Skocz do zawartości

Kichanie Simsona S51


McSb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Simson S51 na jedynce i dwójce jedzie elegancko natomiast na 3 i 4tym biegu po dodaniu większej ilości gazu kicha(gaśnie, dusi się). Czym to może być spowodowane? Dodam również że pojawiają się iskry na przerywaczu. Wymieniłem : Przerywacz, świecę, regulowałem poziom paliwa w gaźniku ( wszytskie inne regulacje są niemożliwe gdyż śruby są pozapiekane lub pozaklejane) przewód i fajkę oraz sprawdzałem na kilku kondensatorach:( CZemu pojawia się iskra na przerywaczu? Iskra na świecy jest niebieska i mocna, jest to instalacja 6V. Czy moze byc to wina zbyt małej ilości paliwa? Jak się za to zabrać?

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam, Motocykl brata...

Edytowane przez McSb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy te kondensatory były nowe ??

 

iskra na przerywaczu w 70% to wina kondensatora poto on tam jest żeby nie iskrzyło.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przyłatwić porządny kondensator. Też miałem trochę z tym zabawy jak nowe kondensatory nie chodziły jak trzeba. Niby lekkie iskrzenie jest dopuszczalne, ale jak założyłem dobry kondensator to nie zauważyłem ani jednej malutkiej iskierki :icon_rolleyes: Dobry kondensator (przerywacz też lepiej kup nowy, bo ten już pewnie ma styki popalone) kupisz tutaj: www.simson.strona.pl

Nie żeby to reklama, ale polecam, bo gość ma naprawdę porządny towar za rozsądne pieniądze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to dla mnie jest nie zrozumiałem, że kondensatory były nowe i próbowałem także na używanych (simsonów z rozbiórki), przerywacz jest nowy, tamten miał wypalone styki, Iskrzenie jest duże i z pewnością nie może takiego być! Czy to może być spowodowane zbyt małą ilością paliwa? czy raczej tylko zapłon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapłon, a raczej tylko kondensator :bigrazz: Sprawdź czy dobrze siedzi na swoim miejscu, czy nie ma luzu, dociśnij go (wciśnij w strone silnika), ustaw zapłon. Jak iskrzy dalej, to kup nowy kondensator i przerywacz na stronie którą podałem wyżej. Ja kupowałem kondensatory w okolicznych sklepach i nawet w tych dobrych nie było porządnego kondensatora. Jak weźmiesz do ręki kupiony w sklepie za rogiem i ten z tej strony to od razu widać, co jest fachową robotą ;)

Nie sugeruj się tym, że nowa część to musi chodzić. Wcale nie. Nieoryginalne części są robione nieprzestrzegając rygorystycznych wytycznych fabrycznych ( :icon_question: ) oryginału to i czasem może nie działać jak powinno :biggrin:

pozdro

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj wymienic przerywacz, zobaczysz czy to pomoze.

Ja ci opowiem moja przygode, jak mialem simka to wlasnie tez tak kichal, wymienilem cewke, kondensator, a platynke wczesniej kupilem nowa smiegalem na niej 2tygodnie, wiec jej nie zmienialem, juz nie wiedzialem co jest. Az mnie natknelo wymienie przerywacz na stary, i co sie okazalo sprzet zagadal, juz zglupialem doszczetnie, a nic nie wskazywalo ze polatynka jest zepsuta, nawet neiwiem jak sie moze zepsuc, nie byly przepalone styki ani nic do dzis niewiem o co chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niestety produkują dużo bubli. Jedyne dobre przerywacze do simsona to te z napisem made in germany, chińszczyzny nie warto zakładać. Nowy kondensator nie znaczy dobry. U siebie miałem podobne przygody z iskrzeniem. Kupiłem nowy niemiecki przerywacz i wstawiłem kondensator od telewizora który był identyczny pod względem parametrów- Miflex 0,22uF tylko napięcie 250V i tak już 3 lata jeździ. Polecam Miflexy bo to naprawdę dobre kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...