Skocz do zawartości

MOTO ZAKUPY W USA


Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie, pelny numer konta bankowego to 26 cyfr, ale numer rachunku w konkretnym banku okresla 10 ostatnich cyfr... i podobnie jest w usa, powtorze, ze robiac przelewy do siostry podaje tylko SWIFT i 10 ostatnich cyfr i kasa leci...

 

W IBANie 2 ostatnie cyfry to suma kontrolna. Dzięki temu jak zrobisz błąd w numerze konta to bank go odrzuci jako niepoprawny numer konta odbiorcy. Do poprawnego wysłania przelewu międzynarodowego nie trzeba podawać nr rachunku w formie IBANowej, wystarczy BIC (SWIFT) banku i numer rachunku (a to jest różnie w różnych krajach). To tak dla usciślenia.

 

Czasem zlecam ściąganie jakiś gratów do auta i ostatnio do mnie doszły słuchy, że służby celne coraz dokładniej sprawdzają paczki (dotychczas b wyrywkowo). Widać to już po tym jak często "ściągacze" są wzywani na cło. Kiedyś na cle lądowała co 20-30 paczka, teraz co 8-10 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do przesyłek : z USA do Polski bedzie szła UPSem 3-5 dni, ale z warszawy np do mnie bedzie szła 14 dni... ot tak jak u nas papiery w Urzedach muszą leżakować tak samo i paczki na poczcie.

 

Jeśli sprowadzisz crossa i nie chcesz go rejestrować to ściągasz go na części, jeśli byś miał znajomego co wysyła co jakiś czas coś kontenerem to niech ci wyśle widełki i silnik, a 2 ci wyśle rame :biggrin:

 

A jak z cłem itd to niestety nie pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie : Nie wie ktoś z was może ile by mnie kosztowało sprowadzenie motocykla z USA ?? Jakie to będą koszty ??

 

Troche duże są stany więc kwota frachtu od 500 do 10000 USD

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te 2 odpowiedzi ale nie interesuje mnie rozkręcanie i kombinowanie z moto .

JA chce sprowadzić hard enduro - 450 np wr , crf itp ....

 

Jak myślicie , jeżeli dogadał bym sie telefonicznie z kolesiam z USA to jakby on mi go wysłał to ze wszystkimi kosztami ile bym musiał zapłacić ??

 

W 2 / 3 tys. zł bym sie zmieścił ??

 

I sorry ale wypowiedzi powyższego kolegi nie rozumiem :

 

''Troche duże są stany więc kwota frachtu od 500 do 10000 USD''

 

,, 500 do 10000 USD '' CO to jest USD ???

 

Pozdro i proszę o jak najbardziej konkretne odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

 

 

Kosa jakoś szukałem a jak już napisałem na forum to jednak znajdują sie mili ludzie ktoży konkretnie mi odpowiedzą na pytanie a nie marudzą o jakiejś wyszukiwarce - jeżeli jest ktoś obeznany w temacie to szybko może mi pomóc , nie ?? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USD - United States Dollars, w przeciwienstwie do CD - Canadian Dollars czy AD - Australian Dollars :)

 

Mam pytanie, przyszedl do mnie polecony z urzedu celnego, mam zlozyc podanie o rozpoczecie procedury celnej (i na to czekalem 15 dni, zalamka) i chca, zebym dostarczyl fakture albo wydruk z kompa wraz z tlumaczeniem. Powaznie mam to jakos przetlumaczyc, czy starczy ze wydrukuje fakture i napisze na kopii dlugopisem tlumaczenie przy kazdym wyrazie, ktorych jest na tej fakturze nie za duzo? A moze zamiast drukowac fakture, ktora dostalem na maila w pdfie, po prostu zaniose wydruk z konta, tam jest ile poszlo z karty kredytowej i gdzie. Ktos sie orientuje co zrobic, zeby 2 razy nie jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczysz dokładnie jak napisałeś, na kopii czego kolwiek co im dasz. Tłumaczysz tylko nazwe towaru i wsio, jak beda cos jeszcze chcieli to zrobisz to przy okienku.

 

HondaCR fracht ze stanów tak jak naapisałem, poprostu zależy skąd, najbardziej opłaca sie z zachodniego wybrzeża bo odpada ci transport ladowy do portu. Licz 800 USD jako fracht morski, jak bedzie mniej to bonusa bedziesz miał.

 

Pamiętaj o cle i vacie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to koledzy jest ?? bo zielony jestem w temacie sprowadzania moto z USA ... motorek jak przeleci przez ocean to węgruje wo Warszawy i ja mam przez całą polske go jechać odebrać ?? nie no sorry ale ja w okolicach Zakopanego mieszkam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...