Skocz do zawartości

przewody hamulcowe w oplocie


popek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam...mam drobny problem... na targach motoryzacyjnych silesia-expo zakupilem przewody hamulcowe w oplocie HEL dedykowane do fazera.... caly szczesliwy wrocilem do domu i kiedy znalazlem chwilke czasu kilka dni pozniej zabralem sie za wymiane i zauwazylem ze w moim fazerze sa 3 przewody (jeden od zbiornika, ktory pozniej rozdziela trojnika na dwa przewody, kazdy osobno do zacisku), a ja zakupilem 2. Kiedy wnikelm w szczegoly okazalo sie ze zakuione przewody dedykowane sa do fazera w wersji F (bez owiewki) a ja mam S (z owiewka) i sa 3 przew. napisalem do HELa jaka jest mozliwosc wymiany na odpowiedni model i w odpowiedzi dostalem takie cos.

 

Witam,

Jest mozliwosc wymiany przewodow, z tym ze nie wiem czy jest taka koniecznosc. Dwa dlugie przewody stosuje sie zamiennie z trzema przewodami i trojnikiem. Powinny one pasowac bez najmniejszego problemu. Wydajnosc ukladu z dwoma przewodami nie rozni sie od wydajnosci ukladu z trzema przewodami i trojnikiem. Jezeli mimo wszystko decydujesz sie na wymiane to prosze o kontakt telefoniczny 606454479.

Pozdrawiam,

Kuba Wrutniak

 

Dlugosc przewodow pasuje bez najmniejszego problemu wiec prosze teraz o rade.... wymieniac przewody co wiaze sie z doplata (co 3 przewody to nie dwa :crossy: ) czy jak sugeruja zamontowac te co mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To jest całkowicie normalne i zalecane. Oryginalne gumowe układy hamulcowe bardzo często mają pojedyncze wyjście z pompy hamulcowej, które dopiero potem, poprzez rozgałęzienie, przychodzi w dwa odrębne przewody na poszczególne zaciski.

Dziś czegoś takiego się nie praktykuje. Dzięki dogęciu pod odpowiedniemm kątem końcówek, z pompy hamulcowej wyprowadza się dwa przewody biegnące każdy bezpośrednio do swojego zacisku.

Dedykowane zestawy polegają na tym, że otrzymuje się przewód o odpowiedniej długości, a także końcówki zagięte pod odpowiednim kątem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z innej beczki mam takiego samego Fazera .

I cóż w tym dziwnego?

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...