Skocz do zawartości

Mapa poligonu


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Bardzo mnie ucieszyłeś tą informacją Dominik.

Ciekawi mnie jedno, otóż o co chodzi z tymi przepustkami dla was, i czy u was można legalnie jeździć poza środą i sobotą. Czy umawialiście się jakoś z wojskowymi.

Z tego co mi wiadomo to na poligonie w Wesołej (koło wawy jakby kto nie wiedział)

Często można spotkać sie z ganianiem motocyklistów m in. przez ŻW oraz przez normalną

policje, przynajmniej tak mi kolega mówił który odczuł to na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest napisałem posta, a tu go nie ma, czy teraz wysyłanie postów działa z jakimś opóźnieniem czy jak. A w dziale motocykle jest napisane ze ostatni post dałem ja w tym topicu. w ogóle nie podobają mi się te zmiany. Może Shrek skoro tak pragniesz zmian to powinieneś napisac jakiś przewodnik.

A i po tych zmianach forum strasznie zwolniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Trzeba miec przepustkę na wjazd na poligon, którą wydaje komnedant jednostki zarządzającej poligonem. Zwykle taka przepustka wydawana jest na okaziciela "plus osoby towarzyszące", więc jak się jeździ w grupie z jedną osobą posiadającą przepustkę, to jest git.

Jazda bez przepustki, jak wspomniałeś, kończy się ucieczkami.

Poza tym my przestrzegamy reguł i w środy oraz soboty nie jeździmy. Nie jeździmy dla własnego bezpieczeństwa - wtedy naprawdę ostro strzelają. Co więcej, współczesne czołgi wyposażone są w jakieś super dalmierze laserowe. Jeden major oświecił nas, że taki dalmierz potrafi oślepić człowieka (na zawsze) z odległości kilku kilometrów. Możesz więc sobie spokojnie jechać i nagle zobaczyć ciemność, zupełnie nie spodziewając się zagrożenia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec przepustkę na wjazd na poligon, którą wydaje komnedant jednostki zarządzającej poligonem. Zwykle taka przepustka wydawana jest na okaziciela "plus osoby towarzyszące", więc jak się jeździ w grupie z jedną osobą posiadającą przepustkę, to jest git.

 

a jak wyrobic sobie taka przepustke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a jak wyrobic sobie taka przepustke?

 

Tak jak powiedziałem - wizyta u komendanta jednostki, który zarządza danym poligonem.

Nie jest łatwo, ale idźcie w grupie i zastosujcie jakieś "nowoczesne techniki perswazji", to się uda :mrgreen:

Dacie radę!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż po tym poligonie jeździ dużo endurowców i nie wiem jak mamy to zrobić, bo jak

np jak z Ice'em tylko pójdziemy to nie bardzo będzie chciał.Nie wiem w ogóle jak się tam

dostaniemy :D .Może tylko uzgodnie z jakimś mundurowym jakie są zasady itp i kiedy mają ćwiczenia żeby się nie nadziać. A wy jak to załatwiliście i czy tylko wy macie takie

przepustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jasne, że można się dogadać z dowódcą zarządzającym poligonem na miejscu, o ile na to pójdzie. Tylko to nie jest takie proste, bo taki dowódca bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo na poligonie. No i jak komuś stanie się krzywda, pojawi prokurator wojskowy itd, to wina za niedopilnowanie porządku na poligonie spadnie na niego.

Dlatego raczej postarajcie się o przepustkę - powiedzcie, że musicie trenować do zawodów w ramach Pucharu Polski w rajdach enduro (klasa amatorska).

Nie wiem co jeszcze doradzić. Postarajcie się o przepustkę i będziecie mieli święty spokój.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, czym różni sie pogadanie z dowódcą od dostania przepustki?

Wyobrażam sobie to tak, że podjedziemy do bramy i nas oleją i nie wpuszczą.

ALe ogólnie chodzi mi o to, aby sie po prostu dowiedzieć kiedy ćwiczą i kiedy nie jeździc.

A z tego co wiem to z całego okregu warszawskiego dużo osób tam jeździ więc może ta sprawa jest już

załatwiona. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...