Skocz do zawartości

PYTANIE - co daje szyba w chopperze?


kochan99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Szyba w cruiserze to nie tylko osłona przed wiatrem ,to jego ozdoba optycznie powiększająca motocykl.

Dopasowanie tego elementu do kierowcy ,to sprawa bardzo istotna .

Nie może ona w żadnym wypadku ograniczać widoczności ani przyczyniać się do dziwnych zawirowań powietrza potrafiących

"targać" głową . W moim przypadku ustawienie jest takie ,że jadąc swobodnie mogę w pozycji wyprostowanej spojrzeć ponad nią ,

z kolei przy większych prędkościach siedząc w pozycji lekko "przygarbionej" ,schować się całkowicie za szybą. W obydwu przypadkach mogę jeździć z otwartym lub lekko przymkniętym wizjerem kasku . Trochę czasu zajęło mi dostosowanie kąta pochylenia szyby ,ale to naprawdę ważne w tym wypadku. Generalnie to przestało dmuchać w klatę i szyję ,a muchy wolę zmywać z szyby niż wydłubywać z zębów . A ha i jak dotąd to i żadna osa nie użądliła mnie pod czas jazdy. Bez szyby zdarzyło mi się to kiedyś i nie było przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa bedzie minimu 200 km w jedna strone.

 

A to nie jest zalezne gdzie jedziesz i z jaka predkoscia ? :eek:

Ja po miescie smigam bez szyby, bo do 90 km/h idzie jeszcze wytrzymac, ale juz gdzies dalej smignac to TYLKO z szyba bo z motocykla zwiewa :icon_mrgreen: :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest zalezne gdzie jedziesz i z jaka predkoscia ? :eek:

Ja po miescie smigam bez szyby, bo do 90 km/h idzie jeszcze wytrzymac, ale juz gdzies dalej smignac to TYLKO z szyba bo z motocykla zwiewa :icon_mrgreen: :buttrock:

 

Powiedzmy, ze okolica w ktorej mieszkam nie obfituje w ogromne miasta, z ktorych trzeba godzine wyjezdzac wiec to akurat nie powod. Mi sie podobaja ciezkie, niskie i szerokie cruisery a szyba burzy ta linie i to glowny powod "zdemontowania" jej. Generalnie od wiekow latalem i latam z szyba ale postaram sie wykorzystac fakt, ze w RS sa to tylko 4 srubki i po sprawie.

A czy da sie wytrzymac bez szyby przy wyzszych predkosciach? Kumpel VTXem rozwija predkosci grubo powyzej 1,6 (czasem powyzej 2,0) i zyje a ja jezdzac jego moto tez sie jakos powstrzymac nie umiem wiec tak do 1,2 da sie spokojnie bez szyby podrozowac na krotszych trasach. Oczywiscie komfort "z" jest nieporownywalnie lepszy ale czasem komfort z wygladem przegrywa.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd owszem, ale jaki? Cruiser wypasiony w sakwy, bagażnik, sisibar, podesty, gmole i wysoką kierownicę nie może byc porównywany z motocyklem bez dodatków, wysuniętymi podnóżkami i kierownicą typu dragbar, najlepiej jeszcze z obniżonym zawieszeniem. To są zupełnie inne style i jak w drugim szyba wyglądałaby cokolwiek dziwnie, to w pierwszym przypadku jest jak najbardziej wskazana, właśnie po to, żeby poprawic m.in. wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek o szybach i na 90% jestem zdecydowany na założenie takowej. Nie doczytałem sie tylko jednego. Czy szyba nie będzie wpływała ujemnie na komfort jazdy pasażera. Jeżdże duż o z żoną na VTX 1,3 jeśli założe szybe to nie chciałbym żeby zawirowania z szyby były kierowane na moją wybranke. Jak wiadomo pasażer w cruiserze/chopperze siedzi wyżej od kierowcy i jest lekko odchylony od niego. Teoretycznie, znając podstawowe prawa fizyki pęd powietrza odchylony przez szybe musi sie gdzieś skupić. A nie chciałbym żeby to sie działo przy plecaczku. Chętnie przeczytałbym wypowiedzi pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tyłu nie jeździłem,ale mój plecaczek nie narzeka.Widziałem nawet taki przypadek jak plecak palił papierosa w czasie jazdy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona kolegi na VFR-że pali z tyłu,a szybę to maja w kasku.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tyłu nie jeździłem,ale mój plecaczek nie narzeka.Widziałem nawet taki przypadek jak plecak palił papierosa w czasie jazdy.

 

E tam. To pikus. Jak wracalem z EBW z Austrii to mi kobita z tylu zasnela.:) To byly dopiero jaja. Ja sie nie skapnalem tylko kumpel sie dziwil co ona tak w niebo patrzy oparta o oparcie i tobolki.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. To pikus. Jak wracalem z EBW z Austrii to mi kobita z tylu zasnela.:) To byly dopiero jaja. Ja sie nie skapnalem tylko kumpel sie dziwil co ona tak w niebo patrzy oparta o oparcie i tobolki.:)

Ej, może sam nie zauważyłeś i jakimś goldasem nawijałeś kilometry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, może sam nie zauważyłeś i jakimś goldasem nawijałeś kilometry?

 

E tam - kredensy do mnie nie przemawiaja.:)

Shadow C3 Aero ma takie zawieszenie, ze doslownie plynie po drodze a jak juz wjedziesz na autostrade to naprawde mozna bylo zasnac wiec ja sie nie dziwie. Oparcie odchylone i o odpowiedniej wysokosci (nie to co te badziewie w moim aktualnym RS) wiec i wygodnie bylo a tobolki to jak poduszka z tylu za plecami.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... A ha i jak dotąd to i żadna osa nie użądliła mnie pod czas jazdy. Bez szyby zdarzyło mi się to kiedyś i nie było przyjemne.....

 

Ja również kiedyś miałem spotkanie z bąkiem który wpadł Mi do kasku integralnego przy otwartej szybce i upieprzył mnie w powiekę. Było to w trasie przy dużym natężeniu ruchu... nie polecam nikomu tych przeżyć, ledwo wychamowałem na poboczu :icon_evil: . Z szybą nie mam już tych problemów z owadami a w ciepłe dni jeżdżę w "niemcu"i goglach, co ma niby wpaść na twarz rozpryskuje się na szybie jak kaka ptaka na masce samochodu :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...