Skocz do zawartości

Spalony prostownik i nie dzialajacy motor


?ukasz1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od nie dawna jestem(byłem) szczęśliwym posiadaczem hondy xlr 125r z 1999 roku. Po 2-tygodniowych walkach z odpaleniem go w końcu mi się udało, ale zauważyłem że akumulator nie trrzyma tak jak powinien (tzn. szybko sie rozładowuje) Akumulator buł ładowany całą noc a gdy rano go odpalilem wszystko było oki lecz po 30 minutach akumulator znów był słaby.Wczoraj wieczorem podłączyłem go pod prostownik i zostawiłem dziś rano gdy wszedlem do garazu prostownik był spalony i motor nie chcial palic cos musialo sie w nim spali ale nie wiem co moze mi pomozecie w tej nietypowej sprawie. Dodam ze mam tylko elektryczny starter nie mam kopniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozrusznik kręci czy nie kręci ?? jakie napięcie ma aku ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulTOR JEST SPALONY BO NIE CHCE SIE LADOWAC A PO DRUGIE ROZSADZILO GO PO BOKACH

 

to niezle rzeczy tam sie dzialy... a nie podlaczyles samochodowego prostownika o duzym pradzie ktory rozp... akumulator, ktorego zwarcie wewnetrzne z kolei spalilo pewnie bezpiecznik prostownika? Kup nowy akumulator podlacz i napisz jak sie sprawa ma...

 

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży prąd może ugotować akumulator, ale żeby rozwalił? Dziwne. Może podczas gotowania zapalił Ci się wodór i rozerwał baterię? Były już w rodzinie takie przypadki. Nie chwaląc się jeden ja uskuteczniłem :biggrin:. Tak czy siak, zaczynasz od początku z nowym akumulatorem i prostownikiem dopasowanym do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma sprawdzac wcznieej bezpieczniki , jak jemu aku padło.

Ja bym nie zachodizłą w głowe co sie stąło .Odrazu podpioł bym inny sprawny aku i jesli moto dalej nie pali wtedy luknoł bym na bezpieczniki ,a jesli to nie pomoze to trzeba by sie brac za cuś innego. Po co bedzie grzebał przy bezpiecznikach , jak moze nic sie nie stało.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...