Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy widze mocno tuningiem zainteresowani. hehe w buellu mozna cuda robic, tylko jak by ktos chcial nabyc pelen set od rev-perf na 87 cu to radze po zalozeniu ustawic na nowo cala elektronike, i to lepiej na hamowni robic, bo w przeciwnym razie moga byc problemy z zawczesnym zaplonem co prowadzi w prostej lini do zniszczenia lozyska igielkowego na korbowodach i wtedy tylko wymiana zestawu wal+korbowody no i jeszcze tloki bo sie przycieraja jak korbowod zaczyna chodzic mimisrodkowo.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem olej w XB9SX z H-D syntetyk 20W50 na Motul 20W50 + filtr oleju K&N. Silnik pracuje jakby ciszej. Motul wychodzi dość drogo 200 pln/4 litry ale … zobaczymy jak będzie się sprawował dalej.

 

Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę/wymienić po 8000 km??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni (jest razem ze sprzęglem nie jak w Sportsterach) lałem REVTECH Primary Lube teraz leje Royal Purple 20W50 syntetyka do obu dziur :icon_biggrin: .Nie nalej typowej samochodówki niektóre mają dodatki zmniejszające tarcie i sprzęgło szlag trafi. :rolleyes:

 

Wymieniłem olej w XB9SX z H-D syntetyk 20W50 na Motul 20W50 + filtr oleju K&N. Silnik pracuje jakby ciszej. Motul wychodzi dość drogo 200 pln/4 litry ale … zobaczymy jak będzie się sprawował dalej.

 

Czy jest jeszcze coś na co powinienem zwrócić uwagę/wymienić po 8000 km??

 

Wszystko znajdziesz w service manualu http://www.gigaboogie.com/buell/manuals/Bu...vice-Manual.pdf

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek!

Ale w Sportach jest identycznie jak w Bułach :) W dużych HD jest oddzielnie: silnikowy, przekładniowy i sprzęgłowy... Ale nie istotne.

Ja leje RevTecha i do Buły i do Sportów - taniej na pewno ale co do kultury pracy średniawo niestety.

A gdzie kupujesz RoyalPurple? Ebay.com?

 

Co do olejów RevTech polecam Bogusia z Wieliczki (również odbiór na Motobazarach):

http://www.malyhd.com/index.php?show=produ...istuj=zjrme7q8x

Edytowane przez maarp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dziadek xb kupilem tarcze nowe takie jak Twoje i pompe od k8 jeszcze pare pie**ol i troche czasu i bedzie wielkie rozkladanie i skladanie, mam takie pytanie lozyska do kol , glowki ramy, itp idzie dostac w "normalnych" wiekszosci sklepow z lozyskami czy raczej serwis. Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska kół w każdym dobrym sklepie z łożyskami np SKF itp, nie ma sensu wydawać dwukrotnie więcej w serwsie. Ja wymieniłem na Koyo ale SKF jest na prawdę dobre: SKF6005-2RSH - przód, SKF6205-2RS - tył.

Co do główki ramy - jeszcze nie wymieniałem - lecz mają one wyższą tuleję wewnętrzną na której opiera się półka - należy spytać w firmie zajmującej się łożyskami czy posiadają takowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarp Olej Royal purple trafiłem na allegro po 25zł litr :icon_biggrin: był to olej "samochodowy" ale po konsultacji z technikiem z Royal Purple okazało się że mogę go wla i do silnika i do skrzyni,sprzęgła.Efekty ciszej chłodniej łatwiej wchodzące biegi.

 

night21rider Tak jak maarp napisał do kół wachacza i napinacza paska dostaniesz łożyska w sklepie ale do główki ramy nie mają dowiadywałem się w churtowni łożysk w moim mieście. Zostaje albo serwis albo ze stanów np. americansportbike.com

 

Pozdrawiam!

ONLY THE BRAVE CONTROLS A BANDIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do kozystających z ecmspy, mianowicie czy wiecie jak utrzymac AFV w miejscu, to znaczy po resecie na 100% i przejechaniu jakis 250 km przestawie mi sie z powrotem na 86/86 lub 84/84, co oznacza ze mieszanka jest zbyt uboga. Pal licho ze motocykl nie jedzie ale temperatura silnika idzie w gore do tego stopnia ze wylot wydechu ( Jardine) jest az żółty a db killer, który byl aluminiowy ulegl deformacji od temperatury. Gdzies na xbforum czytalem zeby odlaczyc na stale o2 sensor ale nie wiem, choc katalizatora juz niemam? Jakies sugestie??

gonsso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym odlaczeniem 02 to nie taki glupi pomysl... 02 jest pot o zeby zmniejszac emisje spalin, i z tego co wiem straszne zamieszanie wprowadza w mapach paliwa i zaplonu, przy tym niestety zwieksza temperature. Mozesz sprobowac odlaczyc 02, wtedy ECM powinien pracowac caly czas w "closed-loop" - czyli w cyklu zamknietym bez sygnalu 02. Nie wiem natomiast czy nie zaswieci Ci sie kontrolka "engine" i czy silnik jakos sie nie przymuli w trybie awarynym.

Mam Sporciaka 883, i nie wiele to sie rozni, i wiem ze jak sie zalozy np. Fuelpak'a czy PCIII (power commander'a) to wtedy komputer przestaje brac sygnal od 02, i sygnal ten jest podstawiony wlasnie z tych emulatorow - wtedy zaden blad nie powinien sie pojawic. Pewnie zwiekszy sie spalanie troche, ale to raczej dobrze bo moze to swiadczyc o bogatszej mieszance - a wiadomo ze te Buły z fabryki maja strasznie uboga mieszanke. Zreszta te wtryskowce to juz o niebo lepiej chodza, bo jak mialem Bułe jeszcze na gazniku to nie raz lubil sobie pierdnac w gaznik wlasnie od lipnej mieszanki szczegolnie jak byl bardzo goracy od jazdy po miescie - w sumie wystarczyloby zmienic dysze na nieco wieksze , tymbardziej w takiej sytuacji jak mialem otwarty filtr powietrza i wydech Skorpion'a.

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem dotyczącym sensora o2 i utrzymania AFV w sensownym przedziale, to chlopaki od ecmspy zawiesili a wrecz zakonczyli dzialalnosc wiec nie mozna juz zciągac programu ze strony ecmspy i z xoptinside. Nie wiem dlaczego tak sie stalo ale to juz koniec. Szkoda wielka, wlasciwie tylko my uzytkownicy buella mielismy tak zajefajny program diagnostyczno modyfikacyjny. mnie sie cos wydaje ze h-d im srobke przykrecil albo co, bo nawet starych programow nie mozna pobrac..... :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...