Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi kaskami?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wcześniej o tym pisałem: nie koniecznie z tym malowaniem ale w podobnym niedbałym stylu.

http://www.powerbike.pl/upload/Image/towar...RAL/IC24-02.gif

 

Całkiem, całkiem. Gdzie mozna kupić te kaski i w jakiej cenie? Oczywiście bez tego malunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem. Gdzie mozna kupić te kaski i w jakiej cenie? Oczywiście bez tego malunku.

 

A tu n.p.

http://moto.allegro.pl/item360725772_india...najtaniej_.html

 

To są kaski Indian Coast, nie są drogie, ale zawsze z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Średnio trzy stówy za kask. Ten mój "najtańszy" kosztował prawie dwie stówy. Trochę się wkórzyłem bo bym dołożył stówkę i miałbym całkiem fajny i stylowy "beret"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja póki co jezdzę w czerwonym szczękowcu bmw i zdecydowanie nie polecam tej firmy:-) :)

 

a jakieś powody? pytam z ciekawości, kupować nie zamierzam - są to rzeczy drogie, ale jak dotychczas sądziłem dobrze dopracowane. zwłaszcza dziwi ta opinia w sytuacji, kiedy rzeczy sygnowane logo bmw wytarzają najbardziej uznani producenci...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś powody? pytam z ciekawości, kupować nie zamierzam - są to rzeczy drogie, ale jak dotychczas sądziłem dobrze dopracowane. zwłaszcza dziwi ta opinia w sytuacji, kiedy rzeczy sygnowane logo bmw wytarzają najbardziej uznani producenci...

jsz

 

 

Kas jest głośny ,w porównaniu nawet z cabergiem , dość cieżki , a po miesięcznym uzytkowaniu musiałam dokupić szybkę , ponieważ robiły się " burchlaki" i schdził systematycznie anty-fog.Nawet po wymianie szyby kask dalej paruje i stanowi po prostu " niebezpieczeństwo".Marka nie oznacza ,ze wszystkie oferowane przez nia "rzeczy " sa genialne. No, chyba,ze sie czepiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfardziele :clap: lataja w orzeszkach (ja tak sie lansuje latem po miescie :>), na dalej mam nolana n42, ma dluga szybe, moze jak zaczne jezdzic jeszcze dalej nabede cos kolejnego ?, na zarzuty wiochmenstwa nie zwracaj uwagi, w tej kwesti jak ktos tak mowi znaczy ze gupek :buttrock:

Witaj

Przeczytałem że śmigasz w Nolanie N42. Ja mam właśnie zamiar nabyć Nolana N42 E Classic.

Trochę ten kask kosztuje więc może wystawisz ocenę temu sprzętowi. Jak do tej pory używam Uwexa Jeta i niezbyt mi leży ten kask.

Przy 100km/h szybka zaczyna taniec godowy.W okularach pod tym moim kaskiem jest niemożliwie niewygodnie , dlatego chcę kupić tego Nolana bo ma ciemną szybkę w standardzie, no i możliwość zamontowania interkomu, gdyż jeżdżę z żonką i nie słyszymy się ( mi to nie przeszkadza ).

Z góry dzięki za niezależną opinięPozdr. Porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter, ja "latam" w Cabergu Downtown. Też noszę okulary i znam ból z doborem odpowiedniego kasku. Caberg mi podpasował pod wieloma względami:

 

1. przy 100-110 szyba jest stabilna, a hałas w normie, jak na kask otwarty,

2. dodatkowa szybka (ciemna), jest wewnątrz ale nie koliduje z oprawkami - co prawda na moto używam lekkich, bo z tymi na codzień jednak koliduje,

3. cena jest ok, jak ze tego typu kask,

4. też można zamontować elektronikę,

 

A Nolana nie znam z jazdy, tylko z przymiarki i coś mi nie pasowało. Ale kas jak partnerka - sprawa osobista :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter, ja "latam" w Cabergu Downtown. Też noszę okulary i znam ból z doborem odpowiedniego kasku. Caberg mi podpasował pod wieloma względami:

 

1. przy 100-110 szyba jest stabilna, a hałas w normie, jak na kask otwarty,

2. dodatkowa szybka (ciemna), jest wewnątrz ale nie koliduje z oprawkami - co prawda na moto używam lekkich, bo z tymi na codzień jednak koliduje,

3. cena jest ok, jak ze tego typu kask,

4. też można zamontować elektronikę,

 

A Nolana nie znam z jazdy, tylko z przymiarki i coś mi nie pasowało. Ale kas jak partnerka - sprawa osobista :biggrin:

Dzięki " orange rider" za poradę . Zastanawiałem się też nad Cabergiem , ale wizualnie spodobał mi się ten Nolan, zresztą dużo dobrego słyszałem o tej firmie.

Powiedzmy że Caberga trzymam w rezerwie.

Pozdr. Porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem że śmigasz w Nolanie N42. Ja mam właśnie zamiar nabyć Nolana N42 E Classic.

Trochę ten kask kosztuje więc może wystawisz ocenę temu sprzętowi.

z kasku jestem zadowolony, jest w miare cichy

ciemna blenda jest ok, w niesloneczny dzien mozna ja podniesc, jednak wtedy powstaje halas od zawirowan oplywajacego ja powietrza

szybka, daleko siegajaca do dolu to mniej wiatru na szyi, jednak w chlodniejsze dni jak sie wolniej jedzie czy zatrzymuje paruje wlasnie na dole, mogla by sie podnosic o jeden skok wiecej do gory, krawedz wypada na wysokosci oczu

cena, ja kupilem parokrotnie uzytego na alledrogo za 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Generalnie nie jest kicha jeździć na czopku w zamkniętym berecie. Pierwsze słyszę, szczerze mówiąc. To ja raczej mam wątpliwości czy kupując otwarty kask nie kupiłem zbyt "skuterowego". Masę ludzi jeździ na czopkach po mieście w zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kasku jestem zadowolony, jest w miare cichy

ciemna blenda jest ok, w niesloneczny dzien mozna ja podniesc, jednak wtedy powstaje halas od zawirowan oplywajacego ja powietrza

szybka, daleko siegajaca do dolu to mniej wiatru na szyi, jednak w chlodniejsze dni jak sie wolniej jedzie czy zatrzymuje paruje wlasnie na dole, mogla by sie podnosic o jeden skok wiecej do gory, krawedz wypada na wysokosci oczu

cena, ja kupilem parokrotnie uzytego na alledrogo za 300

Wielki dzięki Jurgen. Zawsze to jakiś krok do przodu. Ja muszę kupić dwa takie kaski i nie chcę używek, więc tak pytam i macam bo w sumie to muszę wywalić 1200zł , a już kupiłem Uvexy i nie jestem zadowolony.

Nie żeby były do kitu , ale spodziewałem się czegoś więcej i nieco się rozczarowałem.Bardzo dobre opinie czytałem o tym nowym Schubercie j1 , ale dwie sztuki rozdarłyby mi portfel. Może na drugi sezon one stanieją , a ja się podreperuję finansowo.

Jeszcze raz Dzięki. Pozdr.Porter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Schuberth jest rewelacyjny, cena adekwatna do produktu. Niestety nie sądzę, aby staniały w przyszłym roku. Może trzeba będzie się wybebeszyć na skorupę. Tylko pytanie na ile mniej komfortowy będzie od szczękowca? Żeby się nie okazało, że i tak na dłuższe trasy potrzebny będzie szczękowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu piszecie, jakie bezpieczeństwo? Na motocyklu nie ma bezpieczeństwa, wypasione kaski i kombinezony pomagają tylko przy niegroźnych wypadkach zmniejszając skutki. Ubranko zabezpiecza tylko przed otarciami a nie przed złamaniami, czy zmiażdzeniami. Kask jest najmocniejszą częścią stroju motocyklisty i chroni przed rozłupaniem czachy ale nie czujcie się w nim bezpiecznie, bo przy ślizgu po asfalcie pomaga i chroni przed otarciami , czy uderzeniami np w krawężnik to przy solidnym uderzeniu nawet jak kask wytrzyma to kręgi szyjne nie wytrzymają i guzik z tego, że miało się super bezpieczny kask.

Chyba tylko po to by w trumnie przypominać samego siebie.

Chcesz się czuć bezpiecznie to przestań jeżdzić na motocyklu a jak jeżdzisz to zapomnij o bezpieczeństwie!

Pewnie, że najlepiej mieć najlepsze ubranko i kask bo warto zadbać w jak największym stopniu o własne ciało ale zapomnijcie, że będziecie w tym bezpieczni i że zapewni wam to wyjście cało z opresji.

Największy wpływ na bezpieczeństwo na motocyklu ma:

1 - prędkość

2 - umiejętność przewidywania sytuacji

3 - szczęście

4 - umiejętności prowadzenia motocykla

5 - stan psychiczny kierowcy

6 - stan techniczny motocykla

7 - różne inne czynniki

8 - odpowiednie ubranie

9 - .......

 

A tutaj coś na potwierdzenie słów Lucy...

wykresiki

A tutaj z życia wzięte:

Kask wytrzymał - tylko co to dało?

Dla chętnych polecam strone klik

Mam nadzieje ze popuścicie troche manetki i bedziecie jeździć ostrożniej...zebysię zabic nie potrzeba motocykla... mozna spaść z krzeszła i sie zabic...

 

Nie wazne w co jestes ubrany(chociaz napewno pomaga) ale to co masz pod kaskiem!!!

 

Pozdrawiam, bezpiecznej drogi do domu... do rodzin, ktorym napewno na was zalezy(mysleliscie o tym?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...