Skocz do zawartości

Jak to jest z tymi kaskami?


Rekomendowane odpowiedzi

Też na dtym myślałem ale w sumie to nie wnikam czy wiocha czy nie. Na Harley`u jeżdzę w kasku sportowym, czarnym ale z niebiesko-srebrną grafiką czyli typowo sportowy bo to kask jeszcze z czasów jak smigałem plastikami 2 lata temu. Cichy, lekki, wygodny i bezpieczny. Ostatnio myślałem nad kupnem kasków otwartych albo szczękowców ale po rozmowach ze znajomymi bikerami w UK zrezygnowałem z nich. Powód - znajomy jedego z\ nich miał wypadek w otwartym kasku, gdy przyjechała policja na miejsce to nawet nie próbowali go ratować bo po twarzy wyglądał jakby już nie żył, jednym słowem - kotlem mielony z twarzy. Dopiero załoga karetki stwierdziła ze koles zyje i go uratowali. 27 złamań szczęki, odbudowa twarzy, kilka operacji plastycznych.....

 

jendak dalej bede jeździł w sportowym kasku.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa grosze.

Mam otwartego Nolana z wywaloną szybą do jazd do miasta i z powrotem. W trasę ubieram Shoei z grafiką ze smokiem na czarnym macie. Shoei cichy, kiepsko widać za to bezpieczny, w Nolanie parę razy zaliczyłem gwałtowne hamowanie bo wpadła mi mrówka do ucha (lub coś podobnego) bez okularów ani rusz, ale za to wiatr na twarzy.

Niestety jak w większości przypadków trzeba mieć jedno i drugie, a czasami trzecie.

A opinie, no cóż ja wychodzę z założenia że są jak krzywe lustra, tylko czasami mówią prawdę.

Edytowane przez Tatsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeżdżę w integralu..

 

Kiedyś jakiś gośc zwrócił mi uwagę jak śmigałem sobie WSK'ą że powinienem przecież jeździć w "orzechu" bo taki to tylko na 'ścigacze' jest... :icon_exclaim:

 

..ale myślę o otwartym w stylu lat '70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. W latach 70-tych to były kqaaski typu Bella z typową szybką z bardzo elastycznej pleksy która po zamiknieciu zapinało sie na zwykłe zatrzaski tak jak np. w kurtce :biggrin: no i ważyły 2kg albo lepiej. Ostatnio miałem takowy w rękach.

 

 

A ja i tak smigam w tym kasku o którym pisałem powyżej - w sportowym HJC czy jakis taki. Niezaleznie czy jade Harleyem czy SHL-ką po flaszkę do spożywczego. A orechy tez mam , tak tylko dla szpanu ze to do SHL-ek pasuje ale uwierają w głowę.

 

A dla typowego lansu zapodaję kask typu nocnik czy rasowy German z II WŚ tylko ze z tworzywa i chromowany. Bezpieczny nie jest ale lans 100%. :icon_razz:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Kupuję szczękowy. Wkońcu jazda ma sprawiać przyjemność. :icon_mrgreen:

 

szczękowy czy integral..? pierwsze słyszę, żeby ktoś nazywał kaski szczękowe cichymi :icon_mrgreen:

 

BTW rozwiązaniem łączącym oba są szczękowce (z podnoszoną szczęką) z możliwością demontażu tejże. np. sv55s airoha ma dostępny kit do zdjęcia szczęki (kask można wyjąć taniej na allegro, ale kit dość drogi, ca. 200zeta), natomiast justissimo gt caberga ma ten kit w zestawie (ale kask droższy, tysiaka trzeba dać). po zdjęciu szczęki wprawdzie widać, że coś jest nie do końca tak z wyglądem (sterczą po bokach twarzy metalowe zamki), ale można spokojnie po mieście dla lansu toczyć się w jecie, a na trasy zakładać szczękę i jest cicho, bezpiecznie, nie wieje jak w otwartym :crossy:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFAL !!!

Czy Ty wiecznie nawalony jestes ? :banghead:

Podnieś wreście tą główke z ziemi brachu :)

Widzę, że całą zimę tak leżysz ...pewnie z rozpaczy że sie sezon skonczył a do drugiego daleko . :banghead:

Ale teraz spójrz za okno ( jesli mozesz :smile: ) ....wiosna idzie .

Zapraszamy na szlak :crossy:

Jezyk... On tak ma od urodzenia :)

 

Ojciec mojego przyjaciela smiga na chopperze tylko w zamknietym kasku i jakos jeszcze nikt mu nie powiedzial ze to wiocha

na tym forum czesto przeczytasz, ze to wiocha... a ja mam to gdzies i jezdze w szczekowscu

Caberg Justissimo. Niestety jest dosc glosny dlatego na dalsze traski warto sie zaopatrzyc w stopery.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczękowców to interesują mnie tylko ROOF Boxer które mają szczęke otwieraną do tyłu całkiem a nie tylko do góry. Inne kaski maja szczene podnoszoną tylko do góry i wisi ona tak nad czołem co źle wpływa na mięsnie szyi i karku. W kaskach ROOF szczene mozna całkiem obrócic do tyłu/na tył kasku i wygląda to fajnie nawet a nie dałnowato jak inne kaski z dobudówką na czole.

 

http://cgi.ebay.co.uk/ROOF-NEW-BOXER-V-MOT...1QQcmdZViewItem

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu zakupiłem Caberga Rhyno (szczękowiec), w tym samym dniu sugerując się opinią innych stwierdziłem, że zamienie Rhyno na DownTown`a (otwarty) bo jednak wole nie wzbudzać kontrowersji :crossy: jeżdże na Drag Starze Custom z silnikiem 650 więc to bardziej skuter jest niż potężny Cruiser :bigrazz: ale do rzeczy... czekając na DownTown`a miałem możliwość pojeździć w Rhyno i musze stwierdzić jedno, zacząłem sie do niego przekonywać - nie wyglądałem wcale źle a jeździło mi się nadwyraz dobrze, było ciepło, nie wiało i siłą rzeczy czułem się bezpiecznie... i sam kask w sobie był fajny (okularki, otwierana szczęka, nowoczesny design). Przyszedł upragniony DownTown i przyszła pora na zaplanowaną zmiane... pierwsze wrażenie - jak głośno! jak wieje! jak zimno! :crossy: ale... są okularki, na szczęście :crossy: a i sam kask zgrabniejszy, pasuje bardziej do stylistyki motocykla. Teraz jeżdże w kominiarce a po Rhyno pozostaje wspomnienie. Polecam wszystkim którzy nie przejmują się wyglądem! bo to super sprawa jest... sam gdyby nie względy finansowe zostawiłbym oba kaski.

 

w Rhyno (nie posiadam zdjecia na moto ale było nienajgorzej)

 

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/stroj2.JPG

 

w DownTown`ie

 

http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/kask.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł upragniony DownTown i przyszła pora na zaplanowaną zmiane... pierwsze wrażenie - jak głośno!

 

A to ciekawe! Z moich kasków, taki francuski, otwarty "no name" jest najcichszy! Nie ma żadnych szczelin, gdzie wiatr mógłby sobie pogwizdać. Miałem po drodze 2 Cabergi: otwierany i otwarty, jeden HJC, teraz jeżdżę także w szczękowcu włoskim Y2K i w Momo Fighter - żaden staruszkowi kupionemu na targach Custom & Chopper Show 1996 w Padwie nie dorówna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfardziele :icon_mrgreen: lataja w orzeszkach (ja tak sie lansuje latem po miescie :>), na dalej mam nolana n42, ma dluga szybe, moze jak zaczne jezdzic jeszcze dalej nabede cos kolejnego ?, na zarzuty wiochmenstwa nie zwracaj uwagi, w tej kwesti jak ktos tak mowi znaczy ze gupek :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowa o kaskach to powiedzcie mi co myslicie o kasku -replice niemieckiego hełmu z goglami.Czy mozna w tym jezdzic i czy ludziom nie kojarzy się to jednoznacznie.Powiem szczerze ,ze mnie sie to podoba i nie jestem zadnym nazistą zwolennikiem hitlerowców czy tym podobnych a wręcz przeciwnie, uwazam się za patriotę.Proszę o opinie...

Edytowane przez chamsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...