Skocz do zawartości

Wszystko o kawasaki klx 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

Przetrzepałem schematy elektryczne od Twojego sprzęta i

1 Światła masz tylko z alternatora i cała instalacja nie ma akumulatora

2 Wszystko kręci się wokół prądnicy, regulatora i przełącznika świateł czyli tam szukaj przyczyny (przełącznik już sprawdzałeś.

3 Serwisówka zawiera informacje na temat sprawdzania sprawności tych elementów to łap się za miernik i sprawdź po kolei czy wsio jest ok.

 

Powiedz mi jeszcze kiedy ? jak ? i które światła straciłeś (pewnie przód długie/krótkie, tył, stop, kierunki i tablice ) ?

 

P.S NIE odczepiaj regulatora, wg schematu on zamyka cały obieg prądu z alternatora.

Więc tak, mam wersje R czyli mam tylko swiatło z tyłu/stop i przód długie. Kable i pczełącznik sprawdzałem i jest oki. Kiedyś w czasie jazdy mi lampa zgasła i nie wiem czy sie zwarcie nie zrobiło bo spadł +. Od tamtej pory nie ma świateł.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji sprawdzania regulatora i cewek sprawdź żarówki, jest ich mało i nie stawiają żadnego oporu dlatego mogły wszystkie naraz się zfajczyć.

Żarówki już dawno sprawdzałem i są ok.

 

 

Ps. dziś zrobiłem zalążek strony o klx'ach jeśli możecie dawajcie jakieś pomysły co zrobić, co zamiszczać, chętnie widziane jakieś artykuły zdjęcia z remontów, opisy etc..

www.kawasakiklx.lua.pl na razie praktycznie pusta. Jutro moze w czwartek bedzie juz jako taka grafika.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam! Co jaki okres trzeba zmieniać łańcuszek rozrządu w Kawasaki Klx 300r?

 

 

W instrukcji nie podano limitu kilometrów. W zamian za to wg manuala masz co 2 tys km sprawdzić i ewentualnie ustawić zawory - to jest dobry moment żeby przy okazji sprawdzić stan i naciąg łańcuszka rozrządu. U mnie np po 2tys km zawory były do regulacji, łańcuszek nie wymagał żadnej interwencji (też miał 2 tys km). W klx'ie dobrze słychać jak jest łańcuszek za luźny :)

 

 

 

PS. Teraz załapałem - Daniel? Czyli gadamy o tym samym moto :D. Pozdrawiam

Edytowane przez jaruso13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorabiał może ktoś do R'ki podnóżnki dla pasażera? Gdzie można coś ciekawego kupić żeby założyć? Jakieś sugestie? Chciałbym zrobić takie "subtelne" i składane.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

siemka, mam 3 małe pytanka, ile waży klx 250 w wersji E, czy zawias owej wersji nadaje sie do ostrzejszej jazdy i jak przedstawia sie klx E w porównaniu do DT 125 pod wzgledem jazdy w terenie ?

pozdro

 

http://moto.allegro.pl/item690614347_klx_2...mz_crf_exc.html co myslicie o tym egzemdlarzu, pod wzgledem stanu z opisu i ceny myśle że godny uwagi ;>

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie ważyłem, ale myślę że tak ok 114kg, jak zdejmiesz lampę, lusterka itp. to oczywiście będzie lżejszy. Klx w wersji E dobrze mi się spisywał, dobry na asfalt i na leśne drogi, mocno do przodu ciągnie. Nie mogę zrobić porównania z Dt bo nie miałem styczności. Z tego co zauważyłem to mają problem z wałkiem zdawczym który się ułamuje (nie wiem po co jest pusty w środku, może żeby motorek był lżejszy?). Ja mam już to za sobą i czekam na nowy. A tak to godny polecenia motorek :lalag:. Właśnie myślę czy by mojego nie sprzedać...

 

EDIT: właśnie sprawdziłem w książce serwisowej i waży 115kg, a zbiornik paliwa ma 8L.

Edytowane przez lesnik18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Gdzie mogę dostać nowy/używany dekiel od sprzęgła i pokrywę na filtr oleju? Może pasuje od innych moto jak np. klr czy kx? Miałem dzisiaj małe spotkanie z buggy'm i mam rozwalone w/w części.

Edytowane przez Rams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...