Skocz do zawartości

Mapa poligonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie, czy istnieje coś takiego jak mapa poligonu.

Wiem że to nie jest legalne, ale może ktoś robi takie mapy.

Konkretnie chodzi mi o mape poligonu w Wesołej.

 

Tamtejszy poligon jest ogromny i ma dużo ciekawych miejsc (do jeźdzenia oczywiście :D )

Fajnie by było gdybym miał mape tego terenu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

O ile dobrze pamiętam, to mapy poligonów są dziś do oficjalnego kupienia, przynajmniej takie mapy w Sokole mamy (kurde, chyba oficjalnie kupione?).

Muszę spytać kolegę, który je kupije, gdzie je zdobyć.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam' date=' to mapy poligonów są dziś do oficjalnego kupienia, przynajmniej takie mapy w Sokole mamy (kurde, chyba oficjalnie kupione?).

Muszę spytać kolegę, który je kupije, gdzie je zdobyć.

pzdr[/quote']

 

dzieki dominik, moze on bedzie mial wlasnie ta, ktora nas interesuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A co powiecie na poligon in winter :?: :?: :?:

 

Spoko chopaki, jeździłem.

Czad nie z tej planety, a mówić ściślej - pełen hardkor.

Najważniejsze są zamarznięte czołgowiska (takie poprzeczne doły wypełnione wodą) - głębokie nawet na 1,20 metra, zwykle mają gdzieś z 50-60 cm wody. Jak jest mróz, to woda w nich jest zamarnięta i zwykle śmiga się po lodzie, ew. na mocniejszych sprzętach przeskakuje się je.

Ale jak lód puści, to... kurna zaczyna sie rosyjska ruletka - wjeżdżasz w koleinę, nie wiesz ile w niej wody, jak głęboka jest i jak gruby jest lód. Ubiegłej zimy załamał się pode mną lód kilkukrotnie. Wrażenie dziwne - nagle przód odpływa, widzisz nogi w wodzie, podpierasz się ręką, a pod tą załamuje się lód, po czym leżysz cały w lodowatej wodzie, przygnieciony motocyklem. Jest tak zimno, że tylko kumple mogą cie wyciągnąć z opresji. Potem jazda przestaje być przyjemnością...

W każdym razie na poligon zimą warto wziąć nieprzemakalny plecak a w nim zapasowy komplet bieliznym ciuchów i rękawic plus gotówka na herbatę w knajpie.

Ojjjj, uważajcie na siebie zimą na poligonie - czołgowiska są strasznie zdradzieckie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poligonem miałem do czynienia na razie tylko w samochodzie (RMPST-rajdowe mistrzostwa polski samochodów terenowych) m.in. z poligonem w Biedrusku lecz było to ładnych pare lat temu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dominik to mnie bardzo ucieszyłeś, że są mapy poligonów, ale swoją drogą to się dziwie, że mapa poligonu jest legalna w końcu to poligon teren zamknięty dla ludzi.

 

Ale poligon to jest chyba najlepsze co może być dla enduro :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

OK, wywiedziałem się u Andrzeja Mielocha, który w naszym lubie odpowiedzialny jest za wytyczanie tras wypraw enduro i rajdów. Otóż mapy sztabowe terenów wojskowych (tych terenów, które nie stanowią tajemnicy wojskowej) są dostępne w sklepach. Tzn na pewno nie kupimy ich w normalnym sklepie papierniczym, ale też nie trzeba jeździć kupować bezpośrednio od wojskowych.

Mówiąc krótko - specjalistyczne księgarnie, najlepiej kartograficzne, takie mapy mają w normalnej sprzedaży. W Poznaniu mapy sztabowe kupić można m.in. w Pasażu kina Apollo przy Ratajczaka, a także duży wybór bardzo szczegółowych map wojskowych jest w holu glównym Dworca PKP.

PS - nie wiem, jak na innych poligonach, ale na podpoznańskim poligonie w Biedrusku jest zasada, że nie jeździ się tam (ani nie spaceruje) w środy, bo jest to dzień ćwiczeń artyleryjskich. Poza tym niekiedy odbywają się tzw "dogrywki" w sobotę - wtedy, gdy w środę ni uda dokończyć się manewrów. Poza tym czasem są pokazówki w niedziele

Mała przygoda mi się przypomniała - jakiś czas temu jeździliśmy 10 osobową grupą po Biedrusku między... czołgami, jeepami i działami artyleryskimi, wokoło pełno żołnierzy z różnych krajów, kosmos po prostu... Patrzyli na nas jak na ruchome, szybko przemieszczające się cele... Ubaw był, ale strach jeszcze większy. Potem dowiedzieliśmy się, że zorgranizowano w niedzielę manewry w ramach NATO, a my właśnie w niedziele pomykamy po Biedrusku (mamy specjalną przepustkę).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...