Skocz do zawartości

Jak dziękować za uprzejmość na drodze???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Chyba za bardzo jestem do przodu?

Po prostu w szkole jazdy nauczyli cię .... po francusku :icon_mrgreen: .

pzdr

PS. czytałem, że w niemczurni odchylają lewe kolano jako pozdrowienie przy mijaniu.

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam, może coś z francuską miłością masz dużo wspólnego skoro tak łapiesz te francuskie zwyczaje :smile:

 

ale o tym kolanie to pierwsze słysze.

 

Kuzyn bedzie u mnie w sobote (29.03) to wypytam Go "jak machac konczynami". Pewnie z czasem sie to rozpowszechni. Pozdro :bigrazz: :icon_mrgreen:

 

 

 

 

PS. czytałem, że w niemczurni odchylają lewe kolano jako pozdrowienie przy mijaniu.

 

W niemczurni przy mijaniu-tak jak wszedzie- lewa reka, a przy wyprzedzaniu- :biggrin: jezeli auto cie przepusci-to prawe kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam stosuję, jeśli jadę "normalnie" ręka do góry lub w dół, czasami kierunki a co do puszek albo podniesiona dłoń albo fuck - tylko to zrozumieją...

 

Lub ta druga opcja, żadnych podziękowań bo jest za szybko... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w szkole jazdy nauczyli cię .... po francusku :icon_mrgreen: .

pzdr

PS. czytałem, że w niemczurni odchylają lewe kolano jako pozdrowienie przy mijaniu.

Widocznie mam prawdziwych facetów w tej szkole!!!!! :biggrin:

ps. od kiedy masz vulkana?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nic złego mi nie zrobił, wiele wybacza a więc chyba lubi :clap: .

pzdr

Tego czy mnie będzie wybaczał -najbardziej się boję :(

Więc na razie go oswajam.. i patrze mu w oczy ..mam nadzieję ,że nigdy mnie nie zrzuci :(

pzdr :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam o odgiętym kolanie , rozdawanie ukłonów to chyba nie bardzo...

 

gdy puszcza mnie ktos jadacy z naprzeciwka gdy skrecam w lewo to kiwam glowa bo rece sa mi wtedy niezbednie potrzebne na kierownicy

 

gdy ktos zrobi mi marginesik zebym przejechal to albo raczka albo kierunki w zaleznosci od predkosci :wink:

 

o kolanie dowiedzialem sie dzisiaj z tego posta wiec nie sadze zeby duzo osob odebralo to jako podziekowanie...

Edytowane przez zielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy puszcza mnie ktos jadacy z naprzeciwka gdy skrecam w lewo to kiwam glowa bo rece sa mi wtedy niezbednie potrzebne na kierownicy

 

gdy ktos zrobi mi marginesik zebym przejechal to albo raczka albo kierunki w zaleznosci od predkosci :wink:

 

o kolanie dowiedzialem sie dzisiaj z tego posta wiec nie sadze zeby duzo osob odebralo to jako podziekowanie...

To prawda-tylko we Francji widzialem pozdrawianie kolanem. Zreszta podnoszenie reki w gescie pozdrowienia popularne jest tylko w Polsce, inni wola kiwnac glowa-co jest duzo bezpieczniejsze, szczegolnie przy wiekszych predkosciach...

Co do uprzejmosci-glownie kierunki, awaryjne, czasem reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jestem zasciankowy, ale to kolano mnie tez nie przekonuje. Jak tylko moge sobie pozwolic na puszczenie kierownicy to lewa reka w gore, jak nie to ewentualnie energiczniejsze machniecie kaskiem, ale nie wiem czy to jest zauwazane. Przy mniejszych predkosciach ( wolniutenkie przepychanie w ciasnm korku ) albo przy dziekowaniu/pozdrawianiu kogos z naprzeciwka, to tylko unosze palce znad klamek nie ruszajac samej dloni z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...