Skocz do zawartości

Jak dziękować za uprzejmość na drodze???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Hunter :flesje:

 

Jutro podeślę.

 

PS. My cały czas czekamy na Twój powrót :wink:

 

Będzie, będzie. Szykuje się wielkie, wredne zło w białej perle, z dwiema soczewkami w biksenonie z przodu w małej wściekłej masce i z pługiem pod silnikiem. Naklejki zostaną z roku 2003, czarno-czerwone, ogon stockowy z zakrytym siedzeniem pasażera tak jak pierwotnie i wypełnieniem z dołu, lampa tył - Led, jak mnie poniesie fantazja, bo kasy na pewno starczy to dodamy jeszcze malowanie ramy, kół i silnika w czarną perłę - taką matową. Finał oznajmi szczekanie Yoshki w triowalu, ale to na wiosne. Taka jest koncepcja :icon_mrgreen:

Co nagle to po diable, jeszcze boli noga po wiosennym locie!? (toż to 3 miesiące!!!) i dopiero niedawno zajrzałem pod plandekę, trzeba było jednak trochę czasu na analizę, zdystansowanie się do tematu, rozważania, ochłonięcie i kurację alkoholową :flesje: :icon_mrgreen: Nie ma czasu, pieniędzy i miejsca na amatorkę, musi być przezaje@iście.

 

P.S. Teraz jestem trochę, a nawet bardzo zapracowany, pochłania mnie do reszty nowa robota, ale nadrobię. Obiecuję.

Własnie kończę Wermuta za Wasze zdrowie, całuję Was wszystkich =* pozdro, lewa w górze i uważajcie na siebie bardzo, bardzo, bardzo!!!!! :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zwykle podnoszę prawą rękę, z tego co zauważyłem puszkarze dobrze na to reagują - np. pojedynczym mignięciem światłami.

 

jak podnosisz reke to proponuje lewa prawa moze byc potrzebna do hamowania. A mysle ze jak masz awaryjne to najlepiej nimi mignac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego, że prawą? Ja w korku jak mi gość zjedzie, a i tak zaraz muszę wytracać prędkość, bo przede mną już następny puszkarz to mu prawą pokazuję :lalag: przy większych prędkościach używam awaryjnych lub ewentualnie lewej ręki. BTW co za głupi temat:) Każdy dziękuje jak umie i tyle :P

Edytowane przez Manitou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAWĄ?! :icon_eek:

 

Owszem, prawą, ale robię to tylko wtedy kiedy jestem całkowicie pewny że mogę ją zabrać z kiery. Poza tym w korku swobodnie hamuje nożnym na małych prędkościach, jeśli już komuś by strzeliło do głowy zajeżdżać mi drogę.

Osobiście uważam - bo czasem też jeżdzę autem - że podziękowanie lewą ręką może być interpretowane jako pozdrowienie dla kogoś jadącego z naprzeciwka, zatem nie spełni swojej roli jako podziękowania za ustąpienie drogi.

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, prawą, ale robię to tylko wtedy kiedy jestem całkowicie pewny że mogę ją zabrać z kiery. Poza tym w korku swobodnie hamuje nożnym na małych prędkościach, jeśli już komuś by strzeliło do głowy zajeżdżać mi drogę.

Osobiście uważam - bo czasem też jeżdzę autem - że podziękowanie lewą ręką może być interpretowane jako pozdrowienie dla kogoś jadącego z naprzeciwka, zatem nie spełni swojej roli jako podziękowania za ustąpienie drogi.

 

A jeśli nie ma możliwości podniesienia prawej ręki ? Czyli z reguły 80% jazdy to co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie ma możliwości podniesienia prawej ręki ? Czyli z reguły 80% jazdy to co wtedy ?

Wtedy masz jeszcze lewą a jak obie zajęte to można jeszcze lekko odwrócić głowę w bok i kiwnąć. Jak człowiek średnokumaty to spokojnie zrozumie.

Dziękowanie nogami komuś innemu niż motocykliście jest raczej mało zrozumiałe i może być odebrane zupełnie odwrotnie.

Ręce albo głowa a jak się nie da w danej sytuacji to za wszelką cenę się nie dziękuje bo bezpieczeństwo najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie ma możliwości podniesienia prawej ręki ? Czyli z reguły 80% jazdy to co wtedy ?

 

O ile nie jade ponad 200 to zawsze podnoszę :P A tak serio to po mieście i w korku to te twoje 80 % spada do 10 % i wtedy po prostu kiwam głową...

 

Pozdro

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę dziękować migaczami, lewy-prawy, bo niemal każdy kierowca na drodze rozumie tą wiadomość przesyłaną przez posiadaczy jednośladów i nie tylko. Kiedyś jak jechałem z ojcem autem i ustąpiliśmy panu w tyrystyku miejsca, to po wyprzedzeniu nas podniósł lewą rękę - płaska dłoń. Też można ;) A w korku to - jak napisał wyżej Hero, kiwnąć głową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...