Skocz do zawartości

CZ 350 z silnikiem Jawa 350... Nie dziala licznik.


malin1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam CZ 350 i nie wiem jaka jest przyczyna niedziałającego prędkościomierza (licznika)... Licznik jest na 100% sprawny, tylko jak odłącze linke od licznika to sie nie kręci i jak jade to ja przekręce palcami i sie obkręci 2 razy i sie zatrzymuje???? Prosze o jakie kolwiek odpowiedzi... Z góry wielkie Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam ślimak jest w przednim kole ?? patrzyłeś jak wyglądają żebatki ślimaka ?? nasmarowany ?? linka nasmarowana ?? wyjęta z moto luźno idzie ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

tam ślimak jest w przednim kole ?? patrzyłeś jak wyglądają żebatki ślimaka ?? nasmarowany ?? linka nasmarowana ?? wyjęta z moto luźno idzie ??

:flesje: :eek: :eek: :notworthy: :cool:

TS to nie komar. Tu nie ma ślimaków w kołach :banghead:

 

malin1992 musisz zdjąć lewą pokrywę silnika (wcześniej spuścić olej) i tam jest taki ślimak. U mnie ząbki były starte to zamieniłem plastikowy na stalowy i wszystko śmiga jak cacy :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lewą pokrywą jest o ile pamiętam ślimak z obrotomierza, a nie z licznika, więc nawet tam nie zaglądaj :biggrin:

 

Najprawdopodobniej wychechłane jest gniazdo w które wchodzi linka, kręć podniesionym tylnym kołem i zobacz czy linka w pancerzu w ogóle się obraca.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eek.gif eek.gif eek.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

 

nie wiem ja miałem tylko wiejskiego crossa z tski bez zegarów :flesje: zresztą slimak to ślimak nieważne gdzie jest ;)

 

swoją drogą ciekawe czemu mz i ts mają ślimak w silniku ?? moja mtx 80 też ma w przednim kole

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lewą pokrywą jest o ile pamiętam ślimak z obrotomierza, a nie z licznika, więc nawet tam nie zaglądaj :biggrin:

Są obydwa pod lewą pokrywą. Przynajmniej ja tak mam...

 

 

edit

ja mówię o silniku Jawy TS 350 a autor mówi o silniku Jawy 350. Dopiero teraz to zauważyłem

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz linkę od licznika przywiąż ją do kierownicy zapal moto i jedź i jeśli linka się kręci cały czas to znaczy że ślimak masz dobry a jak się nie kręci lub przerywa to ślimak do wymiany. a jeśli chodzi o to gdzie się znajduję ślimak to należy iść po lince licznika i na końcu jej jest ślimak dowiesz się wtedy czy jest pod deklem czy w kole. jeśli linka ładnie się obraca oblukaj końcówkę wchodzącą do licznika czy nie jest wyrobiona.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...