Skocz do zawartości

Dokuczliwe wibracje silnika


mati27d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem , jak wiadomo rzędówki mają to do siebie że troche wibrują w pewnym zakresie obotów , ale moja kawa po przekroczeniu 6000 obr zaczyna grać każdym elementem plastikowym i nie tylko , próbowałem dokładnie wszystko poskręcać troche pomogło ale po czasie wszystko wróciło do stanu wcześniejszego , i teraz mam takie pytanie czy jest jakiś sposób żeby to chociaż troche zniwelować te drgania , albo ktoś ma jakiś patent na te plastiki? motocykl to kawa z750s z 2005 roku po przebiegu 10tkm

Słyszałem że podobno regulacja zaworów troche zniweluje te drgania , ale ile w tym prawdy , kontrole zaworów mam dopiero przy 24tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że wibracji silnika nie da sie zlikwidować co najwyżej zmniejszyć jeżeli jest taki sposób , co do podkładek filcowych brzydko by to wyglądało ze wzgledu na doleganie plastków do siebie , są ciasno spasowane

Edytowane przez mati27d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem , jak wiadomo rzędówki mają to do siebie że troche wibrują w pewnym zakresie obotów , ale moja kawa po przekroczeniu 6000 obr zaczyna grać każdym elementem plastikowym i nie tylko , próbowałem dokładnie wszystko poskręcać troche pomogło ale po czasie wszystko wróciło do stanu wcześniejszego , i teraz mam takie pytanie czy jest jakiś sposób żeby to chociaż troche zniwelować te drgania , albo ktoś ma jakiś patent na te plastiki? motocykl to kawa z750s z 2005 roku po przebiegu 10tkm

Słyszałem że podobno regulacja zaworów troche zniweluje te drgania , ale ile w tym prawdy , kontrole zaworów mam dopiero przy 24tkm

 

A kto Ci powiedział że 4cylindrowy silnik ma dokuczliwe wibracje ?

Co to za parch ?

Musiał mocną glebę zaliczyć.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zetach to normalne, szczegolnie stare modele maja to do siebie ze czuc mocno drgania, wlasnie tak jak piszesz od 6 tys zaczyna sie czuc motocykl pod tylkiem :biggrin: w nowszym modelu to zostalo troche zniwelowane aczkolwiek mi to nie przeszkadza, wczeszniej latalem V-ka moze dlatego tez nie robi to na mnie wrazenia....tak czy inaczej nie przejmuj sie tylko dokrecaj dobrze srubki i lataj;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt gleby nie miał a o wibracjach kiedyś tam czytałem na forum że rzędówki maja taka przypadłośc może trafniejsze bedzie nazwanie tego mrowieniem niosącym sie po całym motocyklu i wprawianiem w wibracje elementów przedniej owiewki

 

Złoty a u ciebie też coś brzęczy? bo mnie to strasznie irytuje takie brzęczenie a jest ono wyczuwalne miedzy 6000 a 8000 obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...