Skocz do zawartości

Wydech


goOly19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje minimalnej oddalic rure od koła http://img230.imageshack.us/my.php?image=35377992dc6.jpg tam gdzie ida te dwie rury jedna przy jezdzie na gumie tze o koło tak samo jak postawi sie na bocznej stopce moto .Jjednak gdy sie moto wyprostuje zalozym rura odstaje jakie 0.5 cm kiedy siadziemy juz jest spora odległosc i nic nie tze i przy normalnej jezdzie to by nie tarło jednak kiedy poderwe moto na koło to pozniej zostaje czarny pasek na oponie od rury obnizenie motorka nic nie da. Kilku osob pytalem i raczej ciezko z diagnoza proponowalo cos takiego zeby podgrzac rury na dole i probowac wygiac lub cos gdzies dospawac. Posiadam opone 190 i na 180 napewno by nie tarło jednak mam swieza opone takze raczej nie planuje zaminiac , co byscie doradzili pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już trzeba kombinować to ja bym zaznaczył sobie dwa miejsca (jak wychodzi wydech spod pługu oraz jak się pokrywa z dolną krawędzią wachacza), zdemontował rozciął mnie więcej w połowie tych znaczników i starał się przegiąć delikatnie i minimalnie w strone zewnętrzną a zarazem w przód, następnie wstępnie zmontował i popatrzył jak się chodzi (są spore szanse, że nie będzie trzeba wstawiać nic), i tak podopasowywać ewentualnie jakieś korekty, jak się zejdzie to na założonym wstępnie przyłapać, zdjąć i ładnie pospawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie spodziewasz sie takiej odpowiedzi, ale powiem .... ;) ta oponka na zdjęciu już nie wygląda najlepiej, weź ją wymień na 180, czy ile tam powinno być standardowo i będzie po problemie. Bez cięcia, gięcia i kombinowania.

Przy okazji sprawdź łożyska tylnego koła, bo skoro masz sytuacje, że na bacznej stopce dotyka rury, a wyprostowane nie, to coś może być tam nie tak.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opone to ja juz zmienilem i mam 190 nowa prawie takze to odpada łozysko jest w b.d stanie bo sprawdzalem ociera przy stopce dlatego ze amortyzator podnosci zadupek do góry bez obciazenia chyba to normalne co nie? a czy mozna to jakos by palnikiem potraktowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traktowac mozesz tylko co z tego wyjdzie??

Rorki masz ladne to troche ich szkoda. Trzeba by na zywo bylo to zobaczyc to moze cos by powiedzial bo tak to ciezko.

Trzeba bylo przy 180 zostac. 929 chyba na takiej jeszcze wychodzila czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zaczac od najprostszych spraw zanim zaczniemy giac hydraulike kuchenna,,,,tylne kolo jest dobrze ustawione ??.Przekrecenie kola w lewo spowoduje powiekszenie dystansu.

 

To ze znaki do ustawiania kola z obu stron sie zgadzaja nic nie znaczy-proponuje dluga poziomice,sznureczki,itd i sprawdzenie jak to sie ma w relacji do przodu.Blad na wachaczu rzedu 2-4 mm to normalka,wystarczy zeby powiekszyc dystans wystarczajaco w twoim przypadku.

 

BTW,opona wyglada na jakis antyczny Bridgestone,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opone to ja juz zmienilem i mam 190 nowa prawie takze to odpada łozysko jest w b.d stanie bo sprawdzalem ociera przy stopce dlatego ze amortyzator podnosci zadupek do góry bez obciazenia chyba to normalne co nie? a czy mozna to jakos by palnikiem potraktowac?

e tam odpada... można zawsze sprzedać i kupić 180... :crossy:

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...