Skocz do zawartości

Obowiązkowe wyposażenie apteczki


Jack-Jawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat nie po to aby sprowokować dyskusję o sensie wożenia apteczek w motocyklu.

Ale po to aby motocyklista udający się na wycieczkę po Europie zabrał ze sobą wyposażenie apteczki wymagane przez przepisy poszczególnych krajów.

I w razie "upierdliwej" kontroli był "zgodny z obowiązującym w danym państwie prawem".

A nie musiał się tłumaczyć że ma o 1cm za krótkie nożyczki,..za małe rękawiczki,.. itd... :icon_rolleyes:

 

ps.

Jeśli umieściłem w nieodpowiednim miejscu to sorki i proszę moda o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli : Wiedeńską Konwencję o Ruchu Drogowym z 1968 roku?

 

Jak przeczytam tą "Konwencję" to będę wiedział czy obowiązkowo mam mieć apteczkę i co włożyć do niej jadąc np. do Hiszpanii??

Tak aby "po drodze" żaden "ważniak w mundurze" się nie czepiał?

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli : Wiedeńską Konwencję o Ruchu Drogowym z 1968 roku?

 

Jak przeczytam tą "Konwencję" to będę wiedział czy obowiązkowo mam mieć apteczkę i co włożyć do niej jadąc np. do Hiszpanii??

Tak aby "po drodze" żaden "ważniak w mundurze" się nie czepiał?

Nie, będziesz wiedział, że pojazd ma być wyposażony zgodnie z przepisami kraju w którym jest zarejestrowany (Polsce) a nie zgodnie z przepisami krajów przez które przejeżdża.

 

To oficjalnie. Ciekawe czy wszystkie krawężniki w Europie tez o tym wiedzą.... bo to oni wystawiają mandaty :icon_question:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pojazd ma być wyposażony zgodnie z przepisami kraju w którym jest zarejestrowany...

To oficjalnie. Ciekawe czy wszystkie krawężniki w Europie tez o tym wiedzą.... bo to oni wystawiają mandaty

No właśnie o to mi chodzi :icon_question:

Te zasady "Konwencji" znam, ale co z tego. W przypadku kontroli "upierdliwego" policmajstra mam małe szanse aby udowodnić mu że: "nie jest mądrzejszy ode mnie".

Na dalsze wyjazdy i tak wożę ze sobą apteczkę - tak dla własnego dobra.

Więc nie byłoby problemu wrzucić dodatkowe wyposażenie wymagane przez przepisy tego kraju przez który akurat będę przejeżdżał.

Gdzie szukać tego rodzaju informacji? - Tzn. czy w danym kraju jest wymagana apteczka i jakie ma być jej wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...