Skocz do zawartości

Czym najlepiej zmyc farbę?


kostek2341
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

chcialbym wiedziec jakie sposoby na usuwanie starych farb ,lakierow , podkladow maja forumowicze.

chodzi mi o czesci aluminiowe, duraluminium i inne stopy.

jak wiadomo farba/lakier na elementach z takich materialow bardzo dobrze sie trzyma nawet po uplywie kilkunastu lat, czesto wystepuja jakies zarysowania odpryski itp i postanawiamy doprowadzic czesc karoserii motocykla do porzadku , ale co zrobic gdy odlew z ktorego wykonany jest tylni wahacz posiada rozne wzmocnienia, przegrody i zakamarki, i kazdy sposob pozbycia sie starego lakieru okazuje sie bezskuteczny?

raczej drapanie gwozdziami, przypalanie itd odpada, jakie macie swoje sposoby? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano fajne sposoby mamy. :icon_mrgreen:

 

 

Piaskowanie, szkiełkowanie, sodowanie... zależy jaki materiał. Łatwe powierzchnie traktujemy Scansol`em lub podobnym ustrojstwem. Natomiast dużych, płaskich powierzchni nie należy piaskować bo będzie wielki problem. Ale to bardziej dotyczy renowacji samochodów, nie motocykli.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soda z marketu i pistolet do piaskowania , ładnie zbiera później tylko w koło jest biało gdzie się czyściło :D

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrożnie bo woda sodowa uderza do głowy.

 

tylko w koło jest biało gdzie się czyściło :D

 

Lepiej biało niż brązowo. :icon_mrgreen:

 

Tyle śniegu spadło że i tak wszędzie jest biało....

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką puszkę loctita w szpreju do usuwania starych uszczelek - żaden lakier się temu nie oprze.

jest bardzo dużo takich specyfików. Zainwestuj pół godziny w google i znajdziesz tabuny takiej chemii.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier najlepiej ściąga "ogień" kiedyś miałem do pomalowania stopki centralne to wrzuciłem je do ognia, obdrapałem, odtłuściłem i pomalowałem i była LALA

I przy okazji zmienia właściwości mechaniczne elementu. To akurat nie jest najlepszy pomysł. Podpowiem jeszcze jedno - spalania to inaczej proces gwałtownego utleniania. Weź 2 gwoździe. jednego wrzuć do ognia drugiego nie. I zobacz który szybciej zardzewieje.

 

Nie polecam.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji zmienia właściwości mechaniczne elementu. To akurat nie jest najlepszy pomysł. Podpowiem jeszcze jedno - spalania to inaczej proces gwałtownego utleniania. Weź 2 gwoździe. jednego wrzuć do ognia drugiego nie. I zobacz który szybciej zardzewieje.

 

Nie polecam.

 

no jeśli chodzi o zasyfiałe stopki centr. to ogień raczej jest najlepszym rozwiązaniem, a jeśli chodzi o rdzę to potraktowałem to podkładem antykorozyjnym i naprawde nie widziałem żadnych uchbień.

Ale do bardziej delikatnych elementów stalowych to też raczej nie polecam ale do czegoś typu zasyfiałe stopki to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli chodzi o zasyfiałe stopki centr. to ogień raczej jest najlepszym rozwiązaniem, a jeśli chodzi o rdzę to potraktowałem to podkładem antykorozyjnym i naprawde nie widziałem żadnych uchbień.

Ale do bardziej delikatnych elementów stalowych to też raczej nie polecam ale do czegoś typu zasyfiałe stopki to jak najbardziej

Ja tam za biedny jestem żeby kupować tanio. Takie coś powinno się zanieść do malarni proszkowej, u mnie za taki element, z piaskowaniem, by wzięli z 50-60 zł. Lepiej niż proszkiem się nie da. Również zrobione z podkładem ;)

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakis pomysl co do zcierania/zmywania/zdrapywania lakieru z np duraluminiowego tylniego wachacza? wiadomo ze ogniem sie na to nie podziala, zmywacze odpadaja, szpachelka chyba tez ze szczotka druciana, wiec jak sie pozbyc starego zasyfialego lakieru zanim sie polozy nowy? lub przed polerowaniem takiej powierchni gdyz doszlismy do wniosku ze lepiej wypolerowane niz pomalowane, tu chodzi mi tez i o felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie jakis pomysl co do zcierania/zmywania/zdrapywania lakieru z np duraluminiowego tylniego wachacza? wiadomo ze ogniem sie na to nie podziala, zmywacze odpadaja, szpachelka chyba tez ze szczotka druciana, wiec jak sie pozbyc starego zasyfialego lakieru zanim sie polozy nowy? lub przed polerowaniem takiej powierchni gdyz doszlismy do wniosku ze lepiej wypolerowane niz pomalowane, tu chodzi mi tez i o felgi

 

ja użył bym szczotki drucianej na wiertarkę(bardzo delikatnej, drobnej) bo inaczej będzie lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...