Skocz do zawartości

MOTO ZAKUPY W USA


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Apropos zakupów ubrań na moto w USA chciałem się zapytać Was, odnoście tej całej procedury. Mam rodzinę i znajomych w USA, więc mogłoby pójść lekko, chodzi mi o to żeby sobie założyć konto w takim sklepie On-Line w USA naprzykład w TYM zamówić ubrania podac adres itp kogoś w USA żeby to poszło do niego, a on po odebraniu paczki wysłał to dopiero do mnie do PL.

Co potrzebuje oprócz wiadomego adresu kogoś z USA, czy nr karty kredytowej te piny i to wszystko też jest niezbędne.

Nie da się tak żeby zapłacić tak jak w PL gotówką przy odbiorze.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a warto czaić sie na te zakupy bo interesują mnie ochraniacze kolan i buzzer jak to cenowo wypada ?

 

 

Zadaj sobie trochę trudu i poszukaj na necie, ikt za Ciebie tego nie zrobi.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

Pewnie offtop i wyszukiwarka, ale jak się sprawa ma ze sprowadzeniem auta? Powiedzmy, ze chce kupić auto za 10k$, to co dalej z wysłaniem za ocean, cłami i innymi podatkami? Pytam, bo są dwie teorie na ten temat, jedna mówi, że trzeba dopłacić ponad 100% ceny zakupu, druga, że nie, że jest to opłacalne (kiedyś słyszałem o 2 letnim subaru impreza w najbardziej dopasionej wersji za 75kzł ze stanów, samochód podstawiali pod dom).

 

No i jeszcze jedno, jak to w końcu jest z tym cłem? Podobno na elektronikę cło jest bardzo wysokie, i kupowanie czegoś przez ebay nie jest takie wcale opłacalne.

 

Przepraszam za zieloność i liczę na rozwianie moich wątpliwości:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj co Cie interesuje z elektroniki to podam ci należnosci celne.

 

Co da samochodów to jak podstawiali pod dom to rozumiem iz był Full service, no to chyba należało by sie spytać tych co taki serwis oferują, z ogłoszenia nikt nie da auta nez zpłaty za niego.

 

Chcesz wyliczeń należności to napisz co za auto, kraj wysyłki i pochodzenia, wartość , koszt transportu, jaki silnik b/d? ,rok, pojemnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

Powiedzmy, że chce kupić iphona ze stanów, koszt około 500$.

 

Auto to dajmy na to chrysler intrepid, silnik 3.5, koszt 5k$, pochodzenie USA, przywieziony ma być do Polski.

Kosztów transportu nie znam, właśnie o to miałem się Was pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centymetr_sześcienny

Do tego dodać 2000zł sprowadzenia? Jakby jeszcze dodać wymianę świateł na europejskie, ubezpieczenie, rejestrację to wychodzi całkiem ładna sumka. Ale to i tak niewiele jak na kilkuletni wóz o takiej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za kontener jest zależna od wielkości kontenera z tego co mi znajomy w USA mówił za kontener zapłaci 800$ (wejdzie do niego Subary impreza, jest na kupnie właśnie, oraz idzie jeszcze upchnąć jakieś moto zapakowane w kartony).

Cena 800$ jest jeszcze umiarkowaną ceną.

Jest też opcja naprzykład przez Polamer, że jak ktoś sobie życzy to podstawią kontener pod dom w USA, dowiazą do portu.

A w PL w porcie rozładują i też dowiazą do celu wszędzie w PL.

Ale takiej opcji się nie opyla bo to kosztuję trochę.

Lepiej we własnym zakresie podowozić wszystko do i z portu.

A tak nawiasem mówiąc niech ktoś napisze o zakupach w USA przez sklep On-Line tych ubrań na moto ( co i jak) :icon_exclaim:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...