Skocz do zawartości

VZ 800 97 r. - problem ze skrzynią biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem pierwszosezonowym uzytkownikiem motocykla. Ujezdzam Suzuki Maraudera vz 800 z 97 roku. Przebieg 28 000 km. Jest to cruiser.

Za duzego doswiadczenia w temacie nie mam. Zauwazylem pewna rzecz i nie wiem czy jest to prawidlowosc czy cos sie dzieje.

 

Mianowicie:

 

1. Przy zimnym silniku wszystkie biegi wchodza gladko i bez halasu

 

2. Przy rozgrzanym (np. korek) mam trudnosc z 1 (glownie) czasami 2 - w przejsciu na nie z luzu, tzn. jedynke musze niemal wbijac. Im cieplejszy silnik tym ciezej idzie.

 

I tu moje pytanie:

 

1. wiem czasem wystarczy troche moto przetoczyc

2. Czy takie trudnosci moga oznaczac, ze dzieje sie cos nie tak jezeli chodzi o mechanike skrzyni?

3. Moze cos z linka sprzegla ?

4. Moze cos z samym sprzeglem / tarczami sprzegla - zuzycie ??

 

Prosilbym was o pomoc bo jestem zielony a chcialbym wiedziec czy moge jezdzic czy lepiej od razu dac do mechanika i rozbierac...

 

Dzieki i pozdro

 

 

 

Hey

 

Kamon - nikt tu na Marudzie nie jezdzi ?? Zadnych refleksji a propos waszych skrzyn ??

 

Pozdro

Edytowane przez tomek_gutowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli probujesz wkladac biegi na postoju i masz trudnosci przy wzrastajacej temp silnika to winowajca jest pewnie zle wyregulowane sprzeglo, ktore na zimno rozlacza calkowicie, a na goraco ciagnie.

Sprobuj tak je wyregulowac regulacja na silniku aby rozlaczalo bardziej i powinno pomoc.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady - a co myslicie o tym:

 

1. winowajca to stary olej - pomoze wymiana na nowszy i w dodatku syntetyk

2. zuzyte tarcze sprzeglowe - tzw efekt "ciagnienia sprzegla"

 

Te dwa rozwiazania podpowiedziano mi na tym forum w innym zlikwidowanym juz watku...

 

Pozdro

Edytowane przez tomek_gutowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady - a co myslicie o tym:

 

1. winowajca to stary olej - pomoze wymiana na nowszy i w dodatku syntetyk

2. zuzyte tarcze sprzeglowe - tzw efekt "ciagnienia sprzegla"

 

Te dwa rozwiazania podpowiedziano mi na tym forum w innym zlikwidowanym juz watku...

 

Pozdro

 

Zużyte tarcze będą się slizgac więc to raczej odpada. wymiana oleju moze pomoc. Powinien mieć odpowiednią lepkosc podana w instrukcji lub na korku oleju w silniku. Najprawdopodobniej jednak wystarczy podciagnac linkę sprzęgła by zmniejszyc jej luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. winowajca to stary olej - pomoze wymiana na nowszy i w dodatku syntetyk

2. zuzyte tarcze sprzeglowe - tzw efekt "ciagnienia sprzegla"

 

 

Pozdro

 

Wymiana na pełny syntetyk może być ryzykowna - w konsekwencji nie trzymające sprzęgło. Zalej dobrego motula 1/2 syntetyk zgodnego z serwisówką, ustaw luz linki sprzęgła i powinno banglać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam was ponownie

 

Ozywiam troche dyskusje:

 

1. Zmienilem olej na castrol polsyntetyk

2. Zmienilem tez filtr oleju

3. Naciagnalem linke sprzegla

 

Niestety niewiele to pomoglo - nadal mam problemy z jedynka przy rozgrzanym silnku - tzn mimio wpelnij sciahnietej klamki sprzegla "harczy" przy wrzucaniu - slychac trace sie o siebie zeby. Jakies pomysly jak to wyeliminowac ????

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem kiedys artykul ze prawie kazde moto tak ma ze slychać jak wbijasz 1 bieg nie raz nawet jak 2... Zalezy od moto i od kierowcy.

Ja jak kupilem to tez 1 bieg wchodził z takim strzałem jakby, po wymianie oleju na nowy motul 5100 10w50 zmniejszylo sie troche. A jak moto sie juz pozadnie rozgrzeje to prawie nie słychac wcale :P

 

Słyszalem też ze motor 4t bardzo dobrze chodzi na oleju mineralnum np motul 5000 15w40 ponoć jest lepszy i do tego pobór minerala jest mniejszy niz polsyntetyka

Edytowane przez adrian44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...