Skocz do zawartości

Chlopaki help jak wypolerować aluminum!!!


Gość Trumna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest taki srodek ktory zdziera warstwe aluminium, odnawia stary zbladla powierznie. nie znam nazwy tego. srodek super do polerowania jest "simi-chrom" jest swietny do prawie kazdego metalu. wystarczy szmatka wetrzec i sie blyszczy wrzystko arz oczy bola. wypolerowalem nim kola w etz 251, wydech ktory i tak sie blyszczal ale po tym to jak lustro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierzesz szmatke z pasta polerska do aluminium i polerujesz. Jak sie przylozysz raz na miesiac to bedzie glanz wygladac. Wazne jest, ze wpolerowana na gladko powierzchnia nie zapycha sie brudem jak to bywa w przypadku takich surowych odlewow fabrycznych.

Co do barwienia aluminium na rozne kolory to nazywa sie to fachowo chyba anodyzowanie czy tez anodowanie. Wiem, ze mozna uzyskac kolory zielony, zolty niebieski, czerwony (taki bardziej lekko rozowawy) i chyba czarny ale tego ostatniego nie jestem pewien. Ale co Ci to da jezeli bedziesz mial chropowata powierzchnie bez polerki? Syf sie napcha od nowa.

Nie polecam natomiast, podawanego tu przez niektorych forumowiczow polerowania elektrolitycznego. Po pierwsze zeby sie zabierac za polerownie elektrolityczne i tak trzeba miec detale super wypolerowane na polysk a po drugie stopy z jakich wykonane sa przerozne motocyklowe bloki, obudowy czy inne dekle zawieraja pewna domieszke krzemu i takie polerowanie zabarwia material w ciemne plamy. Sam wiedzielem kiedys tak wypolerowany detal w galwanizerni w Poznaniu.

Pozdrawiam

Scyzor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś Był inżynierem po fachu?

No niestety nie do końca po fachu. Nie mniej jednak miałem zajęcia gdzie własnie oprócz wieluset innych rzeczy nauczyłem się nawet najbardziej parszywy kawałek żelastwa może się świecić jak psie ping-pongi. Celowo nie pisze że jaja bo to może być poczytane za chamstwo i posługiwanie się niecenzuralnymi zwrotami.

Podstawa gdyby kogoś dręczyły wątpliwości to dobrowadzenie powierzchni do gładkości. Gdyby to chcieć wyjaśnić dokładniej to należy doprowadzić do zniknięcia porowatości i struktury piasku na powierzchni. odbłysnik w przedniej lampce nie świeci się tak podniecająco tylko dlatego że jest pokryty warstwą aluminium tylko dlatego że wcześniej został poddany obróbce która idealnie go wygładziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy przecinarkę kątową (mam to w garażu) mogę wykorzystać jako szlifierkę kątową.

 

Radzę pożyczyć jednak od kogoś wiertarkę z płynną regulacją obrotów. Dużo bezpieczniej i wygodniej. Szkoda twoich nerwów i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc tylko gdzie ja takie cos dokonam i skad wziac ten caly sprzet i zwiazki chem. ???

 

To właśnie cały problem. Są hurtownie chemiczne zaopatrujące szkoły i laboratoria ale trzeba mieć chyba jakieś specjalne zezwolenia na kupno.. Najlepiej mieć jakiegoś znajomego nauczyciela chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja polerowałem kiedyś aluminiowe kola i dekle silnika pastom do usuwania rys z lakieru "automax" w takiej zielonej tubce bardzo tania jest. Troche recznie a troche wiertarom i wcale to nie jest takie bardzo trudne a efekt jes super! :)

jak kumpel zobaczyl to miał takie gały: 8O

 

joozwa >> masz już skaner?? przeslesz mi te artykuly o polerowaniu chemicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczela mi schodzic farba z klamek wiec sie wq... zdenerwowalem i zaczalem ja zdzierac i polerowac klamy... To jest lepsze niz silownia qr... zebym mial taka fajna mala szlifiereczke albo wiertareczke a tu same dupne a klamka mala i do dupy z takim sprzetem... papier i jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...