy, z takiego jakby posklejanego pyłu i są tak pod środkową częścią motocykla. Czy tam powinno coś kapać czy czym prędzej się pokazać w serwisie? Widocznych płynów nie ubyło. Powiedzcie mi że to nic takiego... Mało tego, dziś jak zaparkowałem po jeździe, to też jakaś woda zaczęła kapać...

Edytowane przez radek_250r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to raczej normalne, owiewki mają jedną dziurkę na odpływ dla syfu jaki się w wnich zbiera po jeździe w deszczu, ewentualnie same są ukształtowane tak aby wszystko spływało na tył.

 

Wyczyść to miejsce i odstaw SUCHY motocykl na noc. jak nic nie poleci to wsio jest cacy :)

 

Mi osobiście zaczęło coś cykać w pod owiewkami jak zawór, i jak na złość w sobotę serwis zamknięty.

 

16800KM Przednia zębatka ma dość, zjeżdżona na amen :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środkowej części moto u samego dołu jest wężyk i to z niego kapie, co to nie wiem ale też raz miałem plamę. Wężyk zauważyłem jak miałem maszynę na podnośniku w celu nasmarowania łańcucha. Moja Kawa aktualnie w serwisie, jak będę odbierał moto i nie zapomnę to się spytam co jest grane.

 

P.S.

ta plama o której pisał radek_250r to zapewne płyn chłodniczy. Za pomocą wężyka, o którym pisałem wyżej jest usuwany nadmiar płynu z chłodnicy w przypadku zbyt mocnego wzrostu ciśnienia. Tak w serwisie wyjaśniono mi istnienie rurki w środkowej części moto i pojawianie się plam.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu taka cisza :icon_question:

Wszyscy jeżdzą i nie maja czasu skrobnąć cos na forum? Czy nie wróciliscie jeszcze z długiego weekendu? :biggrin:

Ja kochani coraz częściej zaczynam zastanawiać sie nad zmianą moto,jeżeli zdecyduje się jeszcze w tym sezonie to chyba padnie na Kawasaki ER6F.Co myślicie o maszynce?

Jarenty dzieki za spotkanie w Bydzi. :flesje:

Kobiety z natury są aniołami, ale kiedy połamie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...