Skocz do zawartości

Co na motorower?


Dr. Barney
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ehh... na romety i simsony najlepij kask-nietigerowy i jakas prowizorke cieplna, na tym ciezko cos sobie zrobic powaznego poniewaz na nich, nie skacze sie z hopokow (a moze sie myle) i nie smiga sie ponad 100 km/h...

 

Natomiast na endurko w teren wiadomo: pancerzyk, cos na kolanka, odpowiedni kask i ochraniacze na inne stawy.

 

Na dluga podroz: Ciepla kurtka/skora, pas, ochraniacza/ocieplacze na stawy, PRZYZWOITY kask, cieple buty (bron boze przecietne glany) skorzane rekawiczki i cos na szyje/glowe,... chyba wszystko

 

Na sciga, nie wiem - nie moja branza (jeszcze) :D, ale wiadamo - max ochraniaczy i ciepelka :D :D :D

 

______________________

Rometami raczej nie jezdzimy po pare set kilosow i nie szalejemy w lesie, a wiec nie wiem czy jest sens kupowac za **** zł ubranko... oczywiscie SF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ubieram jak popadnie Ale raczej powinno się ubierać normalnie tak jak chodzisz po ulicach bo nie osiągasz za dużych prędkości (teoretycznie ) żeby trzeba było się ubierać jak na motocykl

 

... troche prawdy, wiekszosc glupoty...

Nawet na padlinie mozesz sie zabic... zawsze wloz jakies ochrniacze i porzadny kaska, chron stawy przed zimnem (nawet w lato)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mialem sobie kupic sliczna skurzana kurteczke oraz jeszcze ladniejszy kask, kominiarke, pas nerkowy, ocieplacze na kolanka itp i.......... kupilem kompa i mam tylko kominiarke i pas :-) ale do wiosny jeszcze reszte skompletuje :-)

A z tym pasem to tez fane bylo :-) koles wystawil na allegro nowe pasy louisa po 15 zl - ja kupilem jeden dla siebie i drugi ktory odkupil odemnie kumpel za 30 zl :lol: (nie chcial uwierzyc ze dalem za niego 15 i chcial mi placic 40 8O )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mialem sobie kupic sliczna skurzana kurteczke oraz jeszcze ladniejszy kask' date=' kominiarke, pas nerkowy, ocieplacze na kolanka itp i.......... kupilem kompa i mam tylko kominiarke i pas :-) ale do wiosny jeszcze reszte skompletuje :-)

A z tym pasem to tez fane bylo :-) koles wystawil na allegro nowe pasy louisa po 15 zl - ja kupilem jeden dla siebie i drugi ktory odkupil odemnie kumpel za 30 zl :lol: (nie chcial uwierzyc ze dalem za niego 15 i chcial mi placic 40 8O )[/quote']

 

znam ten bol ... ojjj znam ten bol, juz chyba z 6x moje 40zł zamiast na linke od sprzegla wydaje na cos innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odpowiedzcie sobie na pytanie czy chcecie wygladac na moto ladnie czy chcecie sie czuc bezpiecznie. Motocykl/motorower to nie rewia mody - tutaj ubior ma ogromne znaczenie i wplyw na bezpieczenstwo. Mowienie, ze "nie osiagam zbyt wielkich predkosci" jest imho bez sensu - zabic mozesz sie nawet na rolkach dlatego uwazam, ze zainwestowanie w ubranie wyposazone chociaz podstawowe ochraniacze i dobry kask to podstawa.

Polecam tekstylna kurtke i spodnie - jest szeroki wybor ubran w stosunkowo niskich cenach. Nawet jezeli zmienisz moto to ubranie zostaje wiec jest to zakup "na dluzej". Tak samo sprawa ma sie jezeli chodzi o kask oraz buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem jawką to wkładałem: kask boeri ( stary ale dużo lepszy jeśli chodzi o wytrzymałość od tornado itp), kurtke skórzaną, pod kurtkę jakąś bluze, spodnie bojówki i adidaski :D

 

w mojej galerii jest zdjecie

http://forum.motocyklistow.pl/album_person...php?user_id=629

 

PS. M16 weź podrzuc linka do tych pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za czasów gdy latałem motoryna ubierałem się w dosłownie szmaty :D

jakieś grube stare jeansy, sweter, jakaś stara kurtka i wio

i nie przeszkadzało mi to gdy orałem łąki :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jazdy odbywałem w krótkich spodenkach :D Teraz nie ruszam bez skóry' date=' niedługo jeszcze spodnie skórzane - będę miał przynajmniej cień szansyi że się nie zabiję :D[/quote']

 

Piewsze jazdy???

 

Ja nawet w te wakacje jak jechalem sobie do sklepu wiejska droga (2 km) to wsiadalem na motorower ,albo wusuki w krotkich spodniach ,ale nigdy nie jechalem w klapkach no i zawsze rekreacyjnie jechalem.Jeden koles u mnie na dzialce to jezdzil XT 600 na boso jak byl gorac ,a jechal na piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...