Skocz do zawartości

ku przestrodze


sparki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... a może biedny bo głupi ...

 

Chociaż jeżdzę od kilku dni to ja odnoszę wrażenie że jestem biedny i muszę jeżdzić moto żeby móc się równac z mini i innym mocniejszymi furkami. Takie myśli mnie naszły kiedy miałem dylemat czy ścigać mini coopera skaczącego po pasach z przyklejonym golfem do zderzaka czy dopaść ich na następnych światłach.

I szczerze mówiąć trochę im zazdrościłem przyczepności, bezpieczeństwa oraz kilkudzięsięciu tysięcy PLNów.

Dlatego nie podjąłem walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrzcie jeszcze raz na komentarze... Ile złości nienawiści i ZAZDROŚCI w stosunku do motocyklistów... Sam znam takich, którzy dzięki temu, że ich nie stać / boją się motocykli są ta zawistni, że szkoda gadać...

święte słowa! do tego dochodzi jeszcze zazdrość, że my jedziemy a oni stoją w korkach. Większość pewnie stać na cokolwiek na 2oo ale się boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chca komus zaimponowac? Sa zazdrosni? Czy moze poporstu glupi?

 

myśle że wszystkiego po trochu.

 

Ale można być przecięż niezbyt bogatym i posiadać motocykl, tylko jest jedno ale trzeba to kochać.

 

dokładnie. ja też na pieniądzach nie śpie. zarabiam na siebie sam. a starzy daja mi tylko co zjesc i gdzie spac. O reszta martwie sie sam, i caly czas zbieram na motor, bo to kocham i nic mnie nie powstrzyma

Edytowane przez Lukers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że po prostu spanikował. To takie "gdybanie" trochę ale mógł się przecież bardziej złożyć lub próć w las przed ciężarówką. Wydaje mi się że On zaczął hamować na zakręcie i go najzwyczajniej wyprostowało. Może brak doświadczenia, brawura a może tylko panika. Szkoda człowieka. :D

Też myślę, że hamował. Przestraszył się zakrętu, wcisnął przedni hamulec, wyprostowało go i koniec. Przy małych prędkościach można bez problemu hamować przodem w zakręcie, ale jak kiedyś zahamowałem przy ok 100 km/h to bardzo się zdziwiłem efektem. Na szczęście nic nie jechało z przeciwka i wytraciłem wystarczająco dużo prędkości, żeby szybko wrócić na swoją połowę drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ta wrogość wynika z biedy? "On ma a ja też bym tak chciał mieć"?

 

Nie zawsze. To jest bardzo śliski temat, nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale znam przypadki, że z wymienionej przez Ciebie "biedy" nie lubi się, nie nawidzi, kieruje nienawiścią w stosunku do kogoś kto ma "więcej".

 

A może tych mężczyzn, którzy piszą takie komentarze boli to, że żonie siedzącej obok bardzo się to podoba...? Dróg i możliwości jest multum. W każdym bądź razie uważam, że pod tą twardą skorupą zatwardziałego przeciwnika motocyklistów kryje się zwykła zazdrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1/ Swietne idee o zazdrosci mozecie sobie, koledzy, w buty wlozyc. Iiiiiiiiiiii.... powtornie. Iiiiiiii... powtornie. I tak az do zakumania.

2/ Pytanie moje dotyczylo: po kiego gosciu przyspieszal przed zakretem. Zem je postawil niejasno - fakt.

3/ Po sieci krazy inny filmik gdzie, po portugalsku co prawda, jada po gosciu jak po lysym.

4/ Jak dodaje sie gazu - prostuje. Jak sie hamuje - tez prostuje. W zakrecie - oczywiscie.

5/ Nawet jak sie kozaczy trzeba wiedziec kiedy i jak.

6/ i*. (Napisalem tak bo inaczej... no nie wiem jak to naklikac).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka:

użycie przedniego hamulca w zakręcie powoduje powstawanie motocykla i wynoszenie go na zewnątrz - to prawda.

Natomiast użycie tylnego powoduje zaciśnienie łuku!!! - to warto dodać.

 

Jak dla mnie motocyklista, która się rozbił nie umial świadomie korzystać z przeciwskrętu i w dodatku gapił się na tą ciężarówkę, włączając znane wszystkim "namierzanie celu". Znakomity przykład jak bardzo niebezpieczne jest to zjawisko. Motocykl jedzie tam gdzie się patrzymy.

 

Trazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka:

użycie przedniego hamulca w zakręcie powoduje powstawanie motocykla i wynoszenie go na zewnątrz - to prawda.

Natomiast użycie tylnego powoduje zaciśnienie łuku!!! - to warto dodać.

 

Jak dla mnie motocyklista, która się rozbił nie umial świadomie korzystać z przeciwskrętu i w dodatku gapił się na tą ciężarówkę, włączając znane wszystkim "namierzanie celu". Znakomity przykład jak bardzo niebezpieczne jest to zjawisko. Motocykl jedzie tam gdzie się patrzymy.

 

Trazy

 

Trazymach.

To sa sily, ich ramiona i 3, podstawowe, zasady dynamiki. :banghead: i widac co sie stalo.

Zglupienie gdy przestalo byc pieknie to inny gips. Mysle ze jak napisze ze my to przezylismy i... na strachu sie skonczylo bedzie ok. No przynajmniej ja. :lapad:

Motocyklista, jak dla mnie, nie mial zielonego pojecia o tym jak sie zachowuje motocykl poza odkrecam-przyspiesza i hamuje-zwalnia. I przy namierzaniu sie na krzoki byloby ok. Ale jakby to umial toby i umial zaciesnic. Mysle.

I bysmy sobie nie pisali.

pzdr :icon_question:

 

PS. Natomiast ,ze uzycie tylnego hamulca moze spowodowac pikny uslizg i glebe lub highside to... tez nalezy dodac.

 

y repeat

pzdr :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK PODOBAJĄ MI SIE!!! wes sie zastanów kto to pisze człowieku!

to siedzą jakies niedoje... dzieciory co w domu nie mają nic do roboty a mozgi mają wielkosci orzeszka ziemnego i piszą takie pierdoły!

chcesz sobie zaprzętac tym głowe? ja nie-dla mnie to żenada!!!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...