Skocz do zawartości

olej w cbr1000rr


voy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jak to jest z olejem do cbr1000rr? Logicznie rozumując powinien być zalany syntetyk, ale w serwisówce jest napisane, że ma być 10w40. Syntetyki to zazwyczaj 10w50, ale na fakturze z pierwszego przeglądu po 1000 km. mam napisane, że został zalany castrol power gps 10w40, czyli półsyntetyk.

Pozdrawiam

voy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak to jest z olejem do cbr1000rr? Logicznie rozumując powinien być zalany syntetyk, ale w serwisówce jest napisane, że ma być 10w40. Syntetyki to zazwyczaj 10w50, ale na fakturze z pierwszego przeglądu po 1000 km. mam napisane, że został zalany castrol power gps 10w40, czyli półsyntetyk.

Pozdrawiam

voy

 

to ze olej ma parametr 10w40 i jest syntetyczny -sie nie wyklucza. ja na przegladach w HP mialem zalewany shell advance ultra wlasnie 10w40 i jest on syntetyczny

 

http://www.motox.com.pl/sklep/product_info...facturers_id=43

 

poza shell-em masz tez motula 300V - tez syntetyk 10w40

 

PS: podaj w profilu swoj prawdziwy wiek i model motocykla :clap:

 

pozdrawiam.lenar

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak to jest z olejem do cbr1000rr? Logicznie rozumując powinien być zalany syntetyk, ale w serwisówce jest napisane, że ma być 10w40. Syntetyki to zazwyczaj 10w50, ale na fakturze z pierwszego przeglądu po 1000 km. mam napisane, że został zalany castrol power gps 10w40, czyli półsyntetyk.

Pozdrawiam

voy

 

Logicznie rozumując to mając 13 lat powinieneś się bawić klockami LEGO lub lalkami Barbie.

Zmień swoje dane w opisie, podaj miejscowość i naucz się korzystać z wyszukiwarki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego było w profilu 13 lat, data urodzenia była wpisana poprawnie, nieważne.

Wyszukiwarka nie odpowiedziała na moje pytanie, dlatego je zadałem, chociaż wątków o olejach jest sporo. Wiem, że Shell robi syntetyk 10w40, ale tak jak napisałem w serwisówce jest wyraźnie: API: SG or higher, JASO T 903standart: MA, Viscosity SAE 10W40. Podczas pierwszego przeglądu był zalany Castrol Power GPS 10w40, a to jest półsyntetyk. Stąd moje pytanie.

Czy jak był zalany taki olej to mam go znowu zalać, czy zmienić na syntetyk?np. na Castrol Power 1 Racing 10W50? Moto ma 6 tyś. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz zrobić, to zarezerwowac sobie wolny wieczór z kompem, wpisać w szukajkę "olej" a potem spędzić całą noc czytając posty. Chyba że dojdziesz do wniosków wcześniej.

Napisano o tym setki postów. Nie zadawałbyś powyższych pytań, gdybyś najpier poczytał. Więc spróbuj poczytać, a potem wróc i pisz co się dowiedzałeś.

 

I nie znajdziesz postów "olej do cbr1000rr". to motocykl jak setki innych i leje się do niego olej jak do innych motocykli.

 

Miłej lektury życzę! :crossy:

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chociaż już zrobiłem to co powiedziałeś i tak jak napisałeś postów na ten temat jest mnóstwo, wiele sprzecznych ze sobą. Ale rozumiem sugestię i dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez voy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz zrobić, to zarezerwowac sobie wolny wieczór z kompem, wpisać w szukajkę "olej" a potem spędzić całą noc czytając posty. Chyba że dojdziesz do wniosków wcześniej.

Napisano o tym setki postów. Nie zadawałbyś powyższych pytań, gdybyś najpier poczytał. Więc spróbuj poczytać, a potem wróc i pisz co się dowiedzałeś.

 

I nie znajdziesz postów "olej do cbr1000rr". to motocykl jak setki innych i leje się do niego olej jak do innych motocykli.

 

Miłej lektury życzę! :biggrin:

 

komus chyba w glowie sie poprzewracalo...

latwiej chyba odpowiedziec na pytanie niz pisac takie smety...

z calym szacunkiem ale dla mnie to pajacowanie...

a noc to chyba lepiej z zona spedzic nic przed jakis pierdolnietym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoal, szkoda że twoja umiejętność rozumienia idzie w parze z umiejętnością pisania - i rzucania mięsem.

 

Chodzi o to , że w temcie olejowym jest tyle opinii co i ludzi. Stąd zamiast sugerować się jakąś przypadkową wypowiedzią, lepiej jest się poedukować i samemu uznac co jest dobre a co złe.

 

Może jestem jakiś dziwny, ale zanim się o coś z mechaniki zapytam, to najpierw szukam. I to nie tylko na tym, jak to określasz, "pierdolniętym" forum (to może się tu nie loguj, skoro ono takie jest?). I kończy się to tak, że nie muszę się pytać.

 

No, ale to ja.

 

Aha - no to czekam na jedyna słuszną odpowiedź od ciebie nt. "jaki jest właściwy olej do CBR100RR" i oczekuję że będziesz miał mertoryczne arumenty żeby tą rekomendację poprzeć. Czekam.. :biggrin:

 

Voy - pisałem ciutkę z przekąsem, bo na jakimkolwiek forum motocyklowym byś nie był, kwestia która zbiera najwięcej postów to "jaki olej zalać". Ja poczytałem, podjąłem decyzję i leję pewien olej, który mi służy a innych dziwi. Ale mam poczucie że sam podjąłem decyzję.

 

W dalszym ciągu życzę ci żebyś wybrał dobry dla siebie olej. Poważnie. Bo to proste nie jest.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawidlowej odpowiedzi odnosnie oleju- nie wypowiadam sie... bo nie wiem...

 

Pierdolniete forum tworza tacy ludzie jak Ty, ktorzy nie odpowiadaja na pytania, a 'z przekąsem' udzielaja dziwnych porad odnosnie wyszukiwarki i spedzenia calej nocy na czytaniu postow...

 

Ten temat mnie zainteresowal bo Piotr Dudek sie wypowiedzial... i chcialem poznac jego opinie... i przez przypadek przeczytalem Twoje zlote mysli...

Edytowane przez skoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierdolniete forum tworza tacy ludzie jak Ty, ktorzy nie odpowiadaja na pytania, a 'z przekąsem' udzielaja dziwnych porad odnosnie wyszukiwarki i spedzenia calej nocy na czytaniu postow...

 

 

a moim zdaniem to tacy ludzie jak zakładający ten temat robią najwięcej złego bo na forum powstaje totalny śmietnik. Dziesiątki tematów o tym samy , z tymi samymi wnioskami. Forum to forum, a kącik porad przyjaciółki... A jaki olej do tego, a jaki do tego... jeszcze troche to, będą tematy jaki olej do czerwonej Hondy, a jaki do czarnego Suzuki.

 

Proponuję oczyszczalnie

 

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawidlowej odpowiedzi odnosnie oleju- nie wypowiadam sie... bo nie wiem...

Czyli tak sobie tylko czaskasz dziobem dla rozrywki. No pięęęęknie!

Ten temat mnie zainteresowal bo Piotr Dudek sie wypowiedzial... i chcialem poznac jego opinie... i przez przypadek przeczytalem Twoje zlote mysli...

Aha, to wypowiedź Piotra się do "złotych myśli" nie zalicza? No ja myślałem że mój post ciutkę więcej wnosi...

 

Proponuję oczyszczalnie

Słusznie. :D ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...