Skocz do zawartości

Jaki sprzęt ??


WilQ_21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przeszukałem archiwum forum i nie znalazłem nic na temat który mnie interesuje, a mianowicie potrzebuję zasięgnąć opinii o tych spawarkach do plastiku które są dostępne na allegro, chciałbym coś takiego kupić i tutaj pytanie z mojej strony czy ktoś z was kupił coś takiego i jak to działa czy w ogóle jest sens coś takiego kupować, w mojej okolicy są zakłady co zajmują sie klejeniem plastików ale ceny są bardzo kosmiczne, tak więc proszę o pomoc :icon_biggrin:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilismy "spawarkę" do plastików do firmy. Kosztowała ok 700zł. Ma regulacje temperatury z wyświetlaczem, regulacje nadmuchu i rozmaite dysze w kpl. Obsługa wymaga nieco wprawy i doświadczenia.Jak za mocno przygrzejesz to plastik poprostu popłynie i się niemiłosiernie pokrzywi. Jak dasz za małą temp. to nie przetopi na wskroś i takie spawanie nie uzyska pełnej wytrzymałości. Nie polecam jednak tanich urządzeń które nie mają dokładnej regulacji. Jak chcesz kupić to zainwestuj trochę grosza, nabierz wprawy a potem z pewnością wydana kasa Ci się zwróci, bo zawsze znajdzie się ktoś z połamanymi owiewkami :)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza do klejenia owiewek jest zywica,te wszystkie spawarki sa hu.ja warte,juz sie nieraz naciolem,kilka dni temu mialem wypadek moim gsxf,poszy prawie wszystkie owiewki,ale co ciekawe,popekaly w miejscach gdzie byly spawane tymi wynalazkami,a tam gdzie byly klejone zywica sa cale,jedynie na zewnatrz porysane,niepolecam tych spawarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że żywica nie nadaje sie do plastików które pracują tak jak np. przedni błotnik w crossie. bo po prostu odpada

jak h*j.owo polozysz to odpadnie nawet z powieszchni ktora niepracuje,mi jakos nigdy z niczego nieodpadla a wiele zeczy juz kleilem,dobrze przygotowana powierzchnia, dobrze przesaczona i zalana mata i bedzie czymac bardzo dlugo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak h*j.owo polozysz to odpadnie nawet z powieszchni ktora niepracuje,mi jakos nigdy z niczego nieodpadla a wiele zeczy juz kleilem,dobrze przygotowana powierzchnia, dobrze przesaczona i zalana mata i bedzie czymac bardzo dlugo!

 

Weż se "szczel" baranka o ścianę i nie pisz takich głupot. Tworzywa ABS (najczęściej stosowane) nie dają sie trwale i mocno skleić żywicą epoksydowa.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalon nie denerwuj się bo takich oszołomów na tym 4um jest więcej i czasami mam chęć usuwać takie bzdurne posty. Nowi forumowicze czytają i niektórzy nawet wierzą a potem mają pretensje do forum.

Może ten koleś podpowie nam jak podkleić przedni błotnik wykonany z PP.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kleiłem na zywice plastiki (w enduro) i nawet sie trzymało... spawarki nie mialem okazji testowaac:)

 

To było kiedyś a teraz są spawarki termiczne a także ultradźwiękowe b. drogie dlatego nie powinno nikogo dziwić że koszty naprawy są wysokie ale na pewno dużo niższe niż zakup nowego plastiku.

Zainwestowanie w spawarkę powinno się zwrócić po pewnym realnym czasie i nie jest zaskoczeniem wysoka cena naprawy. Sprawa jednak dotyczy profesjonalnego spawania a nie wycierania szkłem dupy lub bezczelne naciąganie klienta.

Jeden z przedmówców ma pretensje że po dzwonie pęknięcie powstało na spawie i teraz jest pytanie czy on durny czy tylko naiwny bo niby gdzie miało pęknąć ? w caliźnie ? żaden spaw na obojętnie jakim materiale nie ma 100 % wytrzymałości pierwotnej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny patent ktory dziala na dluzsza mete to spawarka.Zywica epoksydowa ma inne wlasciwosci niz reperowany plastik,i pod wplywem ciaglych procesow nagrzewania,studzenia,wibracji,itd. wczesniej,czy tez pozniej ( np.wzmocniona wloknem szklanym lub siateczka aluminiowa) przestanie trzymac.Nie warte zachodu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zapomniałem dodać że nie chodzi mi tutaj o jakiś profesjonalny sprzęt do spawania plastiku ale o coś do domowego użytku, jestem typem człowieka który lubi mieć wszystko pod ręką a nie prosić kogoś o łaskę czy pożyczać, temat trochę się rozwinął nie w tą stronę co trzeba bo w kierunku wypowiedzi na temat żywic itd

tak więc używał ktoś coś co kupił na allegro do tego typu zabiegów ??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

temat odswieżam bo tez planuje taka kupić

http://www.allegro.pl/search.php?string=sp...m=&price_to=250

co byscie polecili???

 

Używam identycznej spawarki od 2 lat i spisuje się dobrze.

Mam tylko jedno zastrzeżenie - nawet obustronnie położony spaw nie daje 100 % wytrzymałości ale w spoinach to normalne.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wytrzymałością to spodziewam sie tego, że nie bedzie jak fabryczna. Skłaniam sie ku takiej spawarce z kilku wzgledów min w moim moto jest drobe pekniecie plastika i jak tego nie zrobie to wiem ze pójdzie dalej, a z drugiej strony zawsze w domu takie urządzonko moze sie przydać.

Dzieki Piotrek za opinie,

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he jeden sprzęt a tak wiele zastosowań. U mnie w warsztacie funkcjonuje to jako lutownica na gorące powietrze tzw HotAir i lutuje tym precyzyjne elementy elektroniczne, BGA, SMD ... i teraz to jest tanie jak barszcz bo z 5 lat temu to płaciłem 6x tyle za nią tyle że moja ma wychyłowy wskaźnik nadmuchu.

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...