Skocz do zawartości

Czy konieczny jest szlif cylindra??


bartek-wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Wczoraj zdjąłem cylinder w silniku od mbx80 bo chciałem zobaczyć w jakim stanie jest tłok i okazało sie ze nie ma polowy górnego pierścienia a tłok jest cały po przycierany.Cylinder tez w niektórych miejscach lekko sie po przycierał pokazuje fotki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...c64dc4571d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e34dbbc019.html oczywiście nie sa one wyczuwalne.Moje pytanie do was brzmi czy mogę zakładać nowy tłok czy konieczny jest szlif??

Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy szlifu robić nie trzeba ,ale po założeniu nowego tłoka i pierścieni na pewno silnik nie rozwinie pełnej mocy. Jeśli gładź cylindra nie posiada powłoki ochronnej ,to szczerze polecam od razu przeszlifować i dać nowy tłok. Raz a dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mi sie dobrze zdaje (a nie wiem bo te zdjecia to jakies z dup*) to masz powycierana powloke w wielu miejscach. A takie cos odrazu sie nadaje tylko na szlif. Zreszta nie wiem na czym chcesz oszczedzic, bo szlf kosztuje kolo 50zl... I jak bedziesz dobieral nowy tlok to i tak bedzie on o rozmiar wiekszy ( z powodu tych wytarc) wiec bez szlifu sie nie obejdzie. Takie moje zdanie. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szlif to wydatek rzędu 20-40zł czy to aż taki majątek? Lepiej chyba zrobić to tak jak powinno być i cieszyć się dłużej jazdą niż kombinować. Kto oszczędza na częściach do moto ten płaci dwa razy (czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale bez przesady. Przeciez kupujac motocykl powinienes wiedziec, ze zeby go utrzymac to trzeba miec sporo kasy. A wydatek 50zl na szlif do duzych kwot nie nalezy. W dodatku cylinder jest caly poprzycierany, wiec odrazu powinienes sie zastanowic jak to bedzie dzialalo z nowym tlokiem?? Troche wyobrazni... POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicasilu się nie szlifuje tylko wstawia tłok w następnej selekcji. O ile oczywiście powłoka nicasilowa jest cała i nie porysowana, jeżeli jest zniszczona to tylko pozostaje nakładanie nowej powierzchni gdzieś w Czechach lub w Anglii albo wstawienie tulei...ale o tym było już trochę na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...