Skocz do zawartości

Regulacja gaźnika DR 650 Dakar


shaman9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuje informacji na temat ustawienia dyszy powietrza( ile obrotow powinna byc wykrecona srubka powietrza). Mam tak dziwna pzypadłość, że zaraz po tym jak odpale silnik i dam gwaltownie gazu to silnik sie dlawi i gasnie. Jak juz chwile pochodzi i zlapie temperature to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje informacji na temat ustawienia dyszy powietrza( ile obrotow powinna byc wykrecona srubka powietrza). Mam tak dziwna pzypadłość, że zaraz po tym jak odpale silnik i dam gwaltownie gazu to silnik sie dlawi i gasnie. Jak juz chwile pochodzi i zlapie temperature to jest ok.

 

A gdzie czytałeś że zaraz po odpaleniu wolno gwałtownie dodawać gazu?

Niszczysz w ten sposób własny silnik.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie czytałeś że zaraz po odpaleniu wolno gwałtownie dodawać gazu?

Niszczysz w ten sposób własny silnik.

 

Chyba sie zle zrozumielismy. Nie mialem na mysli wkrecania silnika na wysokie obroty, tylko chodzilo mi o gwaltowny ruch manetka. Sprawa wyglada nastepujaco: odpalam motocykl, chodzi sobie na ssaniu okolo minuty i gdy normalnie w swiecie chce dac gazu czasami gasnie. Jesli robie to bardzo delikatnie obroty sie zwiekszaja i jest ok. Zastanawiam sie czy po prostu ten typ tak ma czy wina lezy gdzies indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw mieszanke na 2 obroty w kazdym moto tak ustawiam i jest ok.i na plywakach zwieksz mu delikatnie dawke paliwa,mialem tak w moim gsxf jak masz ty i powyzsze zabiegi duuuzo pomogly!

 

 

ja w każdym moto leje mieszanke 1:50 bo talk mniej kopci!

 

ku*wa ludzie myślcie troche czasem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem dobrze tylko Kto ? Ci powiedział że podczas pracy na ssaniu możesz szarpać manetką gazu ?

Podczas rozgrzewania silnika na ssaniu nie powinno się dotykać manetki bo przerywasz proces zassysania bogatej mieszanki. Możesz ewentualnie ale ze szkodą dla silnika wcześniej wyłączyć ssanie i podkręcać delikatnie manetką do 2500-3000 obrotów ale na pewno nie kręcić gwałtownie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli po rozgrzaniu silnik pracuje prawidłowo nie powinieneś wprowadzac zadnych zmian. silniki o tej pojemności dośc długo sie rozgrzewa i trzeba byc uzbrojony w cierpliwosc. regulacja dyszą biegu jałowego napewno nie pomoże, predzej zwiekszenie dawki paliwa na przepustnicy. Ale tak jak pisze, gdy silnik rozgrzeje sie i chodiz prawidłowo nie ruszaj nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...