Skocz do zawartości

Motocykl 125 bezawaryjny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem nowym użytkownikiem forum i nie jestem pewien, czy dobrze umieściłem ten temat. Jeśli nie to przepraszam.

Niedawno zrobiłem prawo jazdy A1 i myślę o kupnie motoru. Do wydania mam 3500zł. Prędziej miałem dwa motorowery, a w motorowerach, jak to w karzdych 50 coś się psuło. Dlatego teraz chciałbym mieć coś bezawaryjnego. Wiem, że niektóre części się niszczą pod wpływem eksploatacji.

Samemu nie mam doświadczenia z motorami, ale z pewnością większość z Was je ma. Szukam czegoś do 3500zł, nie liczy się dla mnie tak wygląd, jak to żeby się motor nie psuł. Może ktoś z was miał motor mało awaryjny i może mi coś polecić.

Chodzi mi tutaj o konkretną nazwę.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam:

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od podania typu motocykla, lub przynajmniej celu zakupu. miasto, teren, zapier...anie..? sam, z pasażerem, dojazdy 10km do szkoły czy w miarę możliwości turystyka? itp

jak powiesz co cię interesuje, to przeniosę do właściwego działu - i może tam już czeka na ciebie odpowiedź :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie coś na niedzielne wypady do 100km od domu. Nie koniecznie teren, ale żeby to było coś na nasze - polskie drogi. Głównie będę jeździł sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niedokładnie napisałem o co mi chodzi. Nie koniecznie musi to być enduro. Może to być motor szosowo - turystyczny, czy też cruiser. Ważne, żeby był on mało awaryjny.

 

Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze MZ 125 SM? Na plus oczywiscie silnik 4T, poza tym ma troche wiecej szmocy niz inne 125 (w 4t :biggrin: ). Obczaj na allegro. W tej cenie juz cos powinienes wychaczyc.

 

ja sobie obczailem i fajne te emzety:) niezle wygladaja, tylko ciekawe czy to trwale jest (czy to przypadkiem nie jest taki niemiecki chinczyk?).

 

A ty SKC najpierw okresl dokladniej jakim rodzajem motocykla chcialbys jezdzic, potem zorientuj sie jakie modele produkowano w tej kategorii. Nastepnie przeczytaj wszystkie watki forum dotyczace tych motocykli, opinie uzytkownikow, etc. Jak okreslisz 2-3 interesujace cie modele, wtedy moze ktos ci pomoze w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bede troche oryginalny. W tej cene pomyśl o Daelimie VS125. Mialem ten koreański wynalazek na licencji Hondy (praktycznie silnik Hondy) dwa sezony i tylko świece wymienilem. Praktycznie nic sie nie dzialo. Wdzięczna maszynka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie obczailem i fajne te emzety:) niezle wygladaja, tylko ciekawe czy to trwale jest (czy to przypadkiem nie jest taki niemiecki chinczyk?).

...

 

Wedlug mnie ta MZtka wyglada super (a jak ladnie gada... :D ). Nie mam pojecia gdzie to produkuja. Z tego co wyczytalem to jest ich konstrukcja i silniki sami robia.

Edytowane przez martian1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy mnie pewnie zaraz zje, ale za te sianko kupisz nowego rometa na gwarancji 2 lata i assistance czyli o psucie nie musisz sie martwic przynajmniej na dwa lata. Ale ogarem mam juz ponad 10k km zrobione i nic (wbrem temu co kazdy tu mowil) jeszcze nie bylo (nie liczac usterek z mojej winy).

 

Zobacz sobie na romet.pl, w tej cenie masz chyba z 3-4 modele do wyboru. Wyglad tez ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy mnie pewnie zaraz zje, ale za te sianko kupisz nowego rometa na gwarancji 2 lata i assistance czyli o psucie nie musisz sie martwic przynajmniej na dwa lata.

 

Jak na razie, z tego co slyszelismy tutaj, taki romet wiecej stoi w warsztacie niz jezdzi.

 

chyba jednak lepiej nastawic sie na madeindżapan jesli bezawaryjnosc to twoje glowne kryterium wyboru. Gdzies na forum jest temat o tej ybr125, to wydaje sie byc rozsadny wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecał Hondę CG125 która jednak jest dość rzadka u Nas w PL. Mała CG należy od grupy motocykli niezniszczalnych czyli takich ktore się nadają do pracy na kurierce stąd jej popularność w UK, właśnie na kurierce. A jak cos wiekszego to Varadero 125 - lejeszesz paliwo i jeździsz, nie martwisz sie o nic.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...