Skocz do zawartości

Straż Miejska jak rasa Panów .....


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ręką to cię nawet policjant nie może zatrzymać!

 

Lizak wymagany!

 

Co do Policmajstrów, to wątpię żeby przepadali za SM. Mam kilku znajomych w policji i narzekają, że czasami mają przez nich tylko więcej roboty (nadgorliwi).

 

Co do samego ich zachowania, to co tu komentować? Miałem już z nimi tyle ciekawych sytuacji, że głowa boli. Mogę powiedzieć jedno, bronią na nich jest dobra znajomość przepisów. Bo oni mają wiedzę wątpliwą (te kursy są bardzo niskiej jakości).

 

Kiedyś przechodziłem przez Marszałkowską w Warszawie (w miejscu niedozwolonym) i mnie zatrzymali. Pani że mandat a ja jej na to że dlaczego? Przecież do najbliższego skrzyżowania ponad 100 metrów a nie muszę przechodzić wyłącznie na pasach... No i mnie idiotka puściła

Dlaczego idiotka? Bo tam są tory tramwajowe...

No comments..

 

POzdrawiam.

Cielak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręką to cię nawet policjant nie może zatrzymać!

 

Lizak wymagany!

 

Tzn straz miejsca moze mnie w ruchu drogowym haltowac - OK (w krk haltuja naprzyklad na wjezdzie do strefy)

Ale wlasnie mamy pytanie - za co moga haltowac i wstawiac mandaty jesli mowimy o ruchu drogowym.

za predkosc,

parkowanie w niedozwolonym miejscu

na zakazie wjazdu

 

cos jeszcze? swiatla?wymuszanie pierwszenstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymali mnie ręką na strefie zakazu jazdy w obydwu kierunkach. Mimo, że mogę wjeżdżać to zainteresowało mnie to czy mają takie prawo. Zdania są podzielone, jedni mówią, że tak inni że nie. Niedawno zmieniły im się uprawnienia (np. mogą cykać foty) ale czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn straz miejsca moze mnie w ruchu drogowym haltowac - OK (w krk haltuja naprzyklad na wjezdzie do strefy)

Ale wlasnie mamy pytanie - za co moga haltowac i wstawiac mandaty jesli mowimy o ruchu drogowym.

za predkosc,

parkowanie w niedozwolonym miejscu

na zakazie wjazdu

 

Nie mogą zatrzymywać za prędkość, mogą tylko wysyłać kwitki do domu. Zatrzymywać mogą tylko za naruszenie zakazu wjazdu, i to wszystko. (Jak zaparkowałeś w niedozwolonym miejscu, to nie zatrzymują, bo już stoisz, no nie? :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mają fotoradary i stawiają to na terenie miasta, było na 70 ustawione jak policja, ale jako że mniej mandatów bo sie ludzie nauczyli wolniej jeździć, to obniżają do 55 a policja przy 70 zostaje.. paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą zatrzymywać za prędkość, mogą tylko wysyłać kwitki do domu. Zatrzymywać mogą tylko za naruszenie zakazu wjazdu, i to wszystko. (Jak zaparkowałeś w niedozwolonym miejscu, to nie zatrzymują, bo już stoisz, no nie? :-))

 

No i co to ma wspólnego z działalnością Strazaka.Od czego oni wkońcu są.Najłatwiej łapać samochodziarzy bo ci maja we krwi przekraczanie zakazów.

Za porządki sie już nie łapią bo to za brudna robota i z penerami trzeba sie użerać albo gorzej w ich czyściutkich samochodzikach którymi wymuszaja pierwszeństwo musieliby takiego wozić :)

 

Cos mnie trafiło jak tych pajaców zobaczyłem w patrolu na wodzie z policją.nO Q...wa se mysle,może na trasie promu kosmicznego ich niedługo zobacze za przekroczenie galaktycznej prędkości.Jak takiego pajaca zobacze na stoku narciarskim to nie wytrzymam,niechcący będe kijek źle trzymał :banghead:

 

Ech,szkoda nerwów,wole sie zająć swoim biznesem a tych pajaców olewać traktować z pogardą.Policje szanuje,bo są i powinni być ale ten tabun pajaców jest dla mnie niezrozumiałą frakcja ludzi sfrustrowanych życiowo.Jedyne co potrafia to zakładac blokady ( mają na to specjalne szkolenie ) i rozkładanie fotoradarów ( przy tym sie nie muszą praktycznie w ogóle napracować-wystarczy posiedzieć,poczekać i samo sie zrobi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym duch07 nie odpuszczal choc wiem ze jak sie nie zrobi od razu to potem juz nie ma sensu...

Z nierobami ze strazy mam tylko zle doswiadczenia a ich glownym zajeciem, mam wrazenie, jest jedzenie kanapek w samochodzie pod szkola.

Raz zadzwonilem do SM w nocy jak bylo jakies mordobice dresow pod klatka. Po 40 min nic... dzwonie pytam co jest?! a oni na to ze oni przekazali sprawe policji :biggrin: Bo o tej porze to sa czesto patrole mieszane. Po jakiego tworzyc mieszane patrole?! Nie moga oplacic z kasy darmozjada jednego policjanta? Generalnie jak slysza ze wieksza jadka to raczej sie nie pojawiaja albo po godzinie. Natomiast jak sie przypierniczyc do czlowieka sa od razu: raz w Krk z takim balwanem spedzilem pol godz bo staral mi sie udowodnic ze wszedlem na puste przejscie dla pieszych jak swiatlo zmienialo sie na czerwone. Na dodatek ze mna przechodzilo 10 innych osob :crossy: :banghead:

Albo dzis jade rano do roboty a tam stoi radiowoz (policyjny) z drogowki-obok policjant z suszarka i strazak. Czy ktos moze mi powiedziec po kiego ten strazak tam stal??? dla ozdoby??? I jeszcze pensje mu placa z moich podatkow... :banghead:

Jedyna formacja strazakow ktora jeszcze mozna zniesc to Patrol Eko :biggrin:

 

Ehh troche sie zagalopowalem ale jakos mi to lezalo na sercu. I jasne ze zwykle "przepraszam" by wystarczylo ale to co ten buc uskutecznial (wymuszenie i spychanie na kraweznik) to jest spowodowanie zagrozenia w ruchu drogowym-na dodatek umyslnego co w przypadku formacji mundurowej jest po prostu skandalem.

Edytowane przez Earl77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...